Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

feri.sk
Příspěvky: 9
Registrován: 29 srp 2012, 14:40

Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od feri.sk »

Zdravim, planujem kupit asi trosku viac ako rocnu Insigniu Sport 2.0 CDTI (118kW/160k) najazdene ~50000. Na co si treba dat pozor ? Je problem s tymto motorom ci nejakou jeho sucastou ako flexiride ? Proste co sa na tychto strojoch casto kazi ? Dik moc.
Reklama
 

jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od jgoldman »

Tak po mých zkušenostech jednoznačně radím kup si jiné auto :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od Colommbo »

O Insignii a zkušenostech je toho tady na dlouhé zimní večery, milý feri, stačí jen nebýt pohodlný, pohledat a přečíst... :oops:
https://www.opel-forum.cz/viewforum.php?f=51
W124 E320 R6 Coupé 1994
feri.sk
Příspěvky: 9
Registrován: 29 srp 2012, 14:40

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od feri.sk »

Cital som toho vela a este vela ma caka... nie som pohodlny len hladam ludi ktori sa radi podelia o svoje skusenosti bez poukazovania na Google alebo vseobecne na zoznam 200 temat. Je mi luto ze ty do tej kategorie nepatris. Skoda energie co si venoval napisaniu tej jednej vety. :geek:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od Colommbo »

Vůbec nic jsi nepochopil, feri, a ještě se cítíš dotčený... :( Dal jsem ti odkaz na příspěvky těch, kteří mají s Insignií zkušenosti i problémy, o něž se tady podělili s ostatními a tobě to asi nestačí, pro tebe je nejjednodušší založit nové vlákno a chtít další info. Vieš ty čo, feri - rob, ako chceš... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
feri.sk
Příspěvky: 9
Registrován: 29 srp 2012, 14:40

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od feri.sk »

boze moj... si nepochopil ze to vsetko citam a postupne sa cez to preluskavam ? mas potrebu odpovedat na vsetko aj ked nie k teme ? mozno u vas v praci je standard ze kazdy si musi vsetko nastudovat sam a ucit sa na vlastnych chybach... u nas je to tak ze najprv sa opytam ci niekto nieco podobne neriesil a nema na to riesenie ci radu. Bud popri tom alebo ked je odpoved negativna tak hladam a snazim sa najst riesenie sam... Ak nemas nic konkretne k danej otazke... myslim ze je zbytocne aby si dalej nieco pisal. Chapem co chces povedat ale taka odpoved sa da napisat na kazdu otazku a na kazdom fore je kopec modrlantov ktory odpovedia sposobom ako ty "nevies googlit?" napriklad... za radu dakujem, googlit a aj citat kazdy jeden prispevok kde sa spomina slovo Insignia viem a aj to robim... co neznamena ze sa na to opytat nemozem a ze mi niekto rozumne uvazujuci nemoze aj odpovedat... vela stastia ti prajem aby sa natrafil na ludi co ti budu ochotny pomoct namiesto odkazovania ta na citanie manualov a internetu..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od Colommbo »

Chtěl jsem ti pomoci, feri, naivně jsem se domníval, že v tom odkazu ze zdejšího fóra najdeš odpovědi na svoje případné otázky... :? A domníval jsem se špatně, byla to moje chyba a připravil jsem tě o tvůj jistě drahocenný čas, omlouvám se ti, mea culpa, mea maxima culpa... :twisted:
W124 E320 R6 Coupé 1994
feri.sk
Příspěvky: 9
Registrován: 29 srp 2012, 14:40

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od feri.sk »

Posielat link na forum kde prave pisem ? To akoze keby som nahodou o nom nevedel ? Si riadny vtipalek :lol:
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od Sunman »

Feri, na Insignii nie je nič také, na čo by si mal extra dávať pozor alebo čo by sa kazilo pravidelne.
Ak nekúpiš zrovna tú, čo predal jgoldman tak to bude OK. Tu sú naše skúsenosti s Insigniami od začiatku ich predaja v SK:
1/ 2.0CDTI 160k, sport, MY2009
- vytečený pravý predný tlmič po 30 000km (mechanické poškodenie)
- porušený ohrev ľavej sedačky - výmena mriežky v záruke
- zadreté vodné čerpadlo pri 145 000 km
- predaná minulý rok s 150 000 km

2/ 2.0CDTI 130k, cosmo, MY2009
- zastavila na diaľnici. Prehratie software do riadiacej jednotky v servise, za 30min všetko OK
- predaná na jar tento rok s 150 000km

3/ 2.0CDTI 130k, cosmo, MY2010
- má teraz 160 000km, kolega si ju predĺžil do 200 000km u leasingovky pretože je s ňou max spokojný, okrem prehliadok žiadna závada

4/ 2.0CDTI 130k, MY2011
- má teraz 60 000km, bez problémov, okrem prehliadok žiadna závada

5/ 2.0CDTI 160k, sport MY2012
- má teraz 70 000km, bez problémov

6/ 2.0CDTI 130k, MY2012
- má teraz 25 000km, bez problémov

je fakt, že ani jedna nemá strešné okno, navigáciu ani nezávislé kúrenie ani 20" kola.
S flexride nemá byť prečo problém, sú to len dva elektronicky ovládané tlmiče a premenlivý posilňovač riadenia.
Tento motor rovnako ako 1.9CDTI pred ním nemá žiadne problémy. Olej napr. na rozdiel od VW group, kde vymeníš náplň dolievaním počas servisného intervalu ešte raz u Opla nedolievame ani kvapku počas 30000km. Tak ako to naplnia tak je to po celý čas. Okrem vrzania stredného panela, ktorý je proste zle skonštruovaný nie je na čo sa sťažovať.
Od roku 1993 je toto moje deviate auto, s každým minimálne 150 000km tak si to môžeš spočítať.
Ukrutné problémy som mal s Volvom440 (Renault motor 1.8, nikdy nenašli chybu), dosť poruchová bola Astra 2.0i 16V, u Octavie mi vyhorelo ABS, s Passatom som 4x zostal visieť na "poruchu plynového pedálu" ale nikdy nenašli pravú príčinu problému, Vectra 2.2DTI od 80000km (a všetky ktoré sme mali) kontinuálny problém s vypadávaním tlaku turba, Vectry 1.9CDTI do 150000km v pohode a Insignie som ti napísal.
Medzitým som jazdil krátko i30, Mazdu6 (totálny prepadák), Merivu.
Insignia nie je ideálne auto (ale ktoré okrem Pežota je?) ale je v pohode. Skôr si ujasni, či je veľkosťou priestoru na zadných sedadlách postačujúce, sedan má blbý prístup do kufra - hatchback je OK.
feri.sk
Příspěvky: 9
Registrován: 29 srp 2012, 14:40

Re: Kupa jazdenej Insignie : na co si dat pozor ?

Příspěvek od feri.sk »

Dakujem za suhrnne info... Trosku ma ukludnilo na rozdiel od citania ostatnych prispevkov na fore. Priestor na zadnych sedadlach ma moc netrapi... predpokladam ze to vrzganie sa tyka aj MY2011 a 2012 ?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“