Opel Agila - palivová nádrž

Moderátor: Moderátoři

zatracenykyselo
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2011, 08:35

Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od zatracenykyselo »

Teď jsem se dozvěděl,že Agila od roku 2003 má nějak špatně prolisovanou nádrž,a proto hnije.
Autorizovaný servis vám ji zdarma vymění.Soused už tam byl.
Na netu o tom nenajdete ale ani slovíčko.
Reklama
 

hanysek75
Příspěvky: 26
Registrován: 29 črc 2010, 23:46
Bydliště: havířov

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od hanysek75 »

no to by mě zajímalo,nemůžu nabrat víc jak půlku :twisted:
zafira y20dth 2001 davidův pp,tempomat
agila 1,2 2004
opcom v1.39 en
Pěna
Příspěvky: 1
Registrován: 02 led 2012, 11:15

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od Pěna »

Mám agilu r.v. 2004. Nádrž mi 8/2011 začala téct. (prorezivěla) POZOR: Opel má 12letou záruku na prorezivění karoserie a chlubí se tím jen při prodeji. Takže jsem v servisu řekl, že chci vyměnit nádrž v záruce a chlapi hled vstřícně vzali auto. Vypil jsem kafe a za 1,5 hod jsem odjížděl s novou nádrží. A ZADARMO. Chválim!!!
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od denny »

Ono totiš všechny Agily mají svolávačku právě na prorezivělé nádrže.Je zajímavé,že u Suzuki\stejný vůz\ se to neděje.ADAM prostě někde něco zanedbal.
hanysek75
Příspěvky: 26
Registrován: 29 črc 2010, 23:46
Bydliště: havířov

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od hanysek75 »

denny,to můžu přijet do jakéhokoliv opla a tam mi nádrž vymění?jsem druhý majitel
zafira y20dth 2001 davidův pp,tempomat
agila 1,2 2004
opcom v1.39 en
hanysek75
Příspěvky: 26
Registrován: 29 črc 2010, 23:46
Bydliště: havířov

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od hanysek75 »

tak už mám objednanou nádrž :mrgreen: díky za tip
zafira y20dth 2001 davidův pp,tempomat
agila 1,2 2004
opcom v1.39 en
hanysek75
Příspěvky: 26
Registrován: 29 črc 2010, 23:46
Bydliště: havířov

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od hanysek75 »

edit:bezplatně vyměněno u opel novotný ostrava,jen to netrvalo 1,5 h,ale 4,5 h :evil:
zafira y20dth 2001 davidův pp,tempomat
agila 1,2 2004
opcom v1.39 en
Uživatelský avatar
wendy1
Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2012, 20:22
Bydliště: Zlončice

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od wendy1 »

Autotechnik Zralý, s.r.o. Praha-Stodůlky
Musím uznat úžasný přístup výměna bez problémů .
A hlavně zdarma.Takže děkuji zde za příspěvek moc mi to pomohlo.
Agila 1.2 16v 2002
MartinS
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2012, 08:29

Re: Opel Agila - palivová nádrž

Příspěvek od MartinS »

Mám bohužel velmi špatnou čerstvou zkušenost s autorizovaným servisem fy. OlfinCar v Trutnově a zastoupením automobilky Opel v ČR. Mám vůz Opel Agila, který jsem zakoupil nový u autorizovaného prodejce v říjnu 2003. V pátek 21.9.2012 byl v trutnovské pobočce OlfinCaru na pravidelné roční servisní prohlídce s běžným výsledkem: výměna oleje, brzdové kapaliny, pár žárovek, jinak bez závad. S autem jsem najel asi 50km a dal ho do garáže. V pondělí 24.9.2012 odpoledne přijdu do garáže a vyděsil mě silný zápach benzínu. Zjistil jsem, že mám u auta prorezlou nádrž a benzín sákne ven. Po třech dnech od roční pravidelné prohlídky v autorizovaném servisu! V úterý 25.9.2012 ráno jsem tedy auto znovu odvezl do OlfinCaru v Trutnově a samozřejmě začal shánět informace m.j. i na tomto fóru. V úterý před polednem mi volal technik ze servisu, jestli prý bylo moje auto letos v létě v Itálii opravované - měla v něm být vyměněna vadná nádrž. Moje auto, které kromě dopravy do ČR nikdy nebylo za hranicemi mělo dle informačního systému fy. Opel vyměněnou nádrž na garanci někde v Itálii! Požadoval jsem výměnu nádrže jako garanci na náklady výrobce. Technik tvrdil, že musím počkat, že se musí výměna nádrže v Itálii prověřit. Měl jsem čekat do příštího týdne, přestože jsem auto na prodloužený víkend 28.-30.9.2012 nutně potřeboval. Technikovi fy. OlfinCar jsem napsal i dva emaily, kde jsem mu vysvětlil, proč auto potřebuji. Vyzýval jsem ho, ať se domluví s jednatelem firmy a snaží se celou záležitost u automobilky OPEL urychlit. Vše bylo na prosto marné. Buď si u nich objednám výměnu nádrže na své náklady cca 10 tis. Kč, nebo musím počkat. Pracovník fy. OlfinCar mi ani nebyl shopen nabídnout zapůjčení vozu, přestože na webu inzerují autopůjčovnu. Myslel jsem si, že když odflákli servisní prohlídku, tak se budou snažit aspoň rychle vyřešit vzniklý problém. To ovšem v OlfinCaru v Trutnově neplatí. Po zralé úvaze, kdy jsem došel k závěru, že u těch lemplů své auto nenechám, jsem si ho ve středu 26.9. neopravené odvezl do neautorizovaného servisu, který měl nádrž skladem a stálo mě to cca 9100Kč, ale vím, že to dělal člověk, který je šikovný a má léta praxe.
Po telefonickém popisu práce servisu asistentce ředitele fy. OlfinCar ve čtvrtek 27.9. kolem 9té ráno se asi konečně začalo něco dít a v 11:37 mi volal technik, že můj nárok na výměnu nádrže je schválen - původně měl být schválen až po víkendu. Poslal jsem ho tam kam patří ... V té době již byla pravděpodobně výměna nádrže v jiném servisu provedena. Ve 12:45 mi poslal zákaznický servis Opelu email s duplicitní informací, že mám schválenou výměnu nádrže a pokládal to za odpověď na moje tři emaily s otázkami. Přišlo mi prostě divné, že jako zákazník, který koupil auto nové, nestěhoval se a zastoupení Opelu na něj má kontaktní údaje jsem nebyl informován o loňské svolávací akci na problém s nádržemi. Docela mě zajímá, jestli je managementu fy. OPEL lhostejné, jestli majitelé v jejich vozech při případné autonehodě uhoří nebo ne (náraz ze zadu, rozbití prorezlé nádrže, vytečení benzínu, jiskřička od plechů,...).
Kdo umíte anglicky hledejte googlem heslo: opel agila fuel tank corrosion. naleznete např. toto:
http://www.warrantyguide.co.uk/vehicle- ... a-a-recall
http://www.autolatest.ro/news-cars/mass ... fuel-tank-
Na této stránce naleznete loňský report č.30 z 29.7.2011 systému RAPEX ve kterém vychází varování před nebezpečnými výrobky v EU:
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rape ... ?rx_id=381
Problém byl zjištěn v Portugalsku a nápravná opatření měla být přijata v zemích Germany, Hungary, Sweden, Bulgaria, Slovenia, Spain, Netherlands, Ireland, United Kingdom. Není mezi nimi ani Česká republika ani Itálie, kde měla být u mého vozu nádrž údajně vyměněna. Velmi divné. Obávám se tedy, že se Opel rozhodl šetřit a v ostatních zemích, kde tyto vozy také prodal na kontrolu/výměnu nádrží systematicky nesvolával. Pouze když se někdo ozval.
Pro ty co neumí anglicky: problém nádrží se týká vozů vyrobených od 21.6.2003 do 30.4.2007, rozsah VIN kódů 3G077226 do 7G129308. Zkontrolujte si ve svém vlastním zájmu svá auta. Jde o Vaše životy a životy Vašich blízkých. Z mé osobní zkušenosti bohužel vyplývá, že na autorizovaný servis se spoléhat nedá a výrobce už vůbec ne.
novák
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2013, 01:38

Re: Zkušenost s OPEL Trutnov - respektive OLFIN

Příspěvek od novák »

moje osobní zkušenost s OPEL Trutnov ?
BOHUŽEL NEGATIVNÍ.
Tam mne už nikdo neuvidí. A důvody?
Hulvátské a povýšené jednání se zákazníkem ze strany pána dílně. Humpolácké zacházení s autem a díly.
Dále tam kde vám zabouchnou doslova před nosem vrata a je velkým problémem být u opravy- vyloženě nechutné jednání.
Dalším bodem je přemrštěná cena- účet nechán k projednání u 2 "oplem neautorizovaných" velkých servisů-oba se shodli na doslova cituji "nehorázné ceně".
Rozhodně se sem už nevrátím, tady o zákazníka zjevně nestojí a dávají to hodně znát. Autorizovaný servis není a nemusí být vůbec to nej, rozhodně ne po mé zkušenosti s Opel Trutnov. Objevil jsem jiný a seriózní servis v Trutnově s absolutně odlišným přístupem a strategií.
Dobrou ruku při výběru.
Odpovědět

Zpět na „Agila“