Kontrolka rezervy paliva?

Moderátor: Moderátoři

NAMORK1
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2012, 18:31

Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od NAMORK1 »

Zdravím všechny. Zrovna jsem se stal majitelem tohoto zajímavého autíčka jménem Agila. Zajímalo by mě jak je to s kontrolkou rezervy, jestli teda vůbec nějaká je? Jde o to že jsem schválně vyjel nádrž téměř do sucha až byla ručička na poslední červené čárce a čekal jsem že se třeba ještě rozsvítí ta malá kontrolka ve tvaru pumpy ale nic. Na další čekání jsem už neměl nervy a než někde zůstat stát na suchu tak jsem raději dotankoval. Má Agila vůbec tuto kontrolku rezervy nebo jen postupně klesá ručička palivoměru a na červených čárkách je už nejvyšší čas dotankovat? Díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od Colommbo »

Když má "drahý světýlko" Omega, proč by ho neměla i Agila...? :) Až budeš mít náladu, zkus natankovat pět litříků do kanystru a pak jezdi a jezdi a jezdi, však ona se ta potvůrka oranžová nakonec rozsvítí, uvidíš... ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
NAMORK1
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2012, 18:31

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od NAMORK1 »

Asi to zkusím. Mám ale možná hloupej dotaz ale co když opravdu vyberu nádrž do sucha? Nedojde k zavzdušnění palivového okruhu? Ten se pak odvzdušní sám automaticky? V příručce píšou že se nemá v žádném případě vyjíždět úplně tak se ptám, díky.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od Colommbo »

Kdysi jsem "testoval" palubní počítač a kilometry, které podle něj zbývaly ještě na palivo v nádrži (kontrolka už dávno svítila.) Když mi ukazoval dojezd ještě asi 15 km přišel malej kopeček, zbyteček benzínu se v nádrži přelil, motor udělal kucky-kucky a stál jsem... :roll: Musel jsem se nechat odtáhnout k pumpě (asi 300 metrů), dotankoval jsem a motor normálně chytil. Taky jsem měl strach, že se vedení zavzdušní, ale nezavzdušnilo. Nicméně se to nedoporučuje a radši to tedy ani nezkoušet a s kanystrem benzínu v kufru otestovat jen kontrolku... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
MartinS
Příspěvky: 2
Registrován: 28 zář 2012, 08:29

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od MartinS »

Agila co mám (ročník 2003, 1.2 16v) mi jednou, když už jsem měl málo benzínu rozsvítila kontrolku s pumpou a po asi 3 km začala blikat. Dost mě to vyděsilo, tak od té doby jak je stav v nádrži pod 1/4 jedu radši k pumpě. Plovákové měření hladiny asi nechodí úplně dokonale, ale mohlo to být i tím, že jsem tehdy jel kopcovitým terénem - nahoru, dolů. V návodu se píše, že se nádrž nesmí úplně vyprázdnit (možná se zničí palivové čerpadlo v nádrži).
vepe
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2015, 10:02

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od vepe »

Mám skvělou Agilu 1,2 16V s najetým hafem km. 5 let nefungoval tachometr, než jsem ji koupil. Tachometr už ukazuje po výměně snímače na převodovce, žárovičky jsou všechny OK, ale kontrolka minima paliva stejně neukazuje.
Po Velikonocích mi cestou z SRN na dálnici kousek za Rozvadovem začalo auto přichcípávat, měl jsem zato, že je možná jen nějak uštvaný, když jsem jel kolem půlnoci na skoro prázdné dálnici 140-150 km/hod. Dcera mi tankovala a řekla, že jí pistole 2x vypnula. Takže když jsem pod kapotou zdechlého auta nic neobjevil, vyndal jsem z kufru 5 lt a nalil do nádrže. Nastartoval a normálně odfrčel k první pumpě, bohužel SHELL - lt za 37 v době kdy v Plzni byl za 31. Celkem jsem natankoval 46 lt, což je přesných 41 +5.
Bohužel kromě nefunkční kontrolky minima , ukazuje blbě i palivoměr - plná nádrž ukazuje jen lehce nad 1/2. Chtěl jsem se podívat shora na nádrž, jestli neobjevím nějakou zradu, ale nenašel jsem, jak se dostat pod zadní sedák. Nevíte, jestli se musí celý nějak odšroubovat? Sklopit dopředu patrně nejde. :x
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 949
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od milosh »

Byvaly kolega ma corsu B a kontrolku pry nema vubec, a agila je v podstate vyssi corsa ne? Takze to by to vysvetlovalo.
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od peter.eu »

u tigry se rozsviti cervene symbol pumpy primo u rucicky.corsa by to mela mit stejne
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
vepe
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2015, 10:02

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od vepe »

Takže info pro případné šťouraly... AGILA nemá pod sedačkami okénko k víku nádrže, jako to mám na Nexii - rodné sestře Kadeta a ASTRY F. Takže jediné řešení, sundat nádrž :( Jen nevím, jestli se mi do toho bude chtít. A pro důchodce je servis přece jen dost luxus, takže zůstanu u výpočtů a 5 lt kanystru.
menovek
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2016, 19:46

Re: Kontrolka rezervy paliva?

Příspěvek od menovek »

Mam Agilu 2001, a tiez nesvieti kontrolka nizkej hladiny benzinu v nadrzi. Tiez som cakal dlho, ci nahodou nezasvieti kontrolka pri minime ale nejdem radsej pokusat osud. Palivomer som mal uplne skoro na dne, cca 1 mm od polohy pri vypnutom kluciku zapalovania.
Odpovědět

Zpět na „Agila“