Opel Astra Sports Tourer

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
beryfery
Příspěvky: 1
Registrován: 07 říj 2015, 16:05

Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od beryfery »

Ahoj, jaký máte názor na novou Astru ?
Díky.
Bery
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od Sunman »

zaujímam sa o nové astry pre firmu, pretože používame jestuvjúci typ.
u novej astry vidím hlavnú zmenu v LED svetlách, zvyšok je kozmetika. Hmotnosť som tu komentoval mnohokrát - nemá význam. Pokiaľ má ťažké prevody (akože ich opel aj má) tak nepomôže aj tak nič len podradiť.
iLink je kapitola sama o sebe - kecy že teraz je kompatibilný s iphone a android to je čo? A doteraz teda fungovali aké telefony? Moji majú teraz CD600-ky a s iphonmi aj nokiami funguje spojenie veľmi dobre, aj hlasové povely.
Irenej
Příspěvky: 2
Registrován: 25 led 2016, 21:26

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od Irenej »

Premýšľam nad kúpou Astry ST (kombi) a rozhodujem sa medzi 1,4 - 88 kW a 1,4 103 kW. Medzi nimi je rozdiel 300 €, ktoré môžem použiť na zliatinové disky (ktoré nie sú štandard v Enjoy). Ale uvažujem, či tých 88 kW bude stačiť na tak veľké auto, aj keď váha išla dole oproti starým kombíkom ad Astry.
Ešte uvažujem nad LPG, ale tam je cena už o 2000 € viac. A to je už, na moje pomery, dosť.
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od vojta »

hliníky si můžeš dokoupit kdykoliv, výkon už nikdy....
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
mmartin716
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2016, 20:15

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od mmartin716 »

po 4 dnoch a 180 najazdenych km na novej astre mozem len doporucit. Mam 1,4 75kW, 95% casu jazdime max 2 v aute cize motoricky to uplne postacuje. Rozdiel vo vahe je citelne poznat, na J astre tato 1,4bola skor nepouzitelna, tych 200 kg je dost rozdiel.
Intelilink je momentalne top 1 (v porovnani s multimediami v novom focuse,vw 7, octavia 3, novou 308 - na vsetkych typoch som nejake tie km odjazdil) reakcie na dotyk ako na iPade, rychle menu, rozliseniu neni co vycitat.
Konektivitu som testoval s mojim iPhone 6, CarPlay je spicka, v tejto triede aut si lepsi system neviem ani predstavit. Parovanie medzi autom a telefonom je velmi rychle, otazka sekund(plati aj cisto len pre bluetooth).
Skusal som aj android auto s mojim druhym telefonom galaxy s5, este sa mi to nepodarilo rozbehnut, treba tam nejaku aplikaciu stiahnut a pod .. to iste plati asi rovnako aj pre mirrorlink u vw
Pri mojej motorizacii by mala byt jednoducha zadna naprava, nepocitil som zatial ziaden rozdiel oproti testovacej astre s 1,4turbo 150k, kt. mala viacprvkove zavesenie. Auto mam kratko a v zabehu, tak som ho nehnal na okraj moznosti.

osobne som sondoval cca 3-4 mesiace v kategorii aut do 15 000e, a jednoznacne mi z toho najlepsie vysla astraK, pomer cena/vybava/kvalita/design, preto som si ju aj kupil.
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 173
Registrován: 14 čer 2014, 20:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od vojta »

tak to jsem rád že i 1.4 atmosféra je použitelná, myslím že do města ideální volba a adept na "držáka"
DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel
dan.kral
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2016, 19:12

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od dan.kral »

beryfery píše:Ahoj, jaký máte názor na novou Astru ?
Díky.
Bery
no viděl bych to spíš na rodinné auto :)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od Colommbo »

mmartin716 píše:po 4 dnoch a 180 najazdenych km na novej astre mozem len doporucit...
...Intelilink je momentalne top 1 (v porovnani s multimediami v novom focuse,vw 7, octavia 3, novou 308 - na vsetkych typoch som nejake tie km odjazdil) reakcie na dotyk ako na iPade, rychle menu, rozliseniu neni co vycitat.
Konektivitu som testoval s mojim iPhone 6, CarPlay je spicka, v tejto triede aut si lepsi system neviem ani predstavit. Parovanie medzi autom a telefonom je velmi rychle, otazka sekund(plati aj cisto len pre bluetooth).
Skusal som aj android auto s mojim druhym telefonom galaxy s5, este sa mi to nepodarilo rozbehnut, treba tam nejaku aplikaciu stiahnut a pod .. to iste plati asi rovnako aj pre mirrorlink u vw...
Kupovals auto anebo počítač...? :? A ozvi se sem tak po 400 dnech a 18000 najetých km... :P
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
jurajlo
Příspěvky: 58
Registrován: 03 led 2016, 16:27
Bydliště: Michalovce

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od jurajlo »

;)
Colommbo píše:
mmartin716 píše:po 4 dnoch a 180 najazdenych km na novej astre mozem len doporucit...
...Intelilink je momentalne top 1 (v porovnani s multimediami v novom focuse,vw 7, octavia 3, novou 308 - na vsetkych typoch som nejake tie km odjazdil) reakcie na dotyk ako na iPade, rychle menu, rozliseniu neni co vycitat.
Konektivitu som testoval s mojim iPhone 6, CarPlay je spicka, v tejto triede aut si lepsi system neviem ani predstavit. Parovanie medzi autom a telefonom je velmi rychle, otazka sekund(plati aj cisto len pre bluetooth).
Skusal som aj android auto s mojim druhym telefonom galaxy s5, este sa mi to nepodarilo rozbehnut, treba tam nejaku aplikaciu stiahnut a pod .. to iste plati asi rovnako aj pre mirrorlink u vw...
Kupovals auto anebo počítač...? :? A ozvi se sem tak po 400 dnech a 18000 najetých km... :P
Aaaaaale no taaaak Colommbo preco mu kazis radost z prvych kilometrov ?
Jasne ze je to este skoro na neake vysledky co sa tyka spolahlivosti samotneho auta ale multimedia su tu a na tom nic nezmenis
osobne ma konektivita okrem inych veci na aute tiez zaujima napr. navigacia cez smartphone...[nemusim si ju lepit na sklo]
alebo kupovat original za 500e
Palubny pocitac ti zase dava celkovy obraz stavu a statistiku nie je to nevyhnutne potrebne ale je to pomoc. ;)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra Sports Tourer

Příspěvek od Colommbo »

Já mu nechci kazit radost, jen nabádám ke střízlivosti (triezvosti) a objektivitě. Chválit auto po čtyřech dnech a 180km - co si o tom myslet... Jediná, opravdu jediná výhoda nového auta je, že je nové, nic víc. A že na autě mnoho lidí zajímá multimediální výbava víc, než motor, podvozek, brzdy apod., je mi prostě nepochopitelné už úplně. Jestliže někdo prohlásí "pořídil jsem si zcela nové auto a ono se umí, představte si, krásně spojit s mým mobilem", otáčím se a odcházím... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“