Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Moderátor: Moderátoři

Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Mslama88 »

Zdravím. Zakoupil jsme si Vectra z roku 2007 s motorem 1.9CDTI 110kw. Auto mám asi 3 týdny. Zdá se mi ale, že auto má velmi vysokou spotřebu podle orientačního propočtu přes 8L nafty. Nemáte někdo nějaké typy, co by to mohlo být? Auto jezdí smíšený provoz (město a dálnice), ale předpisově. DPF se zatím taky nevypaloval. :-(
Díky za typy.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Sunman »

A/ ako si zistil, že DPF sa ziatiaľ nevypaloval. Tak to by som rád vedel.
B/ 8L je teda dosť. S týmto sa v pohode dá jazdiť pod 6, extrémne ľahké nohy okolo 5.
Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Mslama88 »

Jo super, že jsem se dozvěděl, že 8 litrů je dost . Taky mě to napadlo. Nikoho nic nenapadá?
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Sunman »

vieš tvoj dotaz je podobný ako "koľko zubov majú ufóni". Nikto ich nevidel rovnako ako tvoje auto, takže ťažko odpovedať pri najlepšej vôli.

Pýtam sa teda, ako si zistil, že DPF ešte nevypaloval? Možno naopak sa o to jednotka snaží a preto dávkuje palivo do DPF a ty možno vždy motor vypneš. Takže za chvíľu to skúša znova. Preto sa pýtam, či vôbec vieš ako to funguje? Netuším, či je to tvoje prvé auto a si kabaretný umelec alebo tvoje desiate a máš doktorát zo spaľovacích motorov.

Príčinou vysokej spotreby môže byť:
- príliš široké pneu
- podhustené pneu
- nevhodný spôsob jazdy, napr. nízke otáčky. Jazdí tak mnoho ľudí čo mali napr. staré dízle, 20km/h a už štvorka
- lacná nafta z miestneho JZD
- krátke trasy s nízkou teplotou a vypaľovaním DPF
- 1000 iných vecí
Jindra
Příspěvky: 11
Registrován: 01 čer 2010, 14:42

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Jindra »

Já bych nepanikařil, zkus napsat víc info - je to automat, nebo manuál? Kolik to má najeto? Jaký je poměr město/dálnice? Je to čipnutý? Nemá to zvýšenou kouřivost? Jakou spotřebu píše palubní počítač? Kde tankuješ? Dělal jsi výpočet podle dotakvoání do plný nádrže?
PS: Najezdil jsem +/- 120tis v Signumu se stejným motorem, pravda, né úplně na spořílka, v zimě a jízdy víc po městě klidně lehce přes 8l. Jen mezi řečí - fakt bych chtěl znát toho, kdo s tím dokáže jezdit pod 6l, to leda po okrsce devadesátkou...
Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Mslama88 »

Je mi jasné, co se mi snažíš napsat.
Tak k autu. Má najeto 149.000km a nějaký drobný, r.v.2007. Jezdilo celou dobu v nějaký firmě ve Schwabachu. Mám kompletní servisní historii k vozu. 2000km zpět auto bylo na nucené regeneraci DPF v servisu. V příštím týdnu jde auto na diagnostiku, kde by mi něco mohlo napovědět, proč auto žere 8-10l(už se to trochu zase zvedlo) a nepadá do nouzáku a ani nic nesignalizuje na palubní desce. Dokonce bezchybně startuje a má vyrovnaný chod.
Ke gumám. Jsou použity specifikace vhodné pro tuto motorizaci(i jsou nafouklé, nejsem kretén).
Já osobně mám dva tipy, co by to mohlo být. Buď totálně zahumusený sání vzduchu se swirl klapkama a EGR a nebo vstřiky v hajzlu. Možná kombinace obojího a ještě načatýho filtru.
Nechám se překvapit.

P.S. obrázek je z příručky k vozu
Přílohy
xxx.jpg
Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Mslama88 »

Zapoměl jsem ještě info. Auto nekouří, jede jak má(jel jsem ve více Vectrách). Tankováno OMV plus VIF a je to manuál.
Poměr město dálnice 40/60
Jindra
Příspěvky: 11
Registrován: 01 čer 2010, 14:42

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Jindra »

No, koukám, rozdíl zprávy 1s ;-), takže vířivé klapky poznáš snadno, resp problém s nima - máš nahoře táhlo na klapky? Resp není kolem moc ochcaný od oleje, nebo vypadlý? Jinak nájezd 149tis je relativně málo... Pak ještě záleží, jak dlouhý štreky jsi teď jezdil, jestli to bylo třeba 10km, tak se v těch mrazech motor teprve dostal na provozní teplotu, tedy větší spotřeba...
Mslama88
Příspěvky: 12
Registrován: 01 úno 2016, 19:39

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Mslama88 »

Právě že motor je čistý. Ani náznak úniku oleje odkudkoliv. Teď bych kecal jestli táhlo není vypadlé, ale zítra to zkouknu( nevím ale jestli by to mělo takový závratný vliv, někteří majitelé Vecter tvrdí, že ho tam nemají vůbec a problémy nemají, tak nevim). Každopádně o víkendu rozeberu kompletně sání a preventivně ho vyčistím(za to nic nedám).
Jinak tohle auto jsem si pořídil právě z důvodu ježdění delších tras(80-100km denně, podle toho kam zrovna jedu). Je teda pravda, že prvních asi 150km jsem nakroutil ve městě a zbytek už jen dálnice.
Jindra
Příspěvky: 11
Registrován: 01 čer 2010, 14:42

Re: Vectra C 1.9CDTI 110kw vysoka spotřeba

Příspěvek od Jindra »

Napadá mě ještě jedna věc - správné nastavení velikosti kol a pneu (může to mít vliv na ujetý km/spotřebu). Tuším, že jsou v nastavení dvě možnosti - zjednodušeně malý/velký (určitě to v servisu s TECH2 vyčtou a zkontrolujou, jde to i OPCOMem).
Odpovědět

Zpět na „Diesel“