Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od Cinda »

Ahoj. Zajímalo by mě, jak vám všem lže palubní počítač ohledně spotřeby. Mě například ukazuje dlouhodobou (2500km) spotřebu 6.2, ale výpočtem je to 6,9. To se mi zdá poněkud velká odchylka. Máte podobnou zkušenost?
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Reklama
 

Uživatelský avatar
modern
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2016, 19:09
Bydliště: Opava

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od modern »

Zatím v Astře jsem tankoval 2x, takže to nechci ještě hodnotit, ale zkušenost z jiných značek aut je úplně stejná, odchylka cca půl litr na 100 km v neprospěch skutečnosti.
Astra Innovation 1.4 benzin,110 kw, automat. převodovka, Navigace, parkovací automat, Zimní sada, zadní LED světla, zadní tmavá okna
astrak
Příspěvky: 62
Registrován: 07 dub 2016, 21:53

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od astrak »

umna rovnako, na sluzobnej skodovke 1L, takze asi to bude bezne :)
opel astra k inovation 150k
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od norinco »

U nový Astry ještě neznám přesnost, ale u Háčkový mi BC ukazuje 6,7 a reálná je 6,5, takže to celkem jde.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
Fifčok
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2016, 22:26

Příspěvek od Fifčok »

Zdar, mne na Inse odchylka 0,2 ... palubak 5,5 vs. real 5,7
.....................................................Insignia ST A20DTH 120kW r.v. 2014............................................
... Omega B MV6 X30XE 155kW r.v. 1997 - ex ..................................... Vectra B Z18XE 92kW r.v. 2001 - ex ...
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od morgoth »

Tak dneska jsem byl natankovat - palubní počítač ukazuje od minule průměrnou spotřebu 6.3l, spočítaná reálná je 7.1l (1.4T 150k)
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od Šroubek »

Jezdí tu někdo s 1,4T (150k) taky za 7,5 litrů? Hodně lidí tu píše kolem šesti litrů, ale to se mi podaří jen po dálnici...nebo hodně vláčnou cestou kdy spí malý v autosedačce a my se jeli jenom projet po okreskách, tam jsem měl 5,3.... Ale normálně ve městě 7,5....
Navíc se mi stává, že motor kolem 2500ot. přestane z ničeho nic táhnout a za moment zase začne....taková mezera...najeto mám 4tisíce....prý by to mělo přestat dělat, ale zatím se to děje furt, máte stejné zkušenosti někdo?
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od Cinda »

Ohledně spotřeby: naprosto souhlasím. Mám stejný motor a stejné hodnoty. Ale protože jezdím většínou po dálnici a kochám se okolím, tak dosahuji spotřeby kolem 6 litrů. Pokud pojezdím po městě, tak 7,5 a více!

Ohledně škubání: Mám naprosto stejný problém. Reklamoval jsem toto u dealera s odpovědí: "To si sedne" Na sednutí si, čekám zatím více než 4000km :x . Tento problém řeší i "soudruzi z NDR" na tomto foru: http://www.motor-talk.de/forum/ruckeln- ... 42648.html. Takže je to asi nějaký software bug..
Na toto téma by se mělo založit samostatné vlákno.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od Sunman »

mal som 3xpožičanú 140k Astru J.
7.5÷8l/100km bola bežná spotreba, hlavne diaľnica tak 150km/h. tie kone niekto musí živiť, darmo je to 1.4 objem
Uživatelský avatar
Šroubek
Příspěvky: 147
Registrován: 28 úno 2016, 09:34

Re: Jak lže palubní počítač? (spotřeba)

Příspěvek od Šroubek »

No aspoň že nejsem sám, i když by samozřejmě bylo lepší, kdyby to fungovalo všem v pořádku tak jak má....
Dnes jsem mluvil s dealerem (autopalace Spořilov), o tomto jsme se nebavili, ale ptal jsem se na nový firmware, a zatím nic ke stažení není nového, co mě překvapilo, tak pán říkal, že upgrady softwaru jsou tak jednou ročně???!!!
Čekám, až do SW dodají podporu pro Android Auto, mělo to být snad v dubnu a pořád nic... ach jo...
Nemáte někdo nějaký link, kde si kontrolovat jaký je nejnovější firmware?

Auto ale jinak jede dobře, zkoušel jsem na jedné dálnici jet 210km/hod, a auto krásně drží....četl jsem na odkazu na německé forum viz. níže, že někdo koupil nějaký sportovní filtr do této Astry, myslíte že jde poznat nějaký rozdíl?
Kdy by jste doporučovali vyměnit olej?
Opel Astra K Innovation 1,4 Turbo, 110kW/150k, Flip Chip metalíza
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“