cuvacia kamera

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Cinda »

No nevím. Včera jsem jel asi 200km v hustém dešti. Po příjezdu domů, u garáže při couvání naprosto jasný, detailní (v mezích možností) obraz..
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Reklama
 

norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od norinco »

Ahoj, můj dotaz přímo nesouvisí s couvací kamerou, ale vlastně její přítomnost byla podmíněna předním a zadním asistentem (čidla). K tomu bych se chtěl právě zeptat. Je možné nějak čidla vypnout, aby se mi za jízdy (pomalá jízda v koloně, jízda v těsných garážích apod.) neustále nezapínala a nepípala?
Když startuji v garáži, tak je hned vypnu tlačítkem, ale pak za jízdy se opět aktivují a při výše uvedených situacích pípaj... Takže je stále vypínat knoflíkem je docela opruz...
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od morgoth »

Parkovací senzory se dají úplně vypnout v nastavení. U R4.0 je to někde v Nastavení -> Nastavení vozidla -> Kolize a detekční systémy -> Parkovací asistent, počítám že u navi 900 to bude někde podobně.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Sunman »

Cindo, sice zase o Insignii ale myslím že to bude podobné:
písal som že u kombíku Insignia je po ca 30km viditeľnosť v kamere nulová - viď fotky.
vymenil som pred tromi týždňani kombík za hatchback - kamera je úplne dolu u SPZ a aj po dlhej jazde v daždi viditeľnosť v pohode.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Cinda »

:D :D :D
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od norinco »

morgoth píše:Parkovací senzory se dají úplně vypnout v nastavení. U R4.0 je to někde v Nastavení -> Nastavení vozidla -> Kolize a detekční systémy -> Parkovací asistent, počítám že u navi 900 to bude někde podobně.
Tak jsem vyzkoušel vypnutí čidel v nastavení - to je opravdu umlčí. Bohužel se to ale musí nastavovat po každém nastartování :-(

Ta čidla mne fakt štvou, nechápu, že to nikomu jinému nevadí... Jízda v koloně je o neustálém pípání nebo vypínání čidel....
Jelikož parkuju u zdi, tak první věc po nastartování je píííííííp.

Jinak kamera je u STčka po 14 dnech ježdění s občasným deštěm stále čistá (najeto cca 600 km).
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Bubo
Příspěvky: 11
Registrován: 04 zář 2016, 16:21

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Bubo »

Ahoj,
máte někdo zkušenost s doinstalovanou kamerou, na kterou dával link mmartin716 v prvním příspěvku?
Dá se nainstalovat doma nebo je to práce pro servis?
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 115
Registrován: 28 srp 2016, 22:40

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Andrej »

A hlavně nějaké info, třeba kolik si vezme servis za práci ;)
Astra K, ST 1.4T (92Kw) Enjoy + sady gumových a velurových koberečků :-)
Max
Příspěvky: 220
Registrován: 12 říj 2016, 18:16

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Max »

pytal som sa na to a najprv som sa dozvedel ze to nejde. ale ked som im ukazal ze kamera je na webe v doplnkoch tak to zistovali a zrazu nieje problem. ale cena bola takmer 700 eur takze neviem ci to stoji za to. ale co ma skor zaujalo je ze cena na SK a v DE je radikalne ina

https://www.opel-accessories.com/opel_a ... a/39001690
https://www.opel-accessories.com/opel_a ... a/39001690
Opel Astra K ST 1,4 Innovation + nejake tie drobnosti :)
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 115
Registrován: 28 srp 2016, 22:40

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Andrej »

Jo, to je typické.. nejdřív "profíkům" nic nejde, nic se nemůže, ale až jim laik ukáže, že to jde, tak pak obrátí! :lol:
Kamerka cca za šestku. + práce + diagnostika. V návodu na montáž mají uvedeno 90 min. práce. Takže by to měla být hodina a půl práce elektrikáře v servise + nějaká půlhodinka, když to přeženu, na diagnostiku pro nastavení.
Já sem už do servisu psal, ale jak je již zvykem, odepsali, že nic takového nedělali, ani že neví, že to vůbec jde...a že to musí pozjišťovat a dají mi vědět. Do dnešního dne žádné další info, takže se na to vysr... páč neví co s tím. :mrgreen:
Astra K, ST 1.4T (92Kw) Enjoy + sady gumových a velurových koberečků :-)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“