trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak hlavně nouzový režim není na 0.5s, takže to je jiná závada.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od palah »

Dneska som bol v servise nechat si namontovať zásterky a spomenul som mechanikovi aj trhanie, nič nezastieral hned vedel čo myslím, sám vravel už mal pár aut s týmto problémom. Aj povedal v tejto chvíli, že mi nevie pomocť a ani sa nesnažil akože to opraviť, doslova povedal musite si počkať na zvolávačku ale nepovedal kedy :D , podľa tých jeho slov to už riešil s oplom a tiež len čakajú čo bude…
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
marek_k
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2016, 14:29

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od marek_k »

Tak toto je uzasne, clovek da 20k za nove auto aby nemal problemy a potom ma strach v nom jazdit/predbiehat, ale chapem mechanika ze nema ani tusenie co s tym (kedze je to HW alebo SW vyrobna vada) kym na to nepridu v centrale. Dufam ze na to coskoro kapnu , spravia zvolavacku a budete s motormi spokojny. Ja prave vyberam motorizaciu a toto vlakno mi znacne ulahcilo rozhodnutie ci ist do 1,4t alebo 1,6t. A to ma samozrejme 1.6t okrem toho ze nema ziadne problemy aj ine prednosti.
drullph
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář 2016, 14:57

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od drullph »

Tiež som zvažoval tú 1.6T bolo to lákavé plus aj tie dve koncovky výfuku urobia svoje čo vzhľadu týka dokonca by mi nevadilo ani zaplatiť za prihlásenie o 560€ viac len som ostal prekvapený keď som zistil že táto motorizácia sa nerobí s automatom tak som šiel do 1.4AT len keď som ju objednával som nemal tušenie o nejakom trhaní tak som zvedavý keď to príde čo to bude.
Uživatelský avatar
kenotek
Příspěvky: 14
Registrován: 02 bře 2013, 09:26
Bydliště: Nová Paka

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od kenotek »

Vlastním Opel Astra GTC 1.4 Turbo, 103 kw, modelový rok 2015. Dlouho jsem zkoušel, jaký benzín tankovat, jelikož motor s nepřímým vsřikováním se chová choulostivěji. V ČR opravdu není kvalitní benzín (jezdím mimo ČR, tak mohu soudit). Nakonec tankuji Vervu 100. Auto má momentálně najeto cca 22 tis. km (na Vervu cca 14 tis. km) a motor opravdu šlape jak hodinky (+ o trochu vyšší výkon). Tento motor není na žádné líné ježdění, chce mu to dopřaát kvalitní palivo a točit ho.
Ještě jeden postřeh. Když jsem zkoušel tankovat ruzné benzíny, nerezová koncovka výfuku se špinila. S vervou je čistá. A to samé plaí i oleji v motoru. Takže za mě si myslím, že to bude chtít sáhnout hlouběji do kapsy a jít za lepším palivem do těchto motorů.
Naposledy upravil(a) kenotek dne 28 zář 2016, 09:39, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra GTC 1.4 Turbo OPC Line
marty22
Příspěvky: 28
Registrován: 21 zář 2016, 20:27

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od marty22 »

Čo som čítal na anglickom fóre, tak v automate to nerobí.. ale jeden užívateľ písal, že ak si automat prepol do manuálneho režimu, tak sa mu to tiež pár krát stalo.. :/ pokiaľ ale nechal v automatike tak bez problémov :)
Opel Astra K ST, 1,4T 110 kW, MY17
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

palah píše:Dneska som bol v servise nechat si namontovať zásterky a spomenul som mechanikovi aj trhanie, nič nezastieral hned vedel čo myslím, sám vravel už mal pár aut s týmto problémom. Aj povedal v tejto chvíli, že mi nevie pomocť a ani sa nesnažil akože to opraviť, doslova povedal musite si počkať na zvolávačku ale nepovedal kedy :D , podľa tých jeho slov to už riešil s oplom a tiež len čakajú čo bude…
takže to je přiznaná výrobní vada a nárok na odstoupení od smlouvy
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

jen pro info: volal jsem do unicreditu, a jejich oddělené péče o smlouvy případně poradí a pomůže s odstoupením od smlouvy, když dodám protokoly ze servisu atp.

dnes budu volat se svým dealerem a vidím to na poslední šanci s autem něco provézt
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
barby_17
Příspěvky: 23
Registrován: 24 srp 2016, 09:32

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od barby_17 »

držím palce :)
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Eisy »

mattonecz píše: takže to je přiznaná výrobní vada a nárok na odstoupení od smlouvy

To ze mechanik nieco povie je pekne, ale nieje to priznana vyrobna vada.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“