trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Csaba píše:
Michal80 píše:Ja som objednaval novu Astru Sports Tourer (MY17) dna 16.09.2016. Motor 1,4 T 92 kW, vybava Innovation + nejaka priplatkova vybava ...
Zdravím Michal80. Predpokladám že za tým zdržaním je ešte aj niečo iné. Posledný septembrový týždeň som objednal auto, Astra ST (MY17) 1,4 T 92 kW, výbava Innovation + Sada Inovace, AGR, delené zadné sedadlá 40/20/40, ... V rámci akcie strešné nosiče k autu.
Plánované dodanie na prelome februára/marca. Predajca v polovičke decembra oznámil, že auto ide do výroby. 16.1.2017 volá predajca znovu, auto je na predajni pripravené na prevzatie.
Komunikácia s predajcom bola v pohode.
Takze mas +/- takmer rovnaku konfiguraciu ako ja. Ako si zatial spokojny? Mas nejake problemy, ktore sa tu popisuju?
Vidim, ze mas presne opacnu skusenost ako ja. Mne pri objednavani predajca povedal, ze ak by zadaval auto vtedy do vyroby, ako uplne novu poziadavku, tak dodanie vidi presne ako hovoris, na februar / marec. Prave preto mi sam od seba ponukol, ze maju uz vo vyrobe zadane nejake vozidla, ktorym len zmenime konfiguraciu podla mojich poziadaviek. A tym padom bude vozidlo dodane skor. Konkretne mi povedal prva polovica decembra. A cakam doteraz, bez akychkolvek novych informacii o stave objednavky. Az do podpisu zmluvy bola komunikacia uplne v poriadku, predajca bol maximalne ustretovy + dal mi velmi slusnu zlavu. Takze som mal z toho velmi dobry pocit. Asi tam teda fakt bude nejaky iny problem, ako len bezne zdrzanie.
Reklama
 

Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Cinda píše:Toto vlákno je o trhnutí při akceleraci. Měli bychom zachovávat alespoň, částečně čistotu fóra.
Ano, suhlasim. Ja som tu aj svoj prispevok pridaval v domneni, ze moze nejako nepriamo suvisiet s tymto problemom.
A pokial som spravne cital, v tomto vlakne sa uz rozoberalo aj licovanie hran karoserie, svetiel, list, vrzganie v interieri, problem s radiom atd. Takze nie som sam, co trochu odbocil od temy.
Uživatelský avatar
polyaa
Příspěvky: 33
Registrován: 07 srp 2016, 22:08
Bydliště: Rožnov pR

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od polyaa »

to: michal80
Zvedni telefon a zavolej. Mi se vždycky dostalo korektní odpovědi. Mrknul do systému a řekl, jak to termínově vypadá (Emistar Frýdek-Místek).
J.
Astra G 1.6, Astra K, enjoy, 1,4 turbo 92 kW, červená ST, mlhovky
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Eisy »

Este nemas auto a uz mas problem s trhanim...
od predvianoc ti nezavolali a ty vypisujes na forum. Ako sa na mna nehnevaj, ale preco im nezavolas ty? Ja by som im volal denne ...
V zmuve nemas datum dodania?
A zlavu ti mozu dat aj na nieco navyse potom, ako nosice, ci nejaky servis ...
Uživatelský avatar
yogi83
Příspěvky: 57
Registrován: 27 dub 2016, 21:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yogi83 »

@Michal80

2 vety k tejto OT teme (moja uvaha):

mne predajca nie raz tvrdil, ze vo vyrobe maju prednost vzdy objednavky konkretnych zakaznikov pred objednavkami dealerov tzv. skladoviek. Kedze pises, ze auto uz bolo zadane do vyroby je dost mozne, ze toto je tvoj pripad aj vzhladom na tu vyssiu zlavu, ktoru ti mohol dat (kedze si kupil v podstate skladovku aj ked realne skladom nebola). Ja som v 2013 dostal na skladovku Astru J zlavu 26%.
1.6T, 147kW, Innovation+Inovace = ziadne zbytocne kraviny (...iba Start/Stop...)
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

Eisy píše:Este nemas auto a uz mas problem s trhanim...
od predvianoc ti nezavolali a ty vypisujes na forum. Ako sa na mna nehnevaj, ale preco im nezavolas ty? Ja by som im volal denne ...
V zmuve nemas datum dodania?
A zlavu ti mozu dat aj na nieco navyse potom, ako nosice, ci nejaky servis ...
Jasne, auto este nemam ...ale sorry ...po tom, co som si precital v tomto vlakne, asi mam trosku pravo na obavy, aby to bolo OK. A myslel som si, ze forum je prave na to, aby clovek konzultoval svoje skusenosti a nazory. Alebo sa mylim?
A k tomu vyvolavaniu ...ja nie som typ „otravneho, nervozneho“ zakaznika, ktory bude kazdu chvilu volat, co sa deje a kedy to uz bude? Proste su stale v zmluvne dohodnutom termine (12-20 tyzdnov). Konkretny datum tam uvedeny nie je. Aj ked ustne sme sa bavili inak. Ale zmluva je zmluva. Oni sa budu drzat zmluvneho terminu. A ten stale este stihaju. Ked nestihnu, potom sa budem pytat a ziadat nejake dalsie vyhody.
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Michal80 »

yogi83 píše:@Michal80

2 vety k tejto OT teme (moja uvaha):

mne predajca nie raz tvrdil, ze vo vyrobe maju prednost vzdy objednavky konkretnych zakaznikov pred objednavkami dealerov tzv. skladoviek. Kedze pises, ze auto uz bolo zadane do vyroby je dost mozne, ze toto je tvoj pripad aj vzhladom na tu vyssiu zlavu, ktoru ti mohol dat (kedze si kupil v podstate skladovku aj ked realne skladom nebola). Ja som v 2013 dostal na skladovku Astru J zlavu 26%.
Je mozne, ze to naozaj takto funguje. Aj ked predajca mi to prezentoval trochu inak. Ja som sice az taku vysoku zlavu nedostal, ale aj tak som s cenou celkom spokojny.
Uživatelský avatar
Katikakus
Příspěvky: 75
Registrován: 03 pro 2016, 11:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Katikakus »

Svata prostoto - zavolej tam a nebrec tady na foru. To je opravdu takovy problem zvednout telefon a zeptat se jak to s tvym autem vypada? Nikdo nerika, ze tam mas volat kazdy den. Ale to co tady predvadis je opravdu k smichu.
Opel Astra K (MY17,5) Cosmic Grey 1.4T 92kW Enjoy + Komfortní sada 2 + mlhovky
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Tak dnes jsem byl na prvni garance. Mimo to jsem reklamoval trhani pri akceleraci, ktere se posledni dobou mirne zhorsovalo. A vysledek diagnostiky? Nizky tlak na valci c.1 - Nutna oprava motoru. Pravdepodobne praskly pist. No nekup to. Ze ja se na toho Opla nevykaslal..... Ted budu minimalne tyden bez auta. Mimochodem za nahradni chcou 800-1000kc na den. To by se u VW asi nestalo.....
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Petr25 píše:Tak dnes jsem byl na prvni garance. Mimo to jsem reklamoval trhani pri akceleraci, ktere se posledni dobou mirne zhorsovalo. A vysledek diagnostiky? Nizky tlak na valci c.1 - Nutna oprava motoru. Pravdepodobne praskly pist. No nekup to. Ze ja se na toho Opla nevykaslal..... Ted budu minimalne tyden bez auta. Mimochodem za nahradni chcou 800-1000kc na den. To by se u VW asi nestalo.....
Jaky motor?? Takze prvni v CR.
To ti musej dat nahradni auto, to se zblaznili.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“