Žaloba Slovensko

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

apolitea
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2017, 15:29

Žaloba Slovensko

Příspěvek od apolitea »

Zdravim, chcel by som touto cestou oslovit majitelov astry K, kt maju problem s cukanim motora a maju zaujem pridat sa medzi ludi kt pripravuju zalobu na Opel na Slovensku.
V pripade zaujmu ma prosim kontaktujte sukromnou spravou.

Detaily:
-mame v ruke min jeden vystup zo servisu kde potvrdzuju ze auto pocas snimkovania trhalo
-nasledne vyjadrenie ze sa jedna o vlastnost motora- toto ale nebolo nikde v tech.udajoch spomenute a ani nikto z nas na toto nebol pri kupe upozorneni, cize je tu podozrenie zo zavadzania zakaznika
-nie kazdy dokaze nasimulovat trhanie pred technikmi, vsetci dobre vieme, ze sa to deje viac menej nahodne, ale to nedava Oplu pravo predavat nam taketo vyrobky, hlavne je ze trhanie je min jeden krat potvrdene.
-momentalne zistujeme financnu narocnost pravneho zastupovania
-bolo by fajn keby to kazdy kto s tym ma problem realne reklamoval, pisomne a vozidlo odovzdal servisu (je jedno ze napisu ze zavada sa neprejavila...) aby to bolo vsetko pekne zdokumentovane.

Dufam sa nam spolu podari pohnut s touto absolutne nepripustnou a arogantnou zalezitostou. Ak niekto poskytol auto na zvezenie znamemu kt to tiez cuklo mozno pride vhod cestne prehlasenie resp svedectvo dotycnej osoby.
Reklama
 

Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Michal80 »

Myslim si, ze takato hromadna zaloba by mala sancu na uspech v pripade, ak by ste (sme) mali v rukach podrobne pisomne vyhlasenie nie jedneho, ale najlepsie viacerych NEZAVISLYCH servisov (odbornikov), ktore by potvrdili, ze uvedene chovanie motora sa naozaj vyskytuje a ze to nie je VLASTNOST motora, ale CHYBA, ktora moze priamo ohrozit nie len daneho vodica, ale aj ostatnych ucastnikov cestnej premavky. Zaroven by bolo idealne, ak by toto vyhlasenie pisomne potvrdil aj nezavisly sudny znalec v danom odbore. Ale kedze taketo vyjadrenia od nikoho kompetentneho nie su k dispozicii, tak tomu moc sancu nedavam. Ano, ludia sa na "chybu" stazuju a v mnohych pripadoch to aj reklamuju a urcite maju pravdu, ale v podstate nikto kompetentny pisomne nepotvrdil, ze uvedene chovanie motora je zavazna CHYBA. Zatial existuje, ako pises, len jedno pisomne vyjadrenie, ze sa trhanie motora prejavilo. Aj to bolo vyhodnotene ako vlastnost, nie chyba. Takze moc v rukach nemate (nemame). Ale nadej umiera posledna. Drzim palce.

BTW ...moje vozidlo by malo dorazit k predajcovi v priebehu tyzdna, max. dvoch. Ak by som o probleme vedel v case objednavky, mozno by som sa rozhodoval inak. Teraz len dufam, ze ma tento problem obide.
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Žaloba Slovensko

Příspěvek od Eisy »

Keby mu priznali a dokonca dali papier ze je chyba a vedia o nej tak naco by bola potom dobra ta zaloba?
Tu ide skor o to, ze nikto nechce priznat, ze sa nieco deje, ze je nejaky problem ...
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Michal80 »

Eisy píše:Keby mu priznali a dokonca dali papier ze je chyba a vedia o nej tak naco by bola potom dobra ta zaloba?
Tu ide skor o to, ze nikto nechce priznat, ze sa nieco deje, ze je nejaky problem ...
Ved prave presne o to ide. Niekto proste musi jednoznacne potvrdit, ze sa jedna o chybu. Inak su to stale len subjektivne pocity a nazory zakaznikov. Prave preto pisem, ze by to chcelo podrobne zdokumentovane vyjadrenia viacerych NEZAVISLYCH servisov a odbornikov (NIE od Opla) a vyjadrenie odborneho sudneho znalca, ze sa jedna o chybu. Pretoze Opel taketo vyjadrenie nikdy nevyslovi. Niecim sa ta zaloba podlozit musi. Na nazoroch a pocitoch zakaznikov sa to stavat neda. Treba dokazy.
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Michal80 »

A ak sa aj potvrdi, ze sa skutocne jedna o chybu, tak sa este aj musi dokazat, ze to je chyba absolutnej vacsiny vozidiel s danym motorom. Nie len istej skupiny ludi (mozno odhadom 30-40), ktori tuto „chybu“ riesia na tomto fore. Inak to bude len „bezna chybovost“, ktora je uplne normalna a vyskytuje sa v kazdom odvetvi. Tvrdenia typu „...urcite to je problem vsetkych, len nie vsetci si to uvedomuju, alebo to svojim stylom jazdy nevyvolaju.“ ...tak s tymto neuspejete. Ako som uz napisal vyssie ...jednoducho bez dokazov to nejde.
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Taosek »

Počkej ,až ti to bude dělat taky ne že bych ti to přál pak se nebudeš divit lidem ,že to chtěji hnát přes právníky ja sám bych se klidně přidal k žalobě a nemám s tím žádný problém pokud se to tady bude jenom omílat nic se nezmění je třeba jednat a nepsat pořád proč ne atd...




Michal80 píše:A ak sa aj potvrdi, ze sa skutocne jedna o chybu, tak sa este aj musi dokazat, ze to je chyba absolutnej vacsiny vozidiel s danym motorom. Nie len istej skupiny ludi (mozno odhadom 30-40), ktori tuto „chybu“ riesia na tomto fore. Inak to bude len „bezna chybovost“, ktora je uplne normalna a vyskytuje sa v kazdom odvetvi. Tvrdenia typu „...urcite to je problem vsetkych, len nie vsetci si to uvedomuju, alebo to svojim stylom jazdy nevyvolaju.“ ...tak s tymto neuspejete. Ako som uz napisal vyssie ...jednoducho bez dokazov to nejde.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Michal80 »

Taosek píše:Počkej ,až ti to bude dělat taky ne že bych ti to přál pak se nebudeš divit lidem ,že to chtěji hnát přes právníky ja sám bych se klidně přidal k žalobě a nemám s tím žádný problém pokud se to tady bude jenom omílat nic se nezmění je třeba jednat a nepsat pořád proč ne atd...




Michal80 píše:A ak sa aj potvrdi, ze sa skutocne jedna o chybu, tak sa este aj musi dokazat, ze to je chyba absolutnej vacsiny vozidiel s danym motorom. Nie len istej skupiny ludi (mozno odhadom 30-40), ktori tuto „chybu“ riesia na tomto fore. Inak to bude len „bezna chybovost“, ktora je uplne normalna a vyskytuje sa v kazdom odvetvi. Tvrdenia typu „...urcite to je problem vsetkych, len nie vsetci si to uvedomuju, alebo to svojim stylom jazdy nevyvolaju.“ ...tak s tymto neuspejete. Ako som uz napisal vyssie ...jednoducho bez dokazov to nejde.

Ale ved ja sa tym ludom praveze vobec nedivim, ze ich to hneva a chcu to nejako riesit. A samozrejme aj sam mam obavy, aby som tento problem nemal. Ale zopakujem to znovu, nalejme si cisteho vina ...jednoducho bez dokazov to proste nejde!!! A to je kamen urazu. Nech je problem akykolvek, pokial nedokazes, ze je to skutocne problem-chyba a tyka sa vacsiny, tak neuspejes. A toho sa obavam najviac, ak sa aj ja zaradim do skupiny problemovych motorov.
apolitea
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2017, 15:29

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od apolitea »

Michal80...jedno auto predajca vykupil kvoli trhaniu a predtym na nom menili nejake diely, na druhom aute kde je trhanie nasnimkovane menili vstrekovače...prečo by to robili keby to bola vlastnosť? Kde je táto vlastnosť spomenutá napr v návode? Bola spomenutá pri predaji? Nezávislý odborník samozrejme bude musieť dať vyjadrenie, ale môže to byť aj počas sudneho sporu...všetko zistime ked sa nam vyjadrí právnik. Inak tvoj postoj beriem....uvidis ked ti to trhne ako rychlo sa strati radost z noveho a krasneho auta. Samozrejme ti to neprajem.

Aj keby sme nedokazali že je to chyba....opel zavadza pri kupe a ponuke...pretože nikde neupozornuje na tuto specificku vlastnost, tu si pomozeme so SOI. Telefon ktory by pocas hovoru z nicoho nic mrzol by bol tiez ok? Pamataj ze zavadu my dokazovat nemusime, ale oni musia dokazat ze nie je....po nezavislom posudku im drzim palce. Ked sa zomkneme viaceri verim ze to dotiahneme min k nejakym odstupeniam od zmluv alebo zvolavacke.

Dik za podporu
Michal80
Příspěvky: 16
Registrován: 26 led 2017, 09:20

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od Michal80 »

apolitea píše:Michal80...jedno auto predajca vykupil kvoli trhaniu a predtym na nom menili nejake diely, na druhom aute kde je trhanie nasnimkovane menili vstrekovače...prečo by to robili keby to bola vlastnosť? Kde je táto vlastnosť spomenutá napr v návode? Bola spomenutá pri predaji? Nezávislý odborník samozrejme bude musieť dať vyjadrenie, ale môže to byť aj počas sudneho sporu...všetko zistime ked sa nam vyjadrí právnik. Inak tvoj postoj beriem....uvidis ked ti to trhne ako rychlo sa strati radost z noveho a krasneho auta. Samozrejme ti to neprajem.

Aj keby sme nedokazali že je to chyba....opel zavadza pri kupe a ponuke...pretože nikde neupozornuje na tuto specificku vlastnost, tu si pomozeme so SOI. Telefon ktory by pocas hovoru z nicoho nic mrzol by bol tiez ok? Pamataj ze zavadu my dokazovat nemusime, ale oni musia dokazat ze nie je....po nezavislom posudku im drzim palce. Ked sa zomkneme viaceri verim ze to dotiahneme min k nejakym odstupeniam od zmluv alebo zvolavacke.

Dik za podporu
Ved prave ...jedno auto Opel odkupil spat, na druhom sa menili nejake diely. Bohuzial, stale su to len DVA vozidla z niekolko tisíc predanych, pri ktorych Opel OFICIALNE priznal, ze maju nejaku chybu. A to je podla mna uplne bezna chybovost. Zvysok su oficialne vsetko len subjektivne pocity a nazory zakaznikov. Prave preto by to chcelo niecim podlozit, ze ide o hromadnu chybu, aby bolo na com stavat. Pretoze asi nemozete obvinit niekoho bez dokazov (aj ked tvrdis mozno opak), aby sa to nahodou neobratilo proti vam ako ohovaranie a pospinenie dobreho mena znacky Opel.
Kazdopadne, ak sa zaradim do skupiny problemovych, urcite to budem chciet nejako riesit. Takze moju podporu mate. Lebo nieco s tym robit treba. Ale jednoducho dokazy, dokazy, dokazy...

A divne je, ze ak je to skutocne problem ...a problem vacsiny danych motorov, ze Opel este za taku dlhu dobu nema riesenie?! Chrlit takmer rok chybne motory asi neurobi dobre meno znacke a Opel moze stratit vela zakaznikov a tym aj penazi. Bez ohladu na to, ci si chybu prizna, alebo nie. Ale zrejme to maju vykalkulovane inak.
apolitea
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2017, 15:29

Re: Žaloba Slovensko

Příspěvek od apolitea »

Stale nechapem ako budu moct povazovat nezavisly posudok (ak k nemu dojde) za spinenie mena Opel? Samozrejme posudok sa zrejme urobi na min 2 autach a nasledne sa presetri preco sa uvadza ze je to vlastnost. Akoze celkom nechapem postoj typu predali mi za 18.000 euro črep a budem sa len tak pozerat? To snad takto ani nejde rozmyslat...ludia same sa to nevyriesi a opel na nas uz rok kasle. A dost z vysoka....Evidentne sa nerozumieme....nie je nasim cielom dokazat ze kazdy motor 1.4T ma tuto vadu, ale to, ze tie kt to maju su nebezpecne na prevadzku a boli predane nie ferovym sposobom.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“