trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

ja do minule nadrze dal klasiku natural 95+pripravek na zvysovani oktanu od liqui moly..ze zacatku to chvili bylo dobry,ale pak doslova utrpeni cukalo to brutalne no hrozny,proste furt to delalo..vcera jsem natankoval klasiku natural95+vif ten davam furt a pohoda zatim bez cukani..taky to uz nechapu.takze taky se mi zda ze cim lepsi palivo chces dat tim je to horsi..a to mam v sobotu to vezt na servis kvuli tomu trhani..kvalita benzinu urcite ma vsude vliv ale kdyz jezdi jiny auta bez problemu tak proc by astra mela mit problemy..tohle je tak zvlastni zavada ze nevim kde hledat problem..

to ze nekteri odsoudi kvuli tomuhle astru si myslim ze je zas blbost,kazda automobilka resi problemy..viz treba skoda ty jejich tsi nez to vychytaly,to taky trvalo roky..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

TSI: pokym netlačili nemecké médiá a nebol tlak nemeckých majiteľov srali na to...následne hromadné žaloby atď. Mal som Golf6 2010...Astra na Golf veľmi nestráca a v niečom je aj lepšia...
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tsi to byl pruser auta stali v servisech a nikdo nevedel co s tim zkouselo se zkouselo az nakonec je z toho prechod na rozvodovy remen..s astrou to bude neco podobneho..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jardaastra »

Tak včera i dneska jsem tomu nakládal po plynu až až. Netrhalo to vůbec takže to už nechápu.
Jednou to trhá ,podruhé zase ne. Tankuju pořád na stejné benzince Natural 95+ VIF.

Opel Astra ST Enjoy 1,4 92kw, najeto.2000km
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Také už tomu přestávám rozumět. Celý únor Astra cukala pravidelně při každé jízdě (dával jsem VIF). V pátek jsem dával plnou nádrž benzinu bez VIFu (zapomněl jsem ho doma). Přes víkend jsem najezdil téměř 100 km a ani jedno škubnutí, jelo to jak z praku.... Taky tomu už nerozumím. Začínají mne napadat blbosti - jestli to není oteplením nebo tím VIFem...?
Jsem z toho už na prášky :-(
Naposledy upravil(a) norinco dne 27 úno 2017, 09:00, celkem upraveno 1 x.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

cuká to při plus 30 i minus 20. prostě to cuká jen někdy, což už víme cca. rok. někdy to necukne i několikset km. kdo ví čím to je.. bude to hodně faktorů
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jardaastra »

Já tam leju VIF od 700km co sem měl najeto. Jednou to trhá, teď zase ne.
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jardaastra »

Pro zajímavost .
Kdysi jsem řešil takový problém s cukáním na Fabii II, 1,2 HTP r.v.2008. Jak se pořádně oteplilo a rozjižděl jsem se nechtělo to vůbec jet cukalo to, plyn jsem měl třeba až na podlaze. Až cca po 1 minutě se tomu chtělo. Samozřejmě že sem to měl v servise řekli mě ať si tam naleju nový benzin, že nic nezjistili.
Někde také na internetu na diskuzním fóru jsem našel někoho kdo měl stejný problém. Byl to problém
PŘÍLIŠ CHUDÁ SMĚS U 1. VÁLCE. Dojel jsem do škodovky řekl jsem jim to , přehráli za 1,5 hodiny nový
software do řídicí jednotky za cca 670,- Kč a auto jezdilo od té doby bez problému.

Také už začínám přemýšlet jestli by nestačil přehrát jen nový software v řídicí jednotce. Jestli by to změnilo
případné dávkování paliva do válců??
Taosek
Příspěvky: 56
Registrován: 07 pro 2016, 17:17

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Taosek »

Tak když se na tím zamyslím tak Opel by neměl mít nějakou mechanickou vadu to by se muselo projevovat spíš bych to viděl na to zasrané palivo není možné když to na 95 necukne ve čtyřech lidech a na vervu ve dvou to dělalo pořádný bordel jinak kdyby to byl nějaký zásadní konstrukční problém dejme tomu blbě vyrobené turbo nebo třeba píst tak to musí dělat u 100% aut ,ale ono to zas nedělá úplně u všech a někomu to dělá jenom někdy tak vidím to v tom palivu muže se i stát že u jedné benzinky se může sem tam časem objevit i méně kvalitní benzín jak je jinak možné že jednou to dělá při jakémkoliv stavu a podruhé i když je to plně zatížené a cokoliv jiného je to pak ok.Pokud by byl konkrétní problém kdyby to dělalo + -úplně při stejných situacích musí to být systémová chyba ale pak najednou někomu to dělá sem tam někomu vůbec někomu při 2200 ot někomu při 2800 příklad může to být tím benzínem já to budu teďkom sledovat kde si myslím že by měl byt benzín ok bude to chtít aspoň několik plných nádrží na zjištění a pak pokud to bude ok zkusím kde by měl byt pravděpodobně horší pokud to začne tak je dost velká pravděpodobnost že to tím bude i prvotní zprávy jak se začal objevovat tento problém hovořily o tom že se zkoumá palivo tak si myslím kdyby v tom motoru bylo něco konkrétně na hovno tak se nezaměřují primárně na toto s tím by i souviselo přehrání řj když se to možná trochu optimalizovalo na to palivo a paradoxně je to teď lepší pro to horší palivo a to lepší zas tomu může způsobovat problémy. Nevím no.
Opel Astra vybava Dynamic 1,4 92kw plus nějaké kravinky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Lepší palivo způsobuje problémy :lol:
Na to samý palivo jezdí další milion vozů bez cukání
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“