trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
AK ST
Příspěvky: 78
Registrován: 27 čer 2016, 17:47

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od AK ST »

Ja mam takyto vylepseny:
Vážený pane

aktuálně není k dispozici oficiální vyjádření výrobce, které bychom Vám ke zmíněnému projevu mohli poskytnout, nicméně bychom Vás chtěli ubezpečit, že se daným projevem společnost Opel zaobírá.

V případě, že budou k dispozici nové informace, budou o tom dealeři a především zákaznici bezodkladně informováni.

Děkujeme

S pozdravem a přáním hezkého dne

Lukáš Sůra
Zákaznická linka spol. Opel
Email: info@opel.cz
Opel Astra K ST 1.4T 92KW Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Tak auto opet v servisu. Zitra pro to jedu. Uvidime co reknou. Predpokladam ze nic.
Jinak na otazku, zda uz Opel ma nejake reseni na cukani jsem dostal odpoved ze nema. Tak pekne cukejme dal ;)
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

mattonecz píše: na základě prověření na oddělení kvality si Vás dovolujeme informovat, že podle aktuálních informací se může s ohledem na plnění emisních limitů projevit drobné „trhnutí“ během akcelerace vozidla, hlavně ve fázi ohřevu motoru. V případě aktualizace v této věci Vás budeme neprodleně kontaktovat
JJ mlha. Když už si tu komunikaci rozpoutal, nechceš si s nimi popovídat podrobněji? Zkrátka asertivně je dohnat k nějaké konkrétní odpovědi?

Třeba:

Vážený XY.

děkuji za vaši odpověď. Můj problém se děje ne tak, jak popisujete, ve fázi ohřevu, ale i u zcela zahřátého motoru. Nejedná se taktéž o drobné trhnutí, ale trhnutí je velmi výrazné a soustavné, několikrát za sebou, což doprovází kovový zvuk, který se ozývá z motorového prostoru. Celý jev se již několik tisíc kilometrů zhoršuje a mám vážné obavy o poškození motoru. Jako spotřebitel mám povinnost bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o případných zjištěných vadách zboží. Tuto vadu jsem již několikrát bezvýsledně reklamoval v servisní síti partnerů, kteří se taktéž odkazují na vás jako importéra. Na internetu jsem dohledal, že stejný problém se na stejné motorizaci nevyskytuje jen u mne, ale i u ostatních uživatelů a to nejen v ČR, ale i v Polsku, Britanii a dalších zemích. V některých případech, u uživatelů s vyšším nájezdem kilometrů, ke kterému se blížím, došlo k následné devastaci mechanických dílů motoru. Tato vada mi brání v užívání výrobku, tak jak je běžné u nových vozidel. Tato vada velmi výrazně snižuje spolehlivost, důvěru a bezpečnost výrobku. Prosím tedy aby mne kontaktoval někdo kompetentní, kdo bude schopen podat k této záležitosti uspokojivé vysvětlení.
8-) 8-) 8-)
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

To si napsal moc hezky. Posilal si jim to?
Hlavne ja tuhle zpravu nedostal od infolinky ale od importera a je to to samy, takze uz by asi chtelo to zkouset nekde vys, v ramci evropy nebo vychodni evropy na nekoho..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

mattonecz píše:To si napsal moc hezky. Posilal si jim to?
Hlavne ja tuhle zpravu nedostal od infolinky ale od importera a je to to samy, takze uz by asi chtelo to zkouset nekde vys, v ramci evropy nebo vychodni evropy na nekoho..
Ne ne já s nimi nejsem v kontaktu. Já ještě ani nebyl v servisu zatím s touhle vadou. Mám jen 6500. Udělalo to jen dvakrát. Pro jistotu teď budu jezdit jen vervu, která asi opravdu problému dost pomáhá předcházet.

Podle mě by měli dát nějaké záruky zákazníkům. Když je motor vadný již od výroby. Tím zničili pověst a auto degradovalo svou hodnotu. Zaráží mě že prodávají pořád nové a nové vozy s touto motorizací když vědí o nevyřešeném problému. Zajímalo by mě co na to PSA? Jako nový majitel Opelu.

Toto jejich suché vyjádření je dost nedostatečné!
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:Ja zkousel vcera hledat svicky ale nepodarilo se mi najit nahradu na origo svicky gm..takze to budu jeste nejak zkouset.jinak co mechanici rikaj tak opel byl vzdy haklivej na svicky..chtel bych zkusit od ngk.
Jess. Správne riešenie. Treba skusit sviečky od iného výrobcu a zistit čo sa deje,či sa dačo nezmenilo k lepšiemu. Musíme skušat niečo postupne sami,lebo mám tušenie že je to len na nás.
Výrobca nemá problém dalej vyrabat a predávat poruchové auta. Ved keby že je to Vážny problém tak výrobca musí v momente stopnut výrobu a riešit to. Napríklad ako tu bolo spomenuté že by mohli byt vadne piesty ako to možu vyrabat dalej? Ved ked tie motory začnu postupne odchádzat a vypovedat službu tak by sa z toho zbláznili. Kauza ako hrom. Aké by utrpeli finančne straty pri opravách a vymenach tychto chybnych motorov? Nehovoriac o tom ako by si pošpinili meno značky OPEL. Nechápem prečo to tak beru na lahostajne? Bud to neje až tak vážna chyba alebo serú nato aby to riešili Nemci,ked už predávali automobilku Francuzom.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Vidím to jinak.....
Svíčky to nevyřeší. Kdyby bylo řešení tak banální, tak by dávno byla svolávačka. Ten problém bude velkej a hodně finančně nákladnej.......
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

ja si myslim ze se na to prijde a myslim ze to vyresi software,jinak prodej opelu nema vliv na reseni problemu si myslim,vzdyt ten problem ma astra uz od vyroby a tam si jeste myslim nevedelo nic o tom ze by mel byt opel prodany PSA..co se tyce jinych svicek myslim ze by to mohl byt dobrej napad ale zatim jsem nenasel nahradu origo svicek v podobe ngk..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

nerikam ze to svicky vyresi ale zas na druhou stranu proc by to nemohl byt problem prave v nich...detonacni spalovani,spatne spalovani atd to muzou mit za vinu svicky,diagnostika taky nerozezna vadnou svicku dokud vyslovene neodejde ze nepali a nikdo asi zatim nezkousel dat jine lepsi svicky..problem jak pises muze byt velkej a financne narocnej ale i tak muze byt i banalni...
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
trembel
Příspěvky: 81
Registrován: 24 črc 2016, 06:56

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od trembel »

sladas opc píše:Ja zkousel vcera hledat svicky ale nepodarilo se mi najit nahradu na origo svicky gm..takze to budu jeste nejak zkouset.jinak co mechanici rikaj tak opel byl vzdy haklivej na svicky..chtel bych zkusit od ngk.
Tu som nasiel:

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... _408992460

ak si to chces nakonfigurovat tak tu:
http://www.halfords.com/motoring/car-pa ... park-plugs
Astra K ST, 1.4 92kW, Innovation, MY16.5
Zafira B, 1.7cdti 92kW, Enjoy+, Astra H Caravan, 1.7cdti 74kW, Enjoy
2x Astra G Caravan, 1.4 16v 66kW, 2x Astra F 1.4 16v 66kW/1.6i 55kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“