trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Marek.007
Příspěvky: 105
Registrován: 05 úno 2017, 14:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Marek.007 »

Do swam kosice chodim ja. Asi myslel mna. Bol som tam uz viackrat a pri poslednej reklamacke som predviedol ako trha motor. Nechal som soferovat aj technika a on potvrdil ze auto naozaj trha. Takze zase same klamstva
Astra K ,1.4T 92 kw
Reklama
 

vvayne
Příspěvky: 19
Registrován: 21 úno 2017, 18:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od vvayne »

Mna v SWAMe skor odradili od kupy Astry, nez naozaj motivovali, tak som skoncil nakoniec inde. Ale pri predvadzacke som spominal predajcovi, ze je skupina ludi, co maju problem s 1.4T, na ktorom som jazdil, a on ze nie nie nie, toto su spolahlive motory, nie nie, za poslednych 10 rokov ani jeden sme nemenili. Kdeze. Najlepsi na svete. Testovacia jazda sa mi velmi pacila, aj Astra ako auto sa mi stale velmi paci. Ale ten pristup k zakaznikovi, sa mi nepacil.
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

vvayne píše: nie nie, za poslednych 10 rokov ani jeden sme nemenili.
Tak to nelhal, tenhle motor je v Káčku nový, takže ho ještě neměli příležitost vyměnit. Příštích 10 let jim to ale nespíš vynahradí :lol:
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
adanedhlel
Příspěvky: 46
Registrován: 22 srp 2016, 10:08

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od adanedhlel »

Mike píše:
vvayne píše: nie nie, za poslednych 10 rokov ani jeden sme nemenili.
Tak to nelhal, tenhle motor je v Káčku nový, takže ho ještě neměli příležitost vyměnit. Příštích 10 let jim to ale nespíš vynahradí :lol:
Good point :D
Astra K ST, Innovation, 1.4T, 92kW, Benzin
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pavel_k »

Peto píše:Ale vrtá mi hlavov myšlienka prečo to v tych určitych otáčkach 2000-3500 netrha vždy pri akcelerácií ak je to tym prípadným detonačnym horenim??? Ked to nejakym sposobom vyrobca nedotiahol bud sovtwarovo alebo konštrukčne, tak by to robilo predsa vždy pri tak isto nasimulovanom zrýchlení a zátaži nie?? To že to robi len niekedy alebo občas ako mne je zahada.
Peto, podle článků o LSPI se právě jedná o náhodný jev, proto se někdy LSPI označuje také jako SPI = Stochastic pre-ignition, tedy náhodné zápaly. Mrkni např. tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Low-speed_pre-ignition.
Tak doufám, že změna oleje nám všem pomůže.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Csaba
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2017, 10:57

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Csaba »

GM používa tento motor s označením LE2 na americkom trhu v modeloch Chevrolet Cruze, Buick Encore, ...
DETROIT – The 2016 Chevrolet Cruze in North America is offered with a new Ecotec 1.4L turbocharged engine that features direct injection to help offer an EPA-estimated 42 mpg on the highway with an available six-speed automatic transmission. Standard stop/start technology contributes to efficiency in stop-and-go driving. The new 1.4L turbo is SAE-certified at 113 kW (153 hp) and 240 Nm of torque (177 lb-ft), using regular unleaded fuel (RON 91).
Aký olej sa tam používa v týchto motoroch? A benzín? RON91?! A my tu riešíme prémiové palivá a aditíva? Nerozumiem prečo práve Opel má problémy s trhnutím pri akcelerácii. Alebo o nich len nevieme? Písalo sa tu že automatická prevodovka do istej miery zmenšuje riziko trhania, ale Cruze sa predáva aj s mechanickou prevodovkou. Ťažko uveriť že naše problémy sa netýkajú amerických modelov áut. Ťažko uveriť že GM predáva potencionálne problémové motory práve v USA, kde žaloba je na krku aj za oveľa menšie prešľapy!
Aj motor 1,5 Turbo z novej Insignie sa tam už predáva v Chevrolet Malibu, Buich Envision, ...
Chápem že sú to inak naladené ale po mechanickej stránke viac-menej identické motory s B14XFL/XFT a LFV.

https://en.wikipedia.org/wiki/GM_small_gasoline_engine
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tak olej 5w20 si taky myslim ze na eseni problemu bude nesmysl a celkove si myslim ze je to nesmysl takhle ridkej olej..vec dalsi ze pokud by to teda mel bt lek na cukani tak potom jsem zvedavej az ten motor bude mit vice najeto a tento olej bude mizet co se teda bude dat lit jineho,kdyz nic jineho nebude a kdyz jo bude to zas cukat atd..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

pavel_k píše:
Peto píše:Ale vrtá mi hlavov myšlienka prečo to v tych určitych otáčkach 2000-3500 netrha vždy pri akcelerácií ak je to tym prípadným detonačnym horenim??? Ked to nejakym sposobom vyrobca nedotiahol bud sovtwarovo alebo konštrukčne, tak by to robilo predsa vždy pri tak isto nasimulovanom zrýchlení a zátaži nie?? To že to robi len niekedy alebo občas ako mne je zahada.
Peto, podle článků o LSPI se právě jedná o náhodný jev, proto se někdy LSPI označuje také jako SPI = Stochastic pre-ignition, tedy náhodné zápaly. Mrkni např. tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Low-speed_pre-ignition.
Tak doufám, že změna oleje nám všem pomůže.
Pochopil som t asi tak že za tento problem čo máme z trhaním motora može priamy vstrek?
Zrejme nepriamy vstrek ako v predoslej J-čkovej rade bola lepšia volba. Prečo šiel opel do technologie priameho vstreku ked su s tým problémy. Nechápem že to nezistili už pri testovacích jazdách. Hlavne mi neide do hlavy ako by mohol vyriešit tento problém iny olej?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Maros_66
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2017, 00:16

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Maros_66 »

Marek.007 píše:Do swam kosice chodim ja. Asi myslel mna. Bol som tam uz viackrat a pri poslednej reklamacke som predviedol ako trha motor. Nechal som soferovat aj technika a on potvrdil ze auto naozaj trha. Takze zase same klamstva
Takisto som im vo SWAME spominal túto chybu na aute, takže určite nás je viacero.
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Na tom oleji možno predsa niečo bude aj ked sa mi nechce verit že to pomože.
http://www.centerforqa.com/dexos-brand2015/
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“