trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ja jel loni do chorvatska a krom toho ze v AU a CHOR maj asi lepsi palivo a bral sem tam nekolikrat i 98, to auto tusim ani netrhlo.
To sem jel 1100Km prakticky bez zastaveni a casto dlouho treba 180. To muselo motor vycistit pekne:)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Co se tyce svicek jsou tam gm sbicky ngk na nich neni hodlam zkusit az po oleji..jinak dnes jsem mluvil s kolegou dela v opelu oleje maji co nejdrive dorazit a uz maji i pripis a bude se nalevat 0w-40
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

0w-40 zni dobre. uz aby to bylo ;)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
qeeZz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2016, 10:14

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od qeeZz »

blesk píše: NGK su tam uz od vyroby a su aj v Jcku, TSI, EB,.... takze tymi to nebude. Napr u THP je karbonovanie sposobene konstrukciou motora. BMW si svoje motory upravilo a od nejakeho roku uz nekarbonuju. Najvykonejsi THP, ktory je v Peugeote RCZ ma tiez HW upravy proti karbonovaniu, no tie slabsie karbonuju veselo dalej. Tie upravy si uz presne nepamatam, ale vyslim, ze povodne tam bol variabilny zdvyh ventilov iba na jednej strane, potom pridali aj druhu stranu, cim sa zmenilo virenie zmesy a recyrkulacia spalin a prestali sa usadzovat nanosy na valcoch/piestoch a ventiloch.
Je tu niekto, kto jazdi 4hodiny a dlhsie trasy aspon raz a mesiac-dva? (Osobne jazdim niekedy 4-7hodinovky a na motor to ma velmi dobry vplyv najma s castou vymenou oleja). Vtedy sa olej a motor dobre prehreje a priebezne rozpusta karbon. Ten by nemusel mat problemy s trhanim.
Hlasim sa. Auto mam presne rok a jazdim trasu Praha-Bratislava minimalne 2x mesacne tam-spat, priemerne 3 cestujuci + ich batozina. Inak do prace 40km, kratke trasy su teda skor vynimka. Dokopy jazdim asi 90% dialnica, 10% mesto.
Auto: bezin 110kw, manual, najazdenych 20500km, priemerna dlhodoba spotreba 7.1l. Olej bol meneny pri 18000km.
Takujem 95oktan, z toho 90% MOL Natural 95 s aditivy (ziadne ine aditiva nepridavam) a prakticky striedam dve rovnake MOL cerpacky.
Trhnutie som za cely cas zaznamenal presne 4x, na zhruba sekundu (len take slabe kopnutie, ako ked prirychlo pustite spojku). Z toho 3x bolo plne nalozene auto a studeny motor. Prevodovy stupen 5 alebo 6, cca 2700rpm pri akceleracii na dialnici. Kovove zvuky ani raz.

Co mi vsak pride zaujimave je, ze mi auto nikdy netrhlo pri podobnej akceleracii pri tempomate. Napriklad mam nastavenych 136km/h, spomalim na par kilometrov na 80km/h (rozkopavky na D1 :? ), po par kilometroch kliknem packu hore, aby sa rychlost vratila na 136km/h (zaradenu mam stale 5). Auto zacne akcelerovat pocitovo rovnako prudko ako pri stlaceni pedalu na podlahu, no bez trhania. Je teda mozne, ze sa jedna o podobne softwarove obmedzenie ako aj pri automatickej prevodovke? Samozrejme nie som odbornik, berte to len ako spekulaciu a podnet na diskusiu (aby sa to tu furt neopakovalo :)). A mozno som mal len stastie a vyvratite mi to hned viaceri.

Inak nam chlapi drzim palce, aby sa podarilo problem vyriesit. A ked nie, tak aspon nech sa zlepsi pristup Oplu a zacnu sa chovat ako slusna a seriozna firma.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Je pravda ze tempomat na me taky pusobi jako by daval podlahu a necuka pri tom.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

sladas opc píše:Co se tyce svicek jsou tam gm sbicky ngk na nich neni hodlam zkusit az po oleji..jinak dnes jsem mluvil s kolegou dela v opelu oleje maji co nejdrive dorazit a uz maji i pripis a bude se nalevat 0w-40
Zrovna vcera jsem daval do Jcka 0w-40Mobil1 s GM normou - poprve, takze zatim nevim. Bohuzel ten olej uz konci. Novy je bez GM normy.
Ty svicky jsou asi tyto:
https://www.doopla.cz/dily/svicka-zapal ... 5-828.html
Made in USA.

1.4T v J nebo 1.6 maji svicky NGK - Made in Japan.
https://www.doopla.cz/dily/svicka-zapal ... -1278.html

Ta americka nevypada moc sofistikovane - ciste laicky pohled na zapalovaci spicku. Ale pokud by byl problem ve svickach, tak uz by daval Opel jine.
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od palah »

mattonecz píše:Je pravda ze tempomat na me taky pusobi jako by daval podlahu a necuka pri tom.
Mne to cuklo raz aj pri tempomate na 10% kopci…
Pár stranok dozadu som to popisal…
Citacia:
"Včera 10% kopec, 3 cca. 3200-35000 otáček ručné pridavanie na tempomate preradenie na 4 stále bez nohy na plyne a po preradení na 4 škubnetie, takže žiadny plyn na podlahe a predsa trhlo…"
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Marek.007
Příspěvky: 105
Registrován: 05 úno 2017, 14:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Marek.007 »

Po mesiaci prisla odpoved od importera.

Vážený pán .......

na základe Vášho podnetu si Vás dovoľujeme informovať, že na základe preverenia na oddelení kvality si Vás dovoľujeme informovať, že podľa aktuálnych informácií sa môže s ohľadom na plnenie emisných limitov prejaviť drobné „trhanie“ počas akcelerácie vozidla, či už vo fáze ohrevu motora alebo po jeho zahriatí. Nejedná sa však o vadu výrobku.

Taktiež dodávame, že pre čiastočnú elimináciu predčasného zapálenia zmesi priamo-vstrekových benzínových preplňovaných motorov, ktoré sa môže vyskytovať prevažne pri jazdách v nízkych otáčkach a s vysokým krútiacom momentom, a ktoré vedú ku klepaniu motora, je v ponuke motorový olej DEXOS 1 druhej generácie.

Dostupnosť v servisoch očakávame v priebehu mája či začiatkom júna 2017.

Zároveň upozorňujeme, že tento motorový olej bude ponúkaný na výmenu pri predpísanej údržbe výrobcom alebo v prípade potreby podľa vyhodnocovania životnosti motorového oleja riadiacou jednotkou motora alebo na vyžiadanie zákazníka a nebude dodávaný bezplatne. 

Za oneskorenú reakciu sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme

S pozdravom a prianím pekného dňa

Lukáš Sůra
Astra K ,1.4T 92 kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Hele pan Sura odpovida i po slovensky. To, ze neni zadara je docela blby..
Ted sem volal do servisu, ale uz tam nikdo nebyl tak se ozvou v utery. Vim, ze to urcite neni hotovy jen sem chtel vyzvidat :lol:
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

Mne zavolal díler, že olej budem mať zadarmo, aj ked im to opel nepreplati...toto je uroven.
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“