trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

tak na svicky jsem se podival z toho duvodu ze mattone ma auto v servisu a tam mu rekli ze je motor plny karbonu a myslim ze karbon by se mohl tvorit v dusledku nedokonaleho zapaleni smesi,proto nejjednodusi reseni me napadlo kontrola svicek a jejich zabarveni..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

A teraz všetci račňa do ruky, 14 nadstavec, sviečky von a ideme porovnávať kto má horšie :D
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

morgoth píše:Jak můžou mít svíčky vliv na LSPI když dochází k samovolnému zapálení směsi už při kompresi?
Nikto nepovedal že sviečky majú vplyv na LSPI. To samovznietenie neovplyvni ale možu lepsie sviečky z dokonalejšou iskrov zlepšit horenie paliva a tým pádom lepšie vypálit ten nausadzaný karbón ktorý sa tam usadza možno práve kvoli tomu LSPI.
Ale dal si mi aj tak chrobáka do hlavy. Ako sa može vznietit sam benzím ked tam žiadny benzín neje? Pochopil by som to práve u nepriameho vstreku kde sa vstrekuje benzín do sacieho potrubia.
Rozprášený benzin do nasaváneho vzduchu sa sacím potrubím dostane do válca a pri stláčani zmesi piestom by teoreticky mohlo dojst k LSPI samovznieteniu ešte pred zapálením iskrov sviečky ALE ?
Ale tu je práve ten chrobák ktorý mi vrtá hlavov. Takže u priameho vstreku sa vzduch nasáva čistý ako u dieslu potom ho piest stlačí vstrekne palivo a preskočí iskra co tu zmes zapáli. Tým pádom sa
nemože zapálit sám čistý vzduch. Mohol by sa zapálit až ked vstrek strekne palivo. Neviem kolko je
časový rozdiel ked vstrekne palivo a potom o kolko milisekund preskočí iskra. Možno by len stačilo sovtwarovo upravit vstrek paliva aby vstrekol palivo neskvor. Vtedy ked bude už mat preskočit iskra,lebo zrejme pri vstreku teraz sa samovolne zapáli zmes ako u naftaku že sama nafta začne horiet pod vysokým tlakom a rozprášením.
Neviem kto zo mnou suhlasí a kto nie ale rad si vzpočujem niekoho ked sa mílim.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:jeste k tem svickam..zjistoval jsem ze bych treba zkusil vymenu za jine ale je potreba dat pozor na to aby neodchazeli prej zapalovaci civky,nebot prej nektere svicky vyzaduji vetsi proud na vetsi jiskru a timto by prave mohli odchazet civky tohle mi rikal mechanik..kazdopadne dneska asi mrknu jak vypadaj tyhle svicky zda na nich bude poznat nejaky nekvalitni spalovani atd..
Tak odchádzaniu civky sa nemusíš bát. Napríklad Japonské sviečky DENSSO som sa dočítal že potrebujú dokonca o 5000V menej ako klasicke sviečky na zapálenie:

životnosť viac ako 100.000 km
postačujúce nízke napätie pre zapálenie
schopnosť zapálenia aj chudobných zmesí palivo-vzduch
vysoká výkonnosť spolu s dlhou životnosťou
zlepšenie ovládania emisií motora
Sviečky DENSO Iridium Power potrebujú v priemere o 5000 V menej pre zapálenie iskry ako konvenčné zapaľovacie sviečky.
http://www.autosuciastky.biz/kategoria/ ... ik20-1-ks/

Taktiež si mohol tie sviečky nafotit ako vyzerajú. Ake su vlasne zakarbonované?
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Marek.007
Příspěvky: 105
Registrován: 05 úno 2017, 14:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Marek.007 »

Ved niekto sem pisal ze hned po garancke ide dat iridiove sviecky. Tusim to bolo pred mesiacom. Neviete kto to bol a ci ich skusil vymenit?
Astra K ,1.4T 92 kw
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Bohuzel jsem nemel mobil u sebe abych nafotil..no kazdopadne svicky byly cerne coz si myslim ze je asi spatne protoze vzdy jsem videl svicky spise cihlove zabarvene..jinak ty densa by mohli byt dobry zkusim se na ne podivat
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Pri LSPI hori asi olej a ne benzin
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

sladas opc píše:Bohuzel jsem nemel mobil u sebe abych nafotil..no kazdopadne svicky byly cerne coz si myslim ze je asi spatne protoze vzdy jsem videl svicky spise cihlove zabarvene..jinak ty densa by mohli byt dobry zkusim se na ne podivat
Cislo 3 a 4?
http://aa.bosch.cz/download/formule/plakat-2009-01.pdf
jozuo
Příspěvky: 373
Registrován: 19 říj 2016, 11:33

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jozuo »

ja som chcel dat ine sviecky.. nakoniec mi mechanik volal ze na to auto ich zatial NGK nevyraba


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Mas pravdu, ani Bosch ani Denso.
ACDelco sviecky pre Ch. Cruze 1.4T 2016-17 vyzeraju skor ako sviecky pre 1.6T (pravdepodobne NGK):
41-151
http://parts-catalog.acdelco.com/catalo ... _check.php

https://www.doopla.cz/dily/svicka-zapal ... -1278.html

Sviecky pre Astru vyzeraju inak:
https://www.doopla.cz/dily/svicka-zapal ... 5-828.html
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“