trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
moriarti

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od moriarti »

sladas opc píše:Me to taky cukalo hned po jizde domu ze salonu..cukani plus kovovej zvuk..najeto cca 100km...takze taky zvlastni no..karbon bude asi u tehle motoru pruser ale ted mam najeto cca 4700km a dela to furt vcera i kovovej zvuk..ta predstava ze uz ted pri tomto malem najezdu by mel byt motor plny karbonu tak nevim nevim co by bylo s motorem pri vetsim najezdu km..ted me ceka vymena oleje budu chtit uz ten novej a pockam co bude ale uz podle reakci co tady ctu tak olej nepomohl..
Karbon hned z výroby? zajímavé :D
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Peto píše:
sladas opc píše:Me to taky cukalo hned po jizde domu ze salonu..cukani plus kovovej zvuk..najeto cca 100km...takze taky zvlastni no..karbon bude asi u tehle motoru pruser ale ted mam najeto cca 4700km a dela to furt vcera i kovovej zvuk..ta predstava ze uz ted pri tomto malem najezdu by mel byt motor plny karbonu tak nevim nevim co by bylo s motorem pri vetsim najezdu km..ted me ceka vymena oleje budu chtit uz ten novej a pockam co bude ale uz podle reakci co tady ctu tak olej nepomohl..
Ja nechápem ty kupiš auto z kovovými zvukmi a cukaním hned pri kupe???
Ved si bol na skušobnej jazde nie ? To si sa na to auto mal totálne vykašlat a nebrat ho.
Mal si pýtat spet zálohu a odstupit od zmluvy kvoli závade a poruche na aute.
Tak by som to určite spravil ja. Škoda že ja som to zistil neskôr asi tak po 1500km to začalo cukat najprv slabšie potom častejšie. Kovové zvuky zatial nemam. Teraz 17 000 km.
Ja zkusebni jizdu nemel a i kdyby byla nenapadlo by me ze muze byt az takovyto problem..to cukani a kovovej zvuk jsem zaslechl az doma ale furt jsem si rikal zda tam nerezonuje nejaky plech pac to udelalo jen asi 2krat..cukani jsem extra neresil protoze byla to funglovka mohlo to byt neprorahle..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Vim ze karbon z vyroby je blbost..ja to myslel tak ze primovstriky vseobecne maji problemy s karbonem ale ja mel problem uz po vyjeti ze salonu a furt problem je a mam najeto cca 4700km..takze uvidim co udela novej olej..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
shagg
Příspěvky: 39
Registrován: 13 úno 2017, 23:37

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od shagg »

V tuhle chvíli nelze dělat žádné závěry o tom, čím to je, nebo čím to není. Máme tu auta, která cukala od prvních kilometrů, a taky tu máme auta, která necukla vůbec nikdy. Z popisu většiny zdejších postižených se zdá, že situace se časem zhoršuje a skokově se zlepší při výměně oleje. Takže teorie:

1, ti, kterým to cuká od začátku, mají z výroby volnější stírací kroužky a ve válci zůstává moc silná vrstva oleje, která občas, při nějakém režimu, blafne.
2, ostatní postižení mají o něco míň volné stírací kroužky a olej začne blafat, až když se po nějakém nájezdu znečistí
3, my ostatní, kterým to necuká, máme kroužky ok, ve válci zůstává vrstvička tak akorát. Otázkou je, jak to bude po pár desítkách tisíc km

Pokud je to úvaha správným směrem, tak by změna receptury oleje mohla pomoct, ale asi ne všem. Uvidíme, držím vám palce. I my necukající budeme auto za pár let prodávat a tyhle problémy by prodejní cenu mohly dost snížit.
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Můj názor na ty, kterým to necuká je ten, že to buďto nepoznají, nebo tu situaci nedokázali navodit. Budou to pravděpodobně řidiči, kteří upřednostňují klidnou jízdu. Nepočítám do toho MY 17,5. Tam to třeba už bude lepší.....
Nevěřím tomu, že by to nějakej motor dělal a nějakej ne......
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Cinda »

ANO!!! To ano je na Petra25
Asi bychom se měli krotit. Už vzhledem k tomu, že budeme muset/chtít auto někdy prodat. Když si toto vlákno přečte potenciální zájemce, tak uteče i když se snad problém někdy vyřeší...Admin by měl toto vlákno asi trochu "zkomprimovat".
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Jestli se to někdy vyřeší tak to můžem komplet smazat :)
Zatím tu můžeme plkat o něčem čemu nikdo z nás nerozumí :lol:
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Petr25 píše:Můj názor na ty, kterým to necuká je ten, že to buďto nepoznají, nebo tu situaci nedokázali navodit. Budou to pravděpodobně řidiči, kteří upřednostňují klidnou jízdu. Nepočítám do toho MY 17,5. Tam to třeba už bude lepší.....
Nevěřím tomu, že by to nějakej motor dělal a nějakej ne......
S tim souhlasim. Pokud nekde treba nejsou lepsi ty krouzky jak nekdo psal.
Za chvili brnknu do servisu jeslti uz tusej kdy bych mohl auto mit. Dnes zacina 4 tyden :?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak pry kdy to dobre dopadne tak tento tyden, ale spis ne, jeste cekaji na nejake testneni :(
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Cinda: Zatím bych se v tomto tématu nekrotil. Ještě neprodáváme :lol: Ale něco na tom je ;)


Mattonecz: U mě to taky trvalo dlouho. Oni mají prd skladem a na všechno se čeká. Písty dokonce nebyly ani na centrálním skladu což mě překvapilo hodně. Tenkrát to ve mě vzbudilo naději, že třeba budou nějaké speciální a nové :lol: Jak naivní jsem byl :roll:
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“