trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
pmickal
Příspěvky: 59
Registrován: 13 zář 2016, 13:10

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od pmickal »

Ano, to robila uz aj Jckova Astra, je to velmi dobre v kolonach, ides len na spojke a da sa tak v pohode pohnut aj do kopca
Opel Astra K 1.4. Turbo (92 kW/125 koni) Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mike »

Patrik256 píše:Ahojte, som tu novy a tiez mam Astru K 1,4 92kW a ten isty problem s trhanim. Snazil som sa od zaciatku tohto vlakna hladat nejake rady, kazdy to tu popisujete, riesite a uz je toho pekna kopa.
Nasiel som na nete odkaz, kde je presne to, co mi robi aj moja Astra. Je to to iste,co tu vsetci popisujete?
Ahoj Patriku, dobře, že si se ozval. Kolik máš najeto? Si první majitel. Kdy si to začal pozorovat? Já osobně mám 10tis Km. Zvuk jsem měl na 3tis, pak na 5tis. Tankoval jsem kombinovaně 95 vs 98/100 oct. Od toho druhého cinknutí na 5tis. striktně jen Vervu a OMV. Je klid. Mě palivo pomohlo. Z toho co se tu popisuje. Si myslím, že zásadní rozdíl, jakým se to dá ovlivnit je palivo. Styl jízdy na to ani moc vliv nemá. Spíš "popojížděčky" po městě asi nejsou moc ideální.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Palivo je urcite nejlepsi prevence. Oktanove cislo v podstate znamena odolnost proti klepani, cim vyssi, tim vyssi muze byt komprese motoru aniz by mel klepat. Takze bud 98-100 oktanu, nebo velmi kvalitni 95 s aditivy.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Patrik256
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2017, 12:24

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Patrik256 »

Ahoj Mike,
Astru mam novu od minuleho roku od jula 07/2016. Mam nabehane cca 13 000 km. Jazdene bolo aj na dlhe dialnicne trasy,ale tuto zimu som ho nechal stat po zisteni ako velmi sa nici predok auta posypovymi kamienkami z cesty. Aktualne ho pouzivam denno denne do prace, cize mestsky styl jazd. Tankujem 95 aj ked uz som mal chut tam dat lepsi benzin,ale zatial som sa neodhodlal hlavne kvoli tomu, ze som tu cital, ze to niekomu pomohlo a niekomu nie, cize to neberiem ako univerzalnu pomoc. Kazdopadne skusit mozem.
Mal som predtym naftak, ale kedze som kvoli DPF bol viac v servise ako na cestach, predal som ho a jednoznacne som chcel uz len benzin a teraz toto...
Uživatelský avatar
Patrik256
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2017, 12:24

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Patrik256 »

Zabudol som este...pozorovat som to zacal az cca od 3000 km, kedze som si dal zavazok, ze ho budem v "zabehu" setrit. A potom to prislo, ked som s nim zacal jazdit "normalne" a hlavne pri predbiehani, pri plnom zatlaceni plynu na trojke,stvorke to zacukava prave vo chvilach, ked sa clovek potrebuje na pruznost auta spolahnut.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Problem je v tom, ze nekdo uz muze mit auto plny karbonu a pak je otazka jestli pomuze olej nebo lepsi benzin.
To byl muj pripad, motor tak zadelany karbonem, ze ventily museli vyrezavat ven.

Pristi tyden dostanu auto zpet s cistym motorem, novym olejem a naleju tam lepsi palivo. Tak doufam, ze to bude ok
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od jardaastra »

Jojo já stihnul výměnu oleje Dexos 1 Gen 2 při 5000km a teď jedu cca 4 nádrž Shell V- Power Racing 100 a auto šlape jak má. ani cukání ani LSPI.ještě sem změnil styl jízdy nepodtacim motor. Za mě prostě zvýšené otáčky tomuto motoru jen prospívaji.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Sunman »

mattonecz, pokiaľ si mal zakarbonovaný motor ako píšeš tak to je fajn dobrý nábeh na ešte lepšie prusery.
niekedy sa používal minerálny olej a ten motor príliš nečistil. Keď sa menilo napríklad tesnenie pod hlavou tak sa tiež čistili diely od karbonu.
potom prišiel syntetický olej a ten zabraňoval usadzovaniu karbonu a rozpúšťal ho. Našli sa takí, ktorí aby motoru pomohli tak do starého auta ktoré jazdilo na minerálny olej naliali syntetický a pomohli mu tak na šrotovisko.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Jj to sem slyšel, že měnit po letech olej je poprava motoru.

Mně bylo řečeno, že ten olej na tom karbonování může mít zásadní podíl.

Mám teda výhodu, že mám vyčištěný motor, velkou část nových dílů a ten olej.
Kdyby to byl jen olej do zakarbonovaného motoru, tak to nebude nikdy ono.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Dost mechaniku i tvrdi ze tyhle primovstriky jsou extremne haklive na kvalitu benzinu coz by asi odpovidalo i tem reakcim ruznych clenu fora..motory s neprimym vstrikem pry nejsou takto nachylne..takze asi vazne nezbyde nic jineho nez tankovat kvalitu
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“