trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Voloda
Příspěvky: 18
Registrován: 20 úno 2017, 10:10

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Voloda »

Zober si veľkú injekčnú 70ml stiekačku z lekárne za cca 1.20€ a máš po problémoch s dávkovaním VIFka.
Astra K, Enjoy, 1.0 - 77kW
Reklama
 

Bedar
Příspěvky: 50
Registrován: 04 čer 2016, 20:13

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Bedar »

CHlebaCZ píše:dnes jsem byl v servisu a byl tak i chlap z Oplu od příštího tydne nepůjde výměna oleje přes záruku a budete si ho muset zaplatit dexos1 gen. 2
dívali se mi na baterku mam sledovací zařízení od Uniqy ,odběr po vypnutí je v pořádku ,ale pokud je auto pod přístřeškem signal je slaby a zařízení žere o dost vic
ptal jsem na hlasitost park. asistenta bohužel nejde zeslabit ani pomocí diagnostiky
a poslední věc říkal jsem mu o tomhle fóru ,že se tady dost řeší , on na mě otočil monitor a ejhle měl tam tohle forum ,říkal že se tu řeší každa blbost a když jsme tak chytří at to zkusime opravit sami
Tahle odpověď mi sedí na jednoho nejmenovaného pána z jednoho nejmenovaného servisu na kraji Opavy? :)
Astra ST, 1.4 turbo 92kw, Innovation, r.v.2016
CHlebaCZ
Příspěvky: 128
Registrován: 22 kvě 2016, 15:11
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od CHlebaCZ »

Presne tak
KONY
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2017, 08:14

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od KONY »

Bedar píše:
CHlebaCZ píše:dnes jsem byl v servisu a byl tak i chlap z Oplu od příštího tydne nepůjde výměna oleje přes záruku a budete si ho muset zaplatit dexos1 gen. 2
dívali se mi na baterku mam sledovací zařízení od Uniqy ,odběr po vypnutí je v pořádku ,ale pokud je auto pod přístřeškem signal je slaby a zařízení žere o dost vic
ptal jsem na hlasitost park. asistenta bohužel nejde zeslabit ani pomocí diagnostiky
a poslední věc říkal jsem mu o tomhle fóru ,že se tady dost řeší , on na mě otočil monitor a ejhle měl tam tohle forum ,říkal že se tu řeší každa blbost a když jsme tak chytří at to zkusime opravit sami
Tahle odpověď mi sedí na jednoho nejmenovaného pána z jednoho nejmenovaného servisu na kraji Opavy? :)

Jak si tohle muze dovolit nekdo rict? Hrozny pristup k zakaznikovi :(
Uživatelský avatar
Patrik256
Příspěvky: 12
Registrován: 17 kvě 2017, 12:24

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Patrik256 »

Kupil som si VIF, snad pomoze, kupil som si TECHRON GASOLINE FUEL SYSTEM CLEANER aj ked nasiel som video, kde to chlapik testoval a nemalo to ziadny vyrazny efekt na cistenie karbonu, takze asi vyhodene peniaze. Snazim sa nechodit na nizke otacky, teda urcite nie podla ukazovatela, ten by bol najradsej keby som chodil na 1500 otacok a dost, ale zase netocim az za 3500 pri kazdom radeni ako to tu niekto pisal, ze radi az nad 3500 lebo neviem ako potom jazdi v meste, asi na dvojke. Spotreba v meste, teraz som dotankoval, tak cim dalej tym horsie, aktualne mam 8,4 a zacinal som na 7,5, cize nieco uz nie je v poriadku (mam cca 13000 km). Cukanie na studeno pri rozbehoch pred 2000 otacok sa to sprava ako by ani nechcel dalej zrychlovat, po zohriati a zrychlovani niekde okolo 2800 otacok ako by ho vymenili a zacina tahat ako by az tam zacalo zaberat turbo. Cvakanie robi ako to tu uz bolo vela krat spominane pri plnom plyne od spodnych otacok a cvaka niekde okolo 2700 otacok. Snazim sa tomu co najviac vyhnut, ale niekedy to proste situacia nedovoli.
Da sa niekde najst krivka vykonu pre 1,4 92 kW?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tady ve vlakne sou dve krivky z realnyho mereni tohoto motoru na brzde.

Mas uz novy olej? Ten leccos resi.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

Pridávam moje skúsenosti po výmene oleja :

Pred výmenou oleja natankovaný štandardný 95 oktánový benzín OMV , po výmene oleja Dexos 1 gen. 2, testovacia jazda asi 40 km, auto trhá ďalej tak isto ako pred výmenou oleja. Ďalší deň plánovaná trasa asi 300 km, prvých 80 km auto stále trhá. Po natankovaní 100 oktánového paliva OMV /na pumpe v inom meste/ auto netrhá , akcelerácia je úplné plynula, bez straty výkonu.

100 oktánový benzín som skúšal aj pred výmenou oleja , ale stále to trhalo , aj s posledným updatom motora.

Žeby naozaj len aditiva mali taký vplyv na správanie sa motora ?
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Pokud vymenili olej a necistili motor tak chvili potrva nez se to procisti. Ja uz tam mel i normalni 95 a netrhalo. Jinak davam aditivovanou 95.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mato
Příspěvky: 27
Registrován: 15 čer 2016, 22:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Mato »

Motor nečistili, také výhody ma len niekto :)
Normálnu 95 skúsim po vyprázdnení nádrže .
Astra K 1.4T Innovation, 92kW, Audiosystém R 4.0,
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“