ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Spokojnosť s motorom 1.4 74 KW Atmosfera

Nespokojný - auto nemá dostačujúci výkon
2
13%
Spokojný - výkon auta je dostačujúci
8
53%
Nadmieru spokojný - auto je svižne bez problémov zvláda aj kopce
5
33%
 
Celkem hlasů: 15

d3m
Příspěvky: 7
Registrován: 16 čer 2017, 12:55

ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od d3m »

Zdravím, rád by som založil túto téma pre majiteľov a záujemcov o OPEL ASTRA K s motorizáciou 1.4 74 KW.
Vzhľadom k tomu, že nie je veľa informácií a recenzií o tomto motore, bol by som rád, keby majitelia prispeli svojimi postrehmi do témy.

Informácie o:
- spokojnosti
- jazdných vlastnostiach
- spotrebe
- výkonu
- prípadné odporučenie
- klady/zápory danej motorizácie

Pripájam aj anketovú otázku pre majiteľov danej motorizácie.
Toto téma nie je založené na porovnávanie s 1.4 T a ani inými motormi K-čka. ;)
Naposledy upravil(a) d3m dne 26 čer 2017, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw
Reklama
 

Bert
Příspěvky: 18
Registrován: 16 čer 2017, 18:39

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Bert »

No, konečně někdo, kdo dokáže ocenit pořádný motor. Mám bílou Astru ST, MY16.5 a po dlouhých úvahách (velká kilometráž/rok, ale i velký podíl města) jsme se nakonec rozhodli pro atmosféru. Po cca 11 000 km bych to viděl takto:
a) je to lenoch. Rozjíždět se mu nechce, ale když se rozjede, tak je normální součástí provozu. Trochu si myslím, že ve městě to přeplňovaným účastníkům provozu na křižovatkách musí lézt občas na nervy
b) překvapivě je na dálnicích jako doma. Při tachometrových 130km/h točí cca 3700rpm, na druhou stranu, při 160km/h točí jen 4500rpm. Že by se při běžné jízdě muselo nějak drasticky podřazovat, to teda říct nemůžu. Peklo je, když v dvojpruhu v kopci potkáte pana doktora, co se kochá. Nejlépe tak, že Vám tam vjede kousek před Vámi. Jestliže výrazně přibrztíte, máte dvě možnosti: jízdu zabalit a jít na cigáro, neboť Vás čeká půldenní maraton s rozjezdem, nebo podřazováním atakovat červené pole (které ladí s barvou Vašeho bělma)
c) spotřeba - měl jsem předtím géčko v dieselu a to krom vzduch nežralo nic. Ani tento motor není nikterak náročný - dálnice se dá (podle PP) za 5,5 ve čtyřech lidech, z Prahy na jih Čech a zpět jezdím za 5.0 (a jak je psáno výše, za brzdu provozu se nepovažuji (prům. rychlost okolo 90km/h), peklo je město - v centru se nedá dostat pod 7.5 l/100km. Hold, při rozjezdech je okamžitá spotřeba na 30l/100 a těch rozjezdů tu je.....
d) nevím, jestli je to vlastnost motoru, nebo auta, ale PP podstřeluje o cca 0,6l/100. Mám vypozorováno, že čím je na nádrž vyšší nájezd, tím více se liší, při dotankování třeba po 100km to takřka sedí.
e) s velkým podílem města ukazuje po 10 000km PP 5,7l/100, čili reál asi 6,3-6,4l/100 (což je přesně o litr a půl víc, než žralo dieselové géčko - říkal jsem si, že nárůst spotřeby o max 2l/100 nebudu řešit, je to daň době)
f) od cca 3500rpm je sranda pozorovat, jak motor ožije (hold, max. výkon někde v 4000rpm je znát)
g) nepociťuji ani ztrátu výkonu, ani vyšší spotřebu při klimatizaci - i když, ta pravá sezóna ji teprve čeká
h) nesnažte se soupežit s turbem - prostě tady není ani výkon, ani točák.
i) a nyní nejslabší článek motoru - a tím je točivý moment. Auto jede, jede i rychle, ale jenom z kopce a na rovině. Rozjezdy, ale především kopce nejsou jeho parketa. Nedokážu si představit, že bych si tenhle motor koupil, kdybych bydlel někde v Beskydech. Západně od Hradce Králové v pohodě, do Itálie či Chorvatska Vás taky doveze skvěle, ale nechtějte po něm výkon v kopcích. Tady je absence turba brutálně znát. Nebo shánějte věrnostní kartu Benziny.

Takže tak, přeji Vám mnoho šťastných kilometrů a vítejte v klubu atmosférických staromilů.
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od xholy24 »

Zdravim.
Celkem musim souhlasit s Bertem.
Motor me mile prekvapil na obsah 1,4. Me teda prijde ze i na rozjezd to neni tak spatny.
Jediny kde schazi vykon jsou dlouhe koupce vzhuru ci predjizdeni, ale s tim to clovek porizuje a nemuze od 1,4 atmosfery cekat zavodak.
Spotreba: na dalku tak 5,4L a na popojizdky ve meste a do prace co ta mam 5km pres mesto tak 7L.
Ani ve ctyrech lidech neni nijak znat rozdil velky.
Ani dojezd ma plnou nadrz neni spatny, bez problemu na dalku pres 800Km.
Motor je tichy a prevodove stupne tam jdou krasne.
Akorat mi prijde vtipne,ze na rychlomeru mame max rychlost 270Km/h :D :D
Za me spokojenost. Samozrejme neda se to s turbem srovnat, ale za to se nemuze turbo u nas pokazit :D
Na jezdeni kolem komina a na nakupy dobry. Dovolenou jednou za rok taky zvladne.
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
vvayne
Příspěvky: 19
Registrován: 21 úno 2017, 18:37

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od vvayne »

Ja mam korejsku atmosferu 1.4 73kW/100k, ale co sa tyka jazdenia, je to velmi podobne ako pisu kolegovia nado mnou. Najhorsie je vnutene spomalenie pri jazde do kopca s vacsou zatazou. Zalezi co jazdis, ja hlavne mesto, okresky, obcas na vylet k rodicom 150km po cestach necestach, cez Sorošku. Tam to auto pasuje.
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Ondráš1985 »

V podstatě se dá souhlasit s kolegy nade mnou, mám najeto za 1. měsíc 2500km, takže ještě není motor plně zájety. Po Brně dynamika bez problémů, okresky a překvapivě i dálnice take bez problémů. Při 140 tacho točí cca 4000 ot. takže pro motor ideální otacky, kdy má nejvíce síly. Spotřebu mám zatím 5.9 podle pp, , real to bude víc, ale většina km je po meste. Na závodění to moc není ani s prázdným autem, ale žádná tragédie. Motor hezky prede, necuka, dobře reaguje na plyn. Na denní ježdění po městě a okolí ideální blbuvzdorna motorizace. Člověka, který ví, co kupuje , tento motor prakticky nemůže zklamat.
Zatím jsem spokojeny
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Uživatelský avatar
pepojoky
Příspěvky: 127
Registrován: 13 říj 2016, 15:56

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od pepojoky »

No ja súhlasím skoro so všetkým. Nedá sa porovnávať turbo vs. atmosféra to je ako borovička a spišská borovička :).

Mam 1,4 74kw rok aj štyri mesiace a som spokojný. Zábeh je pre toto auto extremne dôležitý ak budete ho prvé kilometre brutálne šetriť bude to brutálne lenivé auto. Ja som jazdil po najazdení 1000km svižne nikdy nie pod 2000ot/min na akomkolvek prevodovom stupni. Je ho potrebné točiť kam to dá a už mi jedna oktávia 1,9 TDI musela na dialnici uvolnovať lavý pruh lebo chudák sa bal točiť viac ako ja :D :D samozrejme nástup výkonu je dlhší a kruťak nijak neoslni ale stačí to a výhoda atmosféry je že ak to po dialnici klátim 160 čo sem tam dám tak spotreba sa vkuse priemer drží na 6,4 čo neresetujem do dalšej garančky, po okreskách v pohode 5,2 real je možno vyšší o 0,4L ale som spokojny. Ak by som si mal kupiť opäť astru tak asi by som zmenil len farbu :) motor mi stačí, žijem v prešove takže turbo by tu trpelo do práce mám 12km tam aj späť čo je dosť málo. Jazdím vačšinou mesto a cez víkendy dialnica smer Branisko. Do kopca v pohode tahá aj 4prevodový stupen a zrýchluje čo je + že nemusím tlačíť na 3ti prevodový takže netreba až tolko radiť rýchlosti. V sobotu som bol na svadbe 4ja dospelý v aute a necítil som vôbec žiaden problém. Takže kúpu nelutujem a kupil by som ju zas.
ASTRA K 1,4i 74kw Enjoy
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Ondráš1985 »

Nemyslím si, že by způsob ježdění mezi 1. - 5. tisícem km nějak výrazně ovlivnil to, jak a za kolik to bude jezdit celou životnost auta.. "Roztahat, rozjezdit, rozhonit " se to dá vždycky. Stačí 500 - 1000km na to fest šlapat a rozjede se i desetiletá vonafka po dědečkovi s 50-ti tisíci km. To mám odzkoušené :D
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
d3m
Příspěvky: 7
Registrován: 16 čer 2017, 12:55

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od d3m »

Rád čítam od majiteľov tohto motora, že spravili dobrú kúpu.
Ako napísal Ondráš1985: Člověka, který ví, co kupuje , tento motor prakticky nemůže zklamat.

Výkon: Dostačujúci
Spotreba: Vynikajúca
Chod motora: Bezchybný

A čo sa týka všeobecne auta Opel Astra K - to autíčko je nádherné ;)
- musím uznať, že autu pristane väčšina farieb, ktoré sú v ponuke. (môj výber je blue sky deep :D )
- Interiér je oproti konkurencií vo svojej triede podľa mňa jeden z najkrajších
- Veľké plus, že nie je zatiaľ po cestách toľko modelov tohto auta
- Samozrejme, že keď si človek prelistuje fórum, tak nejaké chybičky sa nájdu ale nič takého čo by ovplyvnilo kúpu. (okrem toho trhania motora 1.4 T ale ten už je hádam vyriešený).

A asi by som poznamenal, že niekedy je lepšie počkať aspoň rok dva od začiatku výroby aby sa vychytali všetky muchy. :| Vždy je čo zlepšovať :)
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od Ondráš1985 »

Jsou jistě značky a modely aut, kde ti nepomůže čekat ani celý výrobní cyklus modelu a chyby ( někdo by to nazval i vlastnosti vozu, motoru ) stejně nejsou odstraněny, stačí se podívat třeba na koncern VW, nebo i PSA. Problémy s elektronikou, převodovkami, motory..
Měl jsem 1. i 2. generaci Hyundai I30 a u obou smrdela spojka při rozjezdu do kopce, někdy i při couvání, Hodně lidí si na to stěžuje i u sesterskych modelu Ceed 1. i 2. generace. Ty spojky jsou poddimenzovaný a koncern H/K s tim nic neudělali po 2 generace modelu I30/Ceed , což je kolik? 12 let ?? :D A takových příkladů je napříč světem aut bezpočet.
Holt někdy si člověk čekáním vůbec nepomůže..
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
d3m
Příspěvky: 7
Registrován: 16 čer 2017, 12:55

Re: ASTRA K 1.4 74 KW Atmosfera

Příspěvek od d3m »

Ondráš1985: Tak s tým súhlasím. Niekedy možno ani to čakanie nepomôže veru. :D
A aký je tvoj názor všeobecne na značku OPEL ? ... pre niektorých je prvá liga v kvalite výroby hlavne VW/SKODA/HYUNDAI/ ... ostatné automobilky ako OPEL/FIAT/KIA atď ľudia skôr radia ako takú pomyselnú druhú ligu SVK/CZ .
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“