trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

blesk píše:
sladas opc píše:ten motor bude chodit i na kvalitni 95ku..ted v autotipu vysel test volkswagenu golf 1.4tsi 110kw po 100000km..sondou se divaji do utrob motoru na pisty a ventily a vse dokonale ciste vubec zadny karbon!!!!motor bez problemu da dalsich 100000km..
Jo taky jsem to dnes videl, ale nema nahodou jeste i neprime vstrikovace jako 1.8T a 2.0T? Jinak nevim, jak muzou byt ventily a pisty tak ciste. Dival jsem se na moje pisty pres svickovy otvor a pist je cerny, neda se srovnat s jejich motorem. Mi prijde ze Opel je s 1.4T tam, kde byl VW v 2008, zanedlouho se jeste objevi problemy s retezem a bude vymalovano.
Olej už máš nový? Možná se to časem vyčistí, ale nevím. Zajímalo by mě jak to vypadá u mě, po výměně pístů a oleje mám 2.5tis km.

Snad budou ještě ty jiný svíčky a SW a bude to ok.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

mattonecz píše:
blesk píše:
sladas opc píše:ten motor bude chodit i na kvalitni 95ku..ted v autotipu vysel test volkswagenu golf 1.4tsi 110kw po 100000km..sondou se divaji do utrob motoru na pisty a ventily a vse dokonale ciste vubec zadny karbon!!!!motor bez problemu da dalsich 100000km..
Jo taky jsem to dnes videl, ale nema nahodou jeste i neprime vstrikovace jako 1.8T a 2.0T? Jinak nevim, jak muzou byt ventily a pisty tak ciste. Dival jsem se na moje pisty pres svickovy otvor a pist je cerny, neda se srovnat s jejich motorem. Mi prijde ze Opel je s 1.4T tam, kde byl VW v 2008, zanedlouho se jeste objevi problemy s retezem a bude vymalovano.
Olej už máš nový? Možná se to časem vyčistí, ale nevím. Zajímalo by mě jak to vypadá u mě, po výměně pístů a oleje mám 2.5tis km.

Snad budou ještě ty jiný svíčky a SW a bude to ok.
No mohol by si Mattonecz vybrat aspon jednu sviečku aka je? Ked je čierna zakarbonovaná tak to neni dobré..
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

Cinda píše:Mě takové to microskubani zůstalo i po výměně oleje. Beru efectu 95 + VIF.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I já stále sem tam pozoruji malé škubnutí. Jednou po výměně i celkem silné (po výměně najeto asi 700km)

Tankuji OMV MaxMotion
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
igorit
Příspěvky: 5
Registrován: 09 črc 2017, 16:07

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od igorit »

jozuo píše:Ja pri jazde vypinam ESP a trhanie nist, so zapnutym trha... v stredu menim olej za Miller Oils


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Daj potom vedieť či tn olej pomohol. Dik.
igorit
Příspěvky: 5
Registrován: 09 črc 2017, 16:07

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od igorit »

mattonecz píše:Ja tez 95, vyhradne s aditivy na cisteni, snad to ma nakej smysl.
Mam v planu tankovat 100, nasel sem za rozumnou cenu.
Mal si nejaké problemy? Kedy si kupoval?
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Kupoval sem 6/2016. Problemy sem mel velke. Cukani a ztraty vykonu. Vymenili mi pisty/ojnice/krouzky a vycistili motor od karbonu. A dal se ten novy olej.

Od te doby OK, az na to ze to drobne trha pri studenem motoru a nekdy pod plnym plynem. Ale to jen tak pocukava jako by to brzdilo ESP. Drive to prestalo tahnout uplne i na 1-2s, to uz nedela. Plus se driv ozyvalo LSPI z motoru. To LSPI se zhorsuje jak se motor zanasi karbonem, takze se pozna az za delsi dobu jestli se motor uz nebude zanaset s novym olejem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Marek.007
Příspěvky: 105
Registrován: 05 úno 2017, 14:33

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Marek.007 »

Vcera som bol znova v servise na diagnostiku. Ze vrat tam nebola ziadna chyba. Po odchode domov auto vobec necukalo. Nechapem to. Mohlo to sposobovat chladnejsie pocasie a dazd? Alebo v servise nieco zresetovali v RJ?
Astra K ,1.4T 92 kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak v chladu se auto urcite lip dycha ;)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
_maty_
Příspěvky: 78
Registrován: 08 bře 2017, 10:16

trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od _maty_ »

palecNR píše:Naco ta snaha o nizsiu spotrebu ked su tendencie tankovat drahsi benzin,popripade dajake aditivum doplnat,nedava mi to zmysel. Nie je lepsie kupit poctivu atmosferu,ktora sprasi kazdy benzin aj ten obycajny.
No jasne,ale vykon.
Ja to tak udelal taky a co davam vif, jsem cca litr pod spotrebou, ktera byla do te doby.. ale jako motor po zajeti trochu spotrebu upravi, takze stejne nejspis placebo efekt..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
HansV
Příspěvky: 25
Registrován: 21 říj 2016, 16:16
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od HansV »

Chtěl jsem se jen zeptat na váš názor, myslíte, že má smysl chtít do 1,6 T také olej Dexos 1, i když auto necuká ? Nevím, jestli se už nedává automaticky do všech benzínů nebo jen do 1,4 T.
Asi se tím nic nezkazí, co :-)
Opel Astra K, Sports Tourer, 1.6 T, 147kW/200k, výbava Dynamic + LED Matrix, Navi 900 atd.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“