Termostat 1.9 CDTI

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od novotnypepa »

Podrž stisknuté tlačítko SETTINGS na dobu 5-6 vteřin, ozve se hlubší tón a na displeji se ti objeví test mode on a pak jenom mačkáš BC než se objeví menu s teplotou.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
Reklama
 

Uživatelský avatar
javectra
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2010, 21:05
Bydliště: okres Děčín

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od javectra »

Díky za radu. Buď jsem to testovací menu v manuálu přehlédl nebo to tam vůbec není. Máte ještě nějaké takové dobré fígle? Rád bych například nastavil denní svícení...
Zpět k termostatu. Dnes jsem to zkusil a teplota vystoupala až k 86°C pak spadla a držela se kolem 82°C. Vše pak odvíjelo od stylu jízdy. Když jsem jel volně nebo brzdil motorem z kopce tak spadla až na 78°C, ale když jsem na to trochu víc šlapal tak vystoupala teplota někdy až na 88°C. Dle mého názoru to není v pořádku, že takto kolísá teplota dle stylu jízdy, ale možná že to tak má fungovat. Děkuju za každou radu.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 110 kW, prostě krasavec :-)
roman1984
Příspěvky: 69
Registrován: 08 led 2010, 00:41

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od roman1984 »

no mne teraz po vymene pri kludnej jazde drzi stale 86 stupnov....pozoruj to este a ked to bude casto padat pod 80 stupnov tak ho vymen a mas pokoj
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od novotnypepa »

javectra píše:Díky za radu. Buď jsem to testovací menu v manuálu přehlédl nebo to tam vůbec není. Máte ještě nějaké takové dobré fígle? Rád bych například nastavil denní svícení...
Tak to denní svícení umí jen opel autorizovaný servis. To samé jako tempomat, prog. klíčů apod. Alespoň dle mého dotazu ve více servisech.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
Uživatelský avatar
javectra
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2010, 21:05
Bydliště: okres Děčín

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od javectra »

Díky, myslel jsem si to. A jaký je Váš názor na chování termostatu? Je toto kolísání teploty v pořádku?
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 110 kW, prostě krasavec :-)
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od novotnypepa »

Jsem na tom úplně stejně, zatím to neřeším. Před chladičem vozím karton papíru, teplota se ustálí na 90. Jak začnu klimatizovat, tak jde karton pryč, to by se nelíbilo klimě. Ale chystám se ho vyměnit.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
Uživatelský avatar
javectra
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2010, 21:05
Bydliště: okres Děčín

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od javectra »

Děkuju za názory. Soudím, že výměna termostatu asi dříve nebo později bude nevyhnutelná. Až tak učiním, tak napíši výsledek.
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 110 kW, prostě krasavec :-)
vl@do
Příspěvky: 19
Registrován: 23 úno 2010, 19:10

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od vl@do »

Termostat som menil tiez spolu s modulom sania na zaklade doporucenia autora tohto vlakna. Teplota predtym (v zime) nevystupila nad +-75 ´C ani po 500 km ceste. Teraz krasne drzi teplotu okolo 85 ´C. Ako sa oteplilo, obcas skoci aj na 90´C. Zda sa, ze to v Opli povodne trochu nedomysleli...
Uživatelský avatar
javectra
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2010, 21:05
Bydliště: okres Děčín

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od javectra »

Já tedy budu ještě někde na hranici únosnosti, protože "průměrná" jízda vykazovala teplotu kolem 82°C. Pouze při brždění motorem a nebo volné jízdě (např. 100 km/h na šestku po rovině) to padá níž. Je to opravdu trochu nevychytaná věc a je zvláštní, že Opel to nějak neřeší. Myslím, že auta jiných výrobců drží teplotu od zahřátí stále v jedné hladině a ne, že to i s novým termostatem takhle kolísá. :shock:
Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTI 110 kW, prostě krasavec :-)
roman1984
Příspěvky: 69
Registrován: 08 led 2010, 00:41

Re: Termostat 1.9 CDTI

Příspěvek od roman1984 »

to je pravda ze si v oply nedali vela na tom zalezat....bol som tiez dost zaskoceny ze su taketo problemy s drzanim teploty hned ako som kupil isiel som s nim domov cca 300km a teplota ledva vysla na 82 a potom hned spadla na 79 a hotovo...neslo mi to do hlavy ze rok vyroby 2007 :shock:
inak auto je to super......vymen termostat a je pokoj
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
Odpovědět

Zpět na „Diesel“