trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr25
Příspěvky: 245
Registrován: 01 bře 2016, 17:53

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Petr25 »

sladas opc píše:Je to vsechno zvlastni..mam celkove najeto 5800km..o degradaci oleje nemuze byt rec kdyz jak na dexos2 ci dexos1 mam najeto uplne minimum km..a o tom ze by mel byt v motoru karbon pro takhle malo km mi prijde az dost divne a pokud tam teda je tak je nekde velka chyba..co se tyce paliv vyzkousel jsem snad vse mozne co jde..od 95 s aditivama i bez az po vervu 100 a vlastne uz od vyjezdu ze salonu tam leju afitiva at vif ci millers a zkousel i liqui molly..bud uz je motor nejak nacaty a nebo uz vazne nevim a tezko rict ci si to muze nejak sednout..ty kovove zvuky to zabijou..
Byl jsi na diagnostice? Pokud ne, tak bych si tam zajel....
Opel Astra K 1.4Turbo 92kw Innovation
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

Mozno sa budem opakovat. Urcite ste to tu uz citali.
Pri prvej servisnej prehliadke asi pred 8-mesiacmi som to trhanie reklamoval. Preinstalovali mi soft. Mali vraj nieco novsie ako ja som mal z vyroby. Auto islo supeeer asi tak cca 1000 km. Ziadne trhnutie nic. Mal som vtedy 11 000 km Potom sa to zacalo pomaly zhorsovat. Neni to az take zle ako na starym softe ale obiavuje sa mierne poskubovanie pri plnej akceleracii. Niekedy ani nie pri plnej. Staci ze stlacim plynovy pedal cez polovicu. Som este stale na oleji Detox 2.
Chcem tym povedat ze musi byt niečo zo sofwarom, ked po preinstalovani mi to tahalo super asi do 1000 km.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

SW mi preinstalovavali taky, kdyz sem auto mel chvilku. Bylo u toho SW i napsano, ze se ma instalovat, kdyz auto cuka. Cestou ze servisu to delalo kovovy zvuky, takze SW nic neudelal. Na 1000km ti mohla pomoct vymena oleje. I kdyz to byl Dexos 2, tak byl aspon novy.

ONMI tu psal, ze s novym olejem mu to taky delalo kovove zvuky, ale jen 1 nebo dvakrat a pak se to zlepsilo. Je to uz par mesicu, posilal mi i video, kde srovnaval stav karbonu s dexos 2 a dexos 1v2, a bylo tam videt, ze s dexos 1v2 ten karbon mizi.
Cekal sem, ze se tu nejak odborneji vyjadri, ale zatim nic.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Peto: Vtedy na servisnej prehliadke ti dali cerstvy olej Dex2, ktory vydrzi 1000km. Potom zacne trhat. Je to tu uz velkrat potvrdene.
Ludva
Příspěvky: 80
Registrován: 11 pro 2016, 11:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ludva »

Pridam taky nejakou svoji posledni zkusenost. Olej vymeneny za D1G2. Cca 1,5 tis km bez problemu. Huraaa. Jenze potom se objevila novinka. Jedno prudky skubnuti pri jemnem pridani plynu po brzdeni motorem. Typicky sjezd z kopce (na jakykoliv kvalt) pod kopcem na rovince jemne pridavani a skub jako prase. Okolo 2,5 az 3,5 tis otacek. Pak uz zase dobry. Od vymeny oleje se to pomalu zhorsuje. S plnou nadrzi je to lepsi (nekdy to i neskubne :-) ), cim je prazdnejsi, tim je to horsi. Tankovana vzdy Verva.
I drive, vzdycky, kdyz bylo auto pichnuty na diagnostiku, chovalo se par set km OK. Pak to slo z kopce. A proc po natankovani OK a pak se to zhorsuje?
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Pravdepodobne ti nedekarbonovali motor.
Ludva
Příspěvky: 80
Registrován: 11 pro 2016, 11:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ludva »

blesk píše:Pravdepodobne ti nedekarbonovali motor.
To neee no. Tos trefil dobre. Mi rekli az po vymene, ze to "umi udelat" :o Ehm. Tak priste... Pokud se nestane nejakej SW zazrak. Stejne budu menit olej co 10 tis, protoze to dneska asi ani jinak nejde.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ludva píše:Pridam taky nejakou svoji posledni zkusenost. Olej vymeneny za D1G2. Cca 1,5 tis km bez problemu. Huraaa. Jenze potom se objevila novinka. Jedno prudky skubnuti pri jemnem pridani plynu po brzdeni motorem. Typicky sjezd z kopce (na jakykoliv kvalt) pod kopcem na rovince jemne pridavani a skub jako prase. Okolo 2,5 az 3,5 tis otacek. Pak uz zase dobry. Od vymeny oleje se to pomalu zhorsuje. S plnou nadrzi je to lepsi (nekdy to i neskubne :-) ), cim je prazdnejsi, tim je to horsi. Tankovana vzdy Verva.
I drive, vzdycky, kdyz bylo auto pichnuty na diagnostiku, chovalo se par set km OK. Pak to slo z kopce. A proc po natankovani OK a pak se to zhorsuje?
Neco takovyho mi to dela taky. To mi ale pripada spis jako neco se spojkou. Ve spojce je nejaky mechanismus diky kteremu muzes radit i pri tempomatu. Kdyz pri tempomatu preradis a pustis spojku, tak to necuknce, ale auto si tu spojku samo pomalu pusti. Takze od toho asi pochazi i obcasne cvakani v pedalu spojky..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od norinco »

Podobné chování jsem také zaznamenal. Souhlasím s tím, že to bude mít spojitost se spojkou.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Ludva
Příspěvky: 80
Registrován: 11 pro 2016, 11:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Ludva »

norinco píše:Podobné chování jsem také zaznamenal. Souhlasím s tím, že to bude mít spojitost se spojkou.
Myslis? Ale to neni pri (nebo po) řazení. Ten kvalt tam je treba x minut, uberu, jedu na volnobeh anebo to brzdi motorem, lehce pridam a skub. Neni to spis turbo?
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“