Spokojenost s Astrou

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Ghofig »

Mam za sebou 2,5 mesice s Astrou a prvnich 10000 kilometru, takze zkusim sepsat par postrehu...

Mam verzi 1,4T, 92kW. Tankuji prevazne u Benziny, stridam 95ku a Vervu.
Dlouhodoba spotreba od zacatku je 6,5l/100km. Sem tam mesto, jinak dojizdeni do prace, nemecke dalnice... :)
Projev motoru naprosto bez problemu, zadne cukani, jedine mirne pri studenem motoru, ale to je asi bezny stav.

Co se mi libi:
- matrixy - tam je to naprosto bez debat, jakakoliv jina svetla se muzou jit zahrabat a jezdit v noci je fakt zazitek. Trosku se mi nelibi jejich automaticka funkce, kdy je vetsi riziko oslneni nekoho na krajnici, pokud clovek nedava permanentne pozor...
Nejake projevy spatneho prepinani svetel mezi dennim a normalnim svicenim neregistruji. Rekl bych, ze se chovaji zhruba podobne, jako kdybych chtel zapinat svetla podle vlastniho dojmu.
- celkove jizdni chovani, lehkost auta. Prechazel jsem z dieseloveho Hcka a to byl proste tunovy zelezny ingot...
- sedacky - i ty zakladni jsou celkem super a ani po nekolika stovkach km v kuse na ceste z auta nelezu rozlamany jako treba z Octavie
- bezklicove startovani - kdyz sedam do auta s klickem, vzdycky mackam spinacku :-D
- celkove rozvrzeni palubovky, tlacitek, volant... V porovnani s predchozimi modely (hlavne Kckem) u toho konecne nekdo premyslel a ma to nejakou ergonomii a pouziva se to prijemne.
- nikde nic nevrze, nemlati - na tohle si tady spousta lidi stezovala, ale zatim mi to nijak hlucne neprijde

Co se mi nelibi:
- navigace - ta je uplne tragicka. Pri sjeti z dalnice napr z duvodu kolony je schopna klidne 20km nutit otocku a vubec neprepocita trasu. Mimo to jakekoliv jeji dopravni info a informace o kolonach, doprave je zcela neaktualni.
- brzdy - maji takovy pozvolny nenapadny nastup a nekdy mi prijde jako by to nechtelo vubec brzdit. Neni tam vubec takove to "kopnuti"
- senzor steracu - delaji si fakt co chteji, kdyz lije a maji stirat, tak nestiraji a kdyz neprsi, tak zas jo
- asistent pro udrzeni v jizdnim pruhu - obcas do toho keca fakt dost silne, nekdy se mi vypne a do opetovneho nastartovani nejde zapnout
- hlasitost parkovaciho asistentu a jeho funkce pri zastaveni
- Android Auto a pripojovani s mobilem - po par pokusech jsem to vzdal, protoze pri aktualizaci se to zase posralo.
- elektronicka parkovaci brzda - to je fakt bez komentare

Pokud narazim na neco dalsiho, postnu to sem opet :))
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od sova »

ta spotřeba 6,5l na 100km je z palubáku nebo na dotankování? mám vyzkoušeno, že palubák oblbuje a ukazuje tak 0,4 - 0,5l méně

- asistent udržení v jízdním pruhu používám jen na dálnicích, kde funguje skvěle, jinak vypínám vzhledem ke stavu českých silnic abych nevymetl každou díru, rovněž vypínám ve zúženích, kde mě nechce pustit mezi žluté čáry
- z brzd mám naopak dobrý pocit, zvlášť když na mě začne řvát rudé blikání při varování před srážkou, nemusí se tak tvrdě na brzdy a přitom mě nakope abs
- apple carplay opravdu funguje jen s originálním kabelem a je to super, žádný problém s odpojováním
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Ghofig »

Podle palubaku. Mam to tam od zacatku a prvni kilometry to dost zralo, tak je to dost zkreslene, nez si to sedlo.
Normalne jezdim jinak kolem 6,2/100, takze i pokud by to neco kecalo, tak furt je to celkem super spotreba...
Pri vymene telefonu o Jabku premyslim, takze asi dalsi duvod jit do nej...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Sunman »

dotaz k:
- navigace - ta je uplne tragicka. Pri sjeti z dalnice napr z duvodu kolony je schopna klidne 20km nutit otocku a vubec neprepocita trasu.

máš nastavené v menu akým dopravným situáciám sa má navigácia vyhnúť?
pri tvojom rozhodnutí o obídení kolony na diaľnici zvolíš pred výjazdom zmenu trasy?

- Mimo to jakekoliv jeji dopravni info a informace o kolonach, doprave je zcela neaktualni.
toto nie je problém NAVI900 ale RDS-TMC v ČR. Funguje katastrofálne. Mne Garmin zobrazuje len stále prekážky, dynamické kolony snáď len v Prahe. Možno by stálo za otázku či ČR tiež neprešlo na nový systém TMC ktorý v Oploch nefunguje - viď môj príspevok v inom vlákne
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Ghofig »

Jo videl jsem ten tvuj prispevek. Je mozne, ze jsem prilis rozmlsany od Waze, ktere funguje bezchybne.
Podobne se to chova i v Nemecku a Rakousku. Hlasi to kolony kde nejsou apod.

Pri sjeti z dalnice teda nic nezadavam. Cekam, ze je to trosku inteligentni a pochopi to, ze se neco deje a je nutna jina trasa...

To nastaveni jeste zkusim projit. Mam to tak, jak to bylo defaultne. Nic jsem nemenil...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od mattonecz »

Jabko funguje perfektne. Vyhoda android auta je, ze tam je waze
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od Sunman »

no ono je otázka čo je to "inteligence". Mohol si odbočiť omylom z diaľnice tak sa ťa snaží dostať najprv nazad na diaľnicu - zrejme neustále prepočítava a ukazuje možnosti ako sa otočiť a vrátiť nazad na diaľnicu.
To, že si chcel odbočiť a navigácia to nepochopila ani tak nemá moc spoločné s inteligenciou. Napríklad keď si doma otvoríš pivo tak tiež manželka nevytuší či je tvoj protest proti vegetariánskemu nedeľnému obedu alebo si mal proste len chuť na pivo :lol:

pokiaľ mám info od kolegov, ktorí cestujú AT a DE viacej než ja tak napr. konce kolón v dopravných správach v DAB vysielaní fungujú s presnosťou takmer na "meter". Neviem či NAVI900 vie automaticky aj správy z DAB ak je vybavená prijímačom DAB (za príplatok).
U mňa denná skúsenosť s Garmin RDS-TMC na Slovensku je taktiež veľmi dobrá.

Waze nie je moja krvná skupina - netuším či čerpajú info len zo špionovania majiteľov androidov alebo majú aj nejaké oficiálne správy od polície, záchranného systému a pod. Ale skúsenosti ktoré som počul sú pomerne katastrofické - obchádzky po poľných cestách v nemecku a pod. Ale som negatívne naladený voči guglu, androidu, waze a pod. takže toto nediskutujme.
Inak je zaujímavé, že RTVS ktorá je súčasťou TMC vysielania na slovensku tak vo svojich hovorených správach vždy hovoria "užívatelia navigácie WAZE oznamujú" - to považujem za ťažký amaterizmus štátneho rozhlasu...
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od pete93 »

S tou spotrebou me stvete. Ja at jezdim jak jezdim, porad mam dlouhodobou presne na 10,0 za poslednich 6500km (ST 1.6T AT6). Trip B poslednich 600km za 9,7. Jezdim celkem uzivavym stylem, ale neprijde mi, ze by az tak moc. Nicmene na druhou stranu porad je spotreba mnohem lepsi nez u puvodniho auta.
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od tominomiki »

S Astrou spokojny, ale po dnesnej skusenosti vypinam dialkove otvaranie okien, ak najdem aj kufra a tiez zapinam automaticke zamknutie vozidla.... Strasne nervy som mal dnes. Cely den som bol v Lipne nad Vltavou. Auto odparkovane na parkovisku pri lanovkach. Predpokladam, ze ked som bol na lanovke a syna mal na nohach tak sa nam podarilo nejak zmacknut DO. Ked sme sa vracali k autu, cca po 7.hodinach, tak z dialky pozeram ze mam moc ciste okna. To vsak boli vsetky styri otvorene a tiez odomknute auto. Nastastie nic nezmizlo. ale zaprasene zvnutra cele. takze po dovolenke sa ide upratovat. To bezklucove DO je fakt velky minus. Skoda to ma kvalitnejsie len tak omylom sa lahko neda nic stlacit. Na SR by uz mozno aj niekto v nom bol :-D
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Spokojenost s Astrou

Příspěvek od pavel_k »

tominomiki píše:... vypinam dialkove otvaranie okien, ak najdem aj kufra a tiez zapinam automaticke zamknutie vozidla...
To bezklucove DO je fakt velky minus.
Díky za tip - to otevření oken se může stát.
Ale nemyslím, že to souvisí s bezklíčového systémem. Totéž se může stát se standardním centrálem s DO (asi od výbavy Enjoy = všechna okna v elektrice).
A automat. zamykání jsem používal vždy na všech předešlých autech - odemkneš pomocí DO (úmyslně i nechtěně), neotevřeš žádné dveře, max. do minuty se auto samo zamkne. To by musel být pech, aby někdo zrovna stál vedle auta a úmyslně ti otevřel dveře.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“