trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
qeeZz
Příspěvky: 14
Registrován: 14 říj 2016, 10:14

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od qeeZz »

jozuo píše:od výmeny oleja 4000 km a zaujímavé zistenie. Tankujem len vysokooktánový benzín, zväčša Slovnaft a ich EVO 99. Nakoľko boli dve benzínky v rekonštrukcií tak som za mesiac tankoval OMW 100 a Shell V Power Nitro +... Pri týchto dvoch benzínoch mi auto pri zahrievaní niekoľkokrát cukalo, potom po zahriatí to prestalo. Následne som nádrž vyjazdil tak, že mi ani neukazovalo dojazd len aby som natankoval. Dal som plnú od Slovnafu a auto jazdí bez cuknutia opäť.
Potvrdzujem. 95% paliva tankujem obycajnu 95tku na MOL cerpackach. Minule som bral plnu nadrz Shell 95tky a auto islo ako vymenene - v negativnom slova zmysle: cukalo, netahalo, hotove utrpenie... Vyjazdil som nadrz, navstivil som MOL a auto opat bez problemov.

A preto znovu opakujem, co si myslim, ze je to aj softwarova zalezitost - adaptacia a "ucenie" sa RJ na ine palivo. Samozrejme, nemusim mat pravdu a asi to nebude jednoznacne riesenie, no pokial dobre citam, tak aj ostatni tu na fore, ktori konzistentne tankuju rovnake palivo, pocituju zlepsenie. Ak som tu opisal znamu pravdu, ktora funguje aj pri inych autach, tak ma ignorujte, no tym, ktorym auto stale trha, by mozno by stalo za vyskusanie drzat sa jednej znacky paliva. A potom nech napisu, ci to pomohlo :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Ja tankuju uz asi 7tis km jen Efektu 95 a obcas Vervu 100.
Takze auto nauceny bejt musi. Jenze ono si nevi rady s zadnym benzinem.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

dnes jsem zjistoval v opelu to aditivum (cleaner)..zatim to nikde neni, cena neni znama a proste celkove zatim nic..je to sice psany pro astru ale pry to bude celkove pro primovstriky.takze klasicke cistici aditivum ktere bohuzel ale motor neopravi,coz asi kazdej normalni chape..

jinak co se tyce predchoziho prispevku o uceni jednotky neni zas tak asi uplne mimo,nebot ten muj kamos rikal ze kdyz mu delali ten cip tak prave mu technik rikal ze je nejlepsi vyladit kazde auto zvlast nez kdyz je jeden software pro vsechny vyrobene auto,ze to muze byt dost haklive a i dost ovlivnujici..co je ale na tom pravdy by mohl rict jen asi opravdovy znalec.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak je to v háji.. Dnes, po 8tis km s novým olejem a částí motoru, jsem uslyšel staré známe klepání/LSPI/detonační hoření.
Klasický kovový cvakání.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

Nekteri lide zamereni na olej, si ho meni po 8isicich, ze to je pry doba, po ktere uz olej straci sve vlastnosti. Bohuzel, ten olej neni moc levny, ale mozna by stalo za to, ho opet vymenit, jestli to hned pomuze. Ne cekat do 30isic az se motor kompletne zakarbonuje. Proste primy vstrik, je narocny na olej. A ten GM Wolf Oil neni asi nic extra kvalita.
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Obávám se, že to není řešení. Napsal jsem dlouhý email do Opelu a už to je asi opravdu na právníka a řešení buď výměny za nový auto nebo vrácení peněz. Jsem z toho už znechucen. Rok a půl jen řeším, že nový auto má nějaký problémy. Uvidím co mi napíšou, kdyžtak asi půjdu do znaleckého posudku a odstoupení od smlouvy přes právníka. Jestli mi budou chtít dát zas nový olej nebo nový písty je jasný, že nic nezmění...
Kdyby to auto vydrželo jen tak pocukávat alespoň do dalšího oleje, tak bych koupil nějakej kvalitní a přines ho na prohlídku, protože si o GM oleji nedělám žádný iluze, ale tohle už je moc..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
yggdrasilsk
Příspěvky: 164
Registrován: 28 dub 2016, 14:20

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od yggdrasilsk »

Nový olej nemá odstrániť LSPI, ale minimalizovat ho. Je to napísané aj v letáku o oleji Dexos 1 gen2. Na wiki je napisane, že dodnes nikto nevie ako LSPI spolahlivo odstranit, ale spravny olej ma vplyv na minimalizaciu vyskytu. Jav moze byt nahodny. V mojom aute jazdil slovensky novinar a nepodarilo sa nam to nasimulovat, den na to mi to samemu cukalo ako dive. Od vymeny oleja, to mam ale na 99% OK. Styl jazdy ma obrovsky vplyv tiez. Nizsi stupen spotrebu velmi nedviha. Tolko moje poznatky.
VW Golf 6 Variant 1.6 TDi
Opel Astra-K ST Inovation 1.4T už doma
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Tak u mě to zjevně souvisí s tím nájezdem. Po výměně nebylo možný LSPI nasimulovat. A teď 2 dny po sobě aniž bych se o to snažil.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

Na DE fóru píšou, že s faceliftem v r. 19 by se měly zrušit motory 1.0 a 1.4T a nahradit je 1.2T Peugeot. Je to jen spekulace, ale přijde mi to dost reálné.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
blesk
Příspěvky: 233
Registrován: 05 zář 2016, 10:28

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od blesk »

To se dalo cekat. Jednak naklady a PSA taky zrusil svoje 1.6T s karbonem (+dalsi veci). Takze uz bude jenom H/K, Suzuki a Koncern s 1.4T.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“