kolesa r16 alebo r17 + zimné

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
pengi
Příspěvky: 9
Registrován: 01 čer 2017, 14:41

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pengi »

Zdravim, zrejme blba otazka, ale potrebujem sa uistit, ze si nekupim blbe zimne pneu. Podla velkeho technicaku chcem kupit ten isty rozmer, ako mam letne pneu od vyroby, teda 205/55 R16 91V. Teraz ta blba otazka. Asi tam nemozem dat 91H? Mam 1,4T 92kW a max. konstrukcna rychlost tam je 205 km/h. Preco teda nemozem obut 91H? Pokial som spravne zistil, tak Hcko je do 210 km/h (Vcko 240), co by malo byt v pohode, ale asi by s tym mali policajti, pripadne poistovna problem. Tak teda ako to je?
Co som pozeral Continental Wintercontact TS860, tak rozdiel medzi 91H a 94V je cca 35 eur :/
Reklama
 

bambini42
Příspěvky: 66
Registrován: 02 úno 2017, 09:33

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od bambini42 »

co jsem se zde dočetl tak zimní gumy můžou být dle zákona o jednu rychlostní kategorii nižší než je psáno v techničáku...taky mám 91H
Uživatelský avatar
trembel
Příspěvky: 81
Registrován: 24 črc 2016, 06:56

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od trembel »

pengi píše:Zdravim, zrejme blba otazka, ale potrebujem sa uistit, ze si nekupim blbe zimne pneu. Podla velkeho technicaku chcem kupit ten isty rozmer, ako mam letne pneu od vyroby, teda 205/55 R16 91V. Teraz ta blba otazka. Asi tam nemozem dat 91H? Mam 1,4T 92kW a max. konstrukcna rychlost tam je 205 km/h. Preco teda nemozem obut 91H? Pokial som spravne zistil, tak Hcko je do 210 km/h (Vcko 240), co by malo byt v pohode, ale asi by s tym mali policajti, pripadne poistovna problem. Tak teda ako to je?
Co som pozeral Continental Wintercontact TS860, tak rozdiel medzi 91H a 94V je cca 35 eur :/
Podla vyhlasky na SK mozes, ale bud do zorneho pola umiestnis nalepku s upozornenim na max. rychlost pre dane pneu, alebo si nastavis upozornenie na max. rychlost v PP. (V Astre je takato moznost)
Astra K ST, 1.4 92kW, Innovation, MY16.5
Zafira B, 1.7cdti 92kW, Enjoy+, Astra H Caravan, 1.7cdti 74kW, Enjoy
2x Astra G Caravan, 1.4 16v 66kW, 2x Astra F 1.4 16v 66kW/1.6i 55kW
pythoon007
Příspěvky: 72
Registrován: 09 kvě 2016, 13:25

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pythoon007 »

pengi píše:Zdravim, zrejme blba otazka, ale potrebujem sa uistit, ze si nekupim blbe zimne pneu. Podla velkeho technicaku chcem kupit ten isty rozmer, ako mam letne pneu od vyroby, teda 205/55 R16 91V. Teraz ta blba otazka. Asi tam nemozem dat 91H? Mam 1,4T 92kW a max. konstrukcna rychlost tam je 205 km/h. Preco teda nemozem obut 91H? Pokial som spravne zistil, tak Hcko je do 210 km/h (Vcko 240), co by malo byt v pohode, ale asi by s tym mali policajti, pripadne poistovna problem. Tak teda ako to je?
Co som pozeral Continental Wintercontact TS860, tak rozdiel medzi 91H a 94V je cca 35 eur :/

Môžeš. Na zimu môže byť o kategóriu nižší rýchlostný index.
Naposledy upravil(a) pythoon007 dne 01 lis 2017, 23:35, celkem upraveno 1 x.
pengi
Příspěvky: 9
Registrován: 01 čer 2017, 14:41

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od pengi »

diky moc, tak teda beriem tie lacnejsie.
jardaastra
Příspěvky: 218
Registrován: 19 led 2017, 11:38

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od jardaastra »

jojo index rychlosti H v pohodě i já mám
Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od random »

Byl by v okoli Prahy (Vrsovice) nekdo mi ochotny napipat oranzovou krabickou senzory? Moje i pres nakup dvou heavy duty alkalickych 9V baterek zobrazuje po celou dobu kodovani low battery a sparuje jen jeden senzor. Problemy ma i s puvodnimi letnimi. Diky
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od Majo »

Ahojte,
riesil som snimace tlaku (neoriginal), nasiel som toto:

https://www.autoeshop.sk/TPMS-senzor-CU ... d79463.htm

Predajca mi tvrdi, ze budu fungovat a dokonca netreba ani krabicku na kalibraciu, pri objednavani sa mu oznami typ auta a rok vyroby a vraj sa to da nakalibrovat cez palubny pocitac Astry ... uvidime

Objednal som ich, ale auto este len cakam, tak neviem potvrdit funkcnost :-)

Mozno ked niekoho zaujme a maybe vyskusa skor ... :-)
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
tominomiki
Příspěvky: 130
Registrován: 30 črc 2016, 21:07

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od tominomiki »

Osobne som zvedavy ako to nakalibrujes cez palubny pocitac Astry K, ked jedina kalibracia minimalne pri Innovation verzii, je reset senzorov a nove nastavenie, pri ktorom ta vozidlo ,,naviguje,, co mas robit. cize podla svietiacej smerovky behat s krabickou okolo auta a aktivovat postupne tie senzory, iny sposob tam nie je. Toto auto si to nevie automaticky samo nastavit. Tak si to este prever, popripade pozri manual. tam to mas popisane ;-)
palopalo
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2017, 21:01

Re: kolesa r16 alebo r17 + zimné

Příspěvek od palopalo »

Zdravim

Ja mam na mojej astre uvedene snimace.
Dodavatel mi ich dodal s diskami pneumatikami.
Postup bol nasledovny, pristavil som auto. Nacitali povodne snimace z kazdeho kolesa a obsah
prehrali do novych snimacov, potom ich zalozili na disky nasadili pneumatiky a vymenili koleso za koleso, aby sedela pozicia.
Tj naklonovali takze auto ani nezistilo ze ma nove kolesa, v lete ked budem davat naspat origo a neprehodim predne koleso so zadnym nebudem musiet parovat s krabickov. Samozrejme ked ich prehodim a sparujem potom v zime budem musiet dodrzat a naklonovane dat na patricnu poziciu. Neviem ci tieto Uni
pojdu parovat s krabickov, zatial ju nemam. Dodavatel mi to nevedel povedat.

Palo
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“