AGR ventil

Moderátor: Moderátoři

cocodrillo
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2010, 13:43

AGR ventil

Příspěvek od cocodrillo »

Zdravim, kde bych našel AGR ventil VB 2,0DI 16V? Můžu ho vyřadit nebo to bude mít vliv na motor? Díky za info. Občas se mi rozsvítí kontrolka motoru a mechanik mi poradil ať ho zkusim vyčistit nebo vyřadit úplně, že to vectry často dělají.
Reklama
 

P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: AGR ventil

Příspěvek od P.S. »

vyčistit a zaslepit vyřadit ne svítila by ti kontrolka motoru http://mojevectra.cz/opel-vectra-b/egr- ... epen%C3%AD ;)
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Devastator
Příspěvky: 14
Registrován: 04 dub 2010, 18:09

Re: AGR ventil

Příspěvek od Devastator »

Je pod plastem uprostřed sacího potrubí, taková velká kulatá věc přišroubována dvěmi šrouby s Torx hlavou, vede k němu podtlaková hadička. U naftových motorů prý nejde zaslepit, toto funguje pouze u benzínových motorů.
Mi to taky na zahřátém motoru a někdy dělá, pokud stojím na semaforu nebo na křižovatce, ale zhasne hned jak se rozjedu.
Neřeším to, vyčištění mi nepomohlo, až bude svítit pořád, tak pak bude důvod to řešit.
cocodrillo
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2010, 13:43

Re: AGR ventil

Příspěvek od cocodrillo »

Díky za radu. Někdy se mi, ale při jízdě stane, že se rozsvítí kontrolka a omezí mi to výkon motoru - většinou musím zastavit a znovu nastartovat.
Devastator
Příspěvky: 14
Registrován: 04 dub 2010, 18:09

Re: AGR ventil

Příspěvek od Devastator »

V tento okamžik motor přechází do nouzového režimu. Mi to ale po ujetí pár metrů zhasne a funguje vše normálně. Zatím jsem si nevšiml, že by se kontrolka rozsvěcela i za jízdy, ale kontrolka se může rozsvěcet z různých příčin, nejlíp to zjistí připojení na diagnostiku a vyčtení paměti závad. Jen si myslím, že chvilková porucha ERG ventilu tam zapsaná nebude, ale můžu se mýlit.
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: AGR ventil

Příspěvek od Mike.S »

pokud kontrolka nesvítí bude chyba v diagnostice jako nepřítomná, ale zaznamenaná bude
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: AGR ventil

Příspěvek od kmoch5 »

agr ventil u diesel nejde zaslepit. jde lehce opravit s tim mam zkušenost.
cocodrillo
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2010, 13:43

Re: AGR ventil

Příspěvek od cocodrillo »

Jak tedy opravit?
kmoch5
Příspěvky: 45
Registrován: 21 říj 2009, 22:33

Re: AGR ventil

Příspěvek od kmoch5 »

tak zaleží jestli maš kovovy nebo z plastu. plastovy obal jde rozdělat sice se stane že ti se sem tam něco odlomí ale nevěš hlavu. jak to rozebereš tak ti vyskočí pružina a membrána gumová. ta bude někde natrhlá.da se zalepit tesnícím tmelem kent. a musíš to nechat zaschnout ta min. 3 hodky .životnost agr je půl roku. jinak ti doporučím nový. a ten dovedu sehnad hodně levně. zhruba kolem 4000. jináč novy v originalu stojí 11000.
cocodrillo
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2010, 13:43

Re: AGR ventil

Příspěvek od cocodrillo »

Mám kovový :(
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“