Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od mfilip »

HeFab píše: 22 črc 2020, 16:50 Mne sa celkom pozdáva takýto spôsob opravy:
https://www.alza.sk/auto/suprava-na-opr ... 155170.htm
Oprava pneu.jpg
Asi si také niečo kúpim ;)
Že v niektorých prípadoch je takáto oprava rýchlejšia ako výmena celého rezervného kolesa.
Ale je potrebný ešte aj kompresor :(
No miesto v aute na kompresor je :)
Ano, o tom jsem psal.
Ale tento konkretni typ nekupuj. Zlomil se mi.
Kup si s robusnejsimi uchyty do dlane.
Obrázek
Pokud se jedna o defekt predniho kola, jde to udelat bez sundani. Zadni bez sundani nepujde.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Reklama
 

Red-Hawko
Příspěvky: 9
Registrován: 16 lis 2020, 12:21

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od Red-Hawko »

čaute chlapi,
včera som túto tému tiež riešil s kamošmi pri pive

tiež mám sprej s kompresorom - tu je pár nevýhod - po tomto použití sa odporúča cesta do 10km (vzdialenosť) - ak sa mi to nestane v meste, tak sa nedostanem v podstate nikam

druhá vec je znehodnotenie gumy -, disk vyčistia /neviem koľko za to pýtajú, ale viem že na to nadávajú/ ale neopravujete následne defekt, ale celú gumu môžete vyhodiť, a kupovať novú (nehovoriac o tom ak sú ostatné gumy už zjazdené, tak vymeníš minimálne celý pár. Jedna guma, minimálne 50€

knôt - opravná sada - dajme tomu, rýchlejšie to môžeš mať takto opravené len ak máš plný kufor, a musel by si ho vyhádzať aby si sa dostal k rezerve, inak potrebuješ tak či tak dať koleso dole (minimálne vzadu) a mať trochu zručnosti s takýmto spôsobom opravy, ale áno kto je zručný, tak toto je asi najlepšia forma - samozrejme ak dáš auto žene, tiež si síce môžno sama nevymení koleso za rezervu, ale rozhodne jej s tým niekto pomôže skôr ako s lepením knôtom

za mňa asi najlepšia forma by bola dojazdová rezerva, a tá zachráni aj ak vám guma praskne, čo nie je nemožné pri tých výtlkoch čo existujú - jediná spomínaná nevýhoda, ak máte plný kufor, treba to celé vyhádzať (druhá nevýhoda že stojí asi 130€+

ja na to pozerám aj z takého hľadiska, že keď niekde skončím, nech viem rýchlo pokračovať v ceste, keď mám v aute pol ročné dieťa

Plnohodnotná rezerva mi príde zbytočná už len kvôli mrtvej hmostnosti ktorá sa stále vláči zo sebou (nehovoriac o tom, že ten priestor v kufri kde má byť rezerva viem lepšie využiť keď tam nie je
Ferinečko
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2021, 12:55

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od Ferinečko »

Fazol píše: 06 črc 2020, 16:29 Zmerim ten otvor v kufru zda-li se tam vejde normalni kolo. A uvidim.
Taky me nejak nebere se spolehat na nejakou asistencni sluzbu ...
Ahoj. Tiež by ma zaujímalo, či sa tam vojde normálne 16" koleso, resp. dojazdovka.
Opel Astra K ST, 1.6 CDTI 81 kW
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od HeFab »

Ak vyhodíš tie polystyrény, tak sa tam vojde hocičo ;)
Dojazdovka 175_70_R16.jpg
175_70_r16 vs 205_55_R16.jpg
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Ferinečko
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2021, 12:55

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od Ferinečko »

HeFab píše: 09 úno 2021, 12:49 Ak vyhodíš tie polystyrény, tak sa tam vojde hocičo ;)

Dojazdovka 175_70_R16.jpg
175_70_r16 vs 205_55_R16.jpg
Mám ST (nie som prvý majiteľ), s lepiacou sadou, tak neviem ako by to malo vyzerať v originále s kolesom. Ak by mal niekto foto kufra ST ...
Opel Astra K ST, 1.6 CDTI 81 kW
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Rezerva vs. Dojezdove kolo vs. Lepeni

Příspěvek od westler »

Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Kola a pneu“