Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Moderátor: Moderátoři

cross
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010, 17:29

Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od cross »

Zdravím,
máme tenhle model.
Kdysi tuším odešla baterie (pár měsíců zpět) a matka říkala, že to dělá od té doby. Ne vždy, ale občas ano.
Auto stojí nějakou dobu (dělalo to jak v zimě, v dešti, i za teplého počasí). Normálně nastartuju, rozjedu se a auto má jakoby slabý výkon, nezabírá tak jak vždy. Při dvojce třeba sešlápnu plyn až na podlahu a jede to 30 a dál to nechce pustit, max. to "cukne" - jakoby to chytlo výkon a rozjede se to, ale v zápětí je to zase líné. Hodím tam trojku, pedál na podlaze a jede to třeba 40-50. I při tom to klidně zase chytne výkon a cukne.
Po chvíli jízdy to odezní.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
Jinak svítí nám stále oranžová kontrolka .. teď zase nevím, jak se to jmenuje .. no obrázek vypadá jakoby motor, je to tuším nějaký filtr na emise či tak něco ... nechali jsme si to resetovat, bylo to ok, ale pak to naskočilo znovu. Četl jsem, že to dělává v Corsách.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od Fritol »

to je kontrolka elektroniky motoru.. je tam nejaka chyba proto ten vykon.. možna Agr. nech si to napichnout na diagnostiku co tam je za chybu...
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
cross
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010, 17:29

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od cross »

Ta kontrolka tam svítí už několik let, ty problémy jsou teď poslední možná 3 měsíce (od výměny baterie).

Na diagnostice to kdysi bylo, jen vynulovali kontrolku a to bylo vše. Příští týden jsem chtěl do Opelu v Ostravě na diagnostiku, ale asi to nestihnu :-\
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od Fritol »

:D a to ji tam nechaš svítit ? :D jed na diag. a uvidiš..
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
cross
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010, 17:29

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od cross »

No svítí tam už fakt pár let :D A už jsme si na ni zvykli. Jakmile nám to vynulovali a nesvítila, bylo to "divné" :D

Pokud to stihnu, pojedu :)
Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 512
Registrován: 25 lis 2008, 00:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od Fritol »

nj muze ti svitit uz rok.. ale proto nepoznaš jestli se tam neoběvila před temi 3 mesici chyba a proto ten vykon.... kvuli jake chybě ti tam furt ta kontrolka svití že to neřešíš ??
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998, ABS,4kotouč,vyhřívany el.zrcátka,centrál,origo lité kola,klima,el okna, dodělany Pal PC, modul zavíraní oken pomocí DO
Diagnostika:op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí
cross
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010, 17:29

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od cross »

To nevím (a není to mé auto, jen s ním občas jezdím). Četl jsem kdysi na nějaké opel fóru (i jsem to tam řešil), že to dělá hodně Corsám a lidi s tím normálně dál v pohodě jezdí, proto jsem tomu nedával váhu.
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od adam09 »

Zajeď s tim na diagnostiku ať ti vyčtou chyby, auto padá do nouzového režimu proto je ,,přidušené" nic jiného tady nevyřešíš, základ je zajed s tím na diagnostiku!
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od Mike.S »

přesně jak píšou kluci, diagnostika
a ta kontrolka tam není pro srandu králíkům, když se rozsvítí, tak asi něco nebude v pořádku :lol:

a můj typ na chybu: katalyzátor :?:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
cross
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010, 17:29

Re: Opel Corsa 1.2 Twinport - problém s výkonem?

Příspěvek od cross »

Zdravím,

otevřu znovu tento topic. Situace se má tak, že problém, který jsem popisoval výš, byl vyřešen po několika zkušebních opravách. Vyřešila to tuším výměna jakési škrtící (?) klapky (autům nerozumím, pokud je to nutné, zjistím víc info).

Kontrolka motoru svítila po celou dobu. Věc se má tak, že rodiče kupovali nové auto a mně přenechali toto staré. Nechal jsem v autorizovaném servisu provést nějaké opravy. Po nich začalo auto opět někdy blbnout.
Tzn. jedu na dvojku, plyn třeba na podlaze, autu vůbec neletí otáčky nahoru, rychlost třeba 20km/h a pak výkon ještě poklesne. Potom jakoby se to zase chytne, zrychlí to a opět to po pár metrech poklesne (jakoby tam byla nějaká "bublina", kdy to prostě chvíli jede a potom ne). Potom auto jede už normálně dál.
Snažím se vypozorovat, kdy to dělá. Když byl studený motor, vyjel jsem cca 4 metry do kopce, ujel cca 50 metrů po rovině, sjel cca 40 metrů z kopce a pak po rovině / z mírného kopečka, kde to začalo blbnout (pokaždé až tady na tom místě).
Jindy jsem jel pouze po rovině od nastartování a nic to nedělalo (nicméně na auto svítilo slunce, takže motor nebyl asi až tak studený).
Poté jsem místo těch 50 metrů jel rovně asi 100 metrů a sjel pak cca 60 metrů z prudšího kopce a nic to nedělalo (na začátku jsem ale nevyjížděl ty 4 metry do kopce).


Takže zatím nemám moc jasno, kdy to dělá a jestli to má souvislost s tím, jak se od nastartování jede.


Nicméně - opraveno mi bylo (ještě před autorizovaným servisem mi byl vyměněn výfuk, ale to nic neblblo):
Výměna oleje
Výměna spojovací tyče + hlavy
Čištění zadních brzd
Výměna zadního levého ložiska
Doplnění chladící kapaliny

Byly zjištěny také chyby (svítí mi kontrolka toho motoru + airbagu):
P0170/9 Nesprávná funkce potenciometru množství paliva
B0026 Velký odpor obv. patrony vaku řidiče


Nemáte někdo ponětí, co by ten problém vyřešilo? Sice se teď u posledních jízd neobjevil, ale bojím se, že se začne objevovat znovu častěji a ve větším měřítku.
Mohlo by to být třeba tím potenciometrem? Případně nějaká představa o ceně opravy? Prý by to mohl způsobovat 1 válec nebo i všechny.
Mám pocit, že se kdysi zkoušela měnit i lambda sonda (ale nevím, jestli jen jedna - mám pocit, že tam jsou dvě) a nepomohlo to. Ale na druhou stranu strýc říkal, že podobný problém měla jeho známá, vyměnila lambda sondy a už jí to zase jelo.

Díky.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“