Nepravidelné dlhé štartovanie - 1,6 Cdti 81kW

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Vojtano13
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2022, 14:51

Nepravidelné dlhé štartovanie - 1,6 Cdti 81kW

Příspěvek od Vojtano13 »

Ahojte, stáva sa mi a zatiaľ to je len teraz v chladnejších mesiacoch že raz za 5 naštartovaní, štartér dlhšie štartuje motor. Bežne po otočení kľúčika nabehne +/- hneď no sem tam mu to trošku trvá. Niekedy to len dlhšie točí a niekedy to znie ako keby štartér na chvíľku spomalil a zase začal roztačať motor. Batéria je po kontrole, silná plne funkčná. Ide o motor 1,6 Cdti 81kW a auto ma za sebou 95 000 km, najprv som myslel že to je problém len keď je nádrž aspoň pod polovicu no teraz sa objavil aj pri plnej. Ďakujem za každé ďalšie info.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelné dlhé štartovanie - 1,6 Cdti 81kW

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Upraven název dotazu.

Já mám sice Astru J, 1.4 Turbo a po 2 repasech startéru, už jsem nevěděl co a tak jsme koupil nový a mam klid, vše funguje perfektně. Baterie taky v dobrém stavu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Mich_embi
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2022, 12:22

Re: Nepravidelné dlhé štartovanie - 1,6 Cdti 81kW

Příspěvek od Mich_embi »

Ahoj tiež som to spozoroval túto zimu a tiež motor 1,6 CDTI 81kW ASTRA J Sports Tourer 2015
Pri teplote -5 až 0°C to naskočilo hneď a teraz keď sa oteplilo to zrazu štartuje dlhšie no tiež je to občasné. Raz to naskočí hneď 1-2 sekundy a niekedy to točí toči asi 2x dlhšie a až potom naskočí.
Ako keby bola buď slabá štartovacia dávka, alebo žhaviče alebo už neviem ...štartér ?
Ďalšia vec čo sa niekedy stáva, keď štartujem tak niekedy je to pekne plynule a niekedy zatrasie celým autom to je tiež zvláštne.
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“