Autokamera

Zde projednáváme co se jinam nehodí.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Autokamera

Příspěvek od pavel_k »

a co takhle?
obr1.jpg
obr2.jpg
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 951
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Autokamera

Příspěvek od milosh »

Ja vam nevim, pokud bych kameru neschoval za zrcatko tak si ji tam radsi nedam.
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Autokamera

Příspěvek od mfilip »

milosh: souhlasim.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Autokamera

Příspěvek od pavel_k »

Pro mě v pohodě, nejsem vysokej a sedačku mám až na podlaze.
V tom rohu mi ve výhledu nebrání, dispej se automaticky vypíná, nejnižší bod kamery je asi tak vysoko, jako stínítko vyklopené úplně dopředu ke sklu. Výhled kamery dopředu je zcela volný.
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 951
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Autokamera

Příspěvek od milosh »

Pavle a nemeli s tim problem nekdy policiste pri kontrole? Ve vyhledu to podle me trochu brani :ugeek:
Uživatelský avatar
KottriCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2023, 18:43

Re: Autokamera

Příspěvek od KottriCZ »

No nevim za mě je špatně umístěná, zákon na to nijak nemyslí, neudává přesné umístění, taková obecná formulace je, že nesmí být v zorném poli řidiče, což je prakticky plocha, kterou stírají stěrače, což si myslím, že to v tý ploše je, když u řidiče je dlouhej, jako já kdybych tě Pavle zastavil a kontroloval (jsem policista), za mě by mi to bylo asi fuk. Ale jiní kolegové (policisté) by nemuseli bejt tak shovívaví. Za mě buď jí dát dolů na palubku ke sklu úplně a otočit obraz o 180 stupňů nebo to plácnout co nejvíc za zrcátko aby nebyla vidět
Předešlý vůz Astra G 1.8 16V Ecotec 85KW Elegance
Astra K ST MY2017 1.6 CDTi 81KW Full výbava, až na automat
Uživatelský avatar
pavel_k
Příspěvky: 109
Registrován: 06 pro 2016, 09:05
Bydliště: Sokolovská uhelná pánev

Re: Autokamera

Příspěvek od pavel_k »

Jasně, že z pohledu zákona je to špatně.
Ale pokud máš před zrcátkem tu pikslu se senzorama, tak za zrcátko svojí kameru neschováš a v tu chvíli jinde neexistuje místo, kde by kamera nebránila ve výhledu a současně efektivně snímala provoz kolem vozidla. Navíc musí být v místě plochy stírané stěrači.
Takže kompromis, v mém případě mi kamera brání ve výhledu na startující letadla popřípadě letící ptáky. Navíc, jakmile je trochu jasnější obloha (což je mimo noc téměř vždy :)), sklápím clonu, neboť nemám rád velký kontrast protisvětla. A clona zákonu nevadí - zvláštní. Z mého pohledu na bezpečný výhled je nesrovnatelně horší levý A-sloupek a taky už zmíněná piksla před zrcátkem.
Závěr - s PČR bych se o tomto nikdy nehádal, neb zákon hovoří jasně (a co ta clona? ;) - já vím, je schválená). A tedy každý nechť použije variantu umístění, která mu nejvíce vyhovuje.
P. S. kontroujte si záznamy na kameře, kolega zjistil, že mu kamera už dva roky nenahrává, ačkoliv se tvářila, že funguje normálně. :lol:
Astra K 1,4T 92kW Innovation 05/2016
Uživatelský avatar
KottriCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2023, 18:43

Re: Autokamera

Příspěvek od KottriCZ »

Právě jak říkáš, je to špatně upravený. Proto bych to neřešil ;)
Předešlý vůz Astra G 1.8 16V Ecotec 85KW Elegance
Astra K ST MY2017 1.6 CDTi 81KW Full výbava, až na automat
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Autokamera

Příspěvek od Colommbo »

Instalace kamery do auta je na rozhodnutí každého soudruha... Nikdo nikoho nenutí, není to povinné, kamery jako takové mají (měly by mít) schválení k použití ve vozidle, avšak místem, kam je člověk připevní, se už výrobce nezabývá, je libovolné. Ovšem jen do té míry, aby nebylo v rozporu s ustanoveními platnými v té které zemi. Srovnávat to se slunečními clonami je zcela mimo mísu. A tedy bude-li chtít policista na silnici být cimprlich, v lepším případě bude nutno kameru sundat, bo bude mít prostě pravdu. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Autokamera

Příspěvek od Sunman »

pavel_k píše: 23 úno 2023, 15:00 Pro mě v pohodě, nejsem vysokej a sedačku mám až na podlaze.
Myslím, že policista se nebude vůbec zabývat tvojí výškou. Zítra tam může sedět třeba tvůj syn nebo bratr který má jinou výšku. Máš to před čumákem hodně špatně.
Když už nemůžeš žít bez kamery proč ne na pravé straně v rohu nahoře???
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Pokec“