Svítící kontrolka motoru

1993-2000

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Toliikao
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2013, 19:20

Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Toliikao »

Dobrý den, mám Opel Corsa 1,4i 44kw, 1996, X 14 SZ. Po delší jízdě se mi občas stane, že auto začne lehce cukat, pod 2000 otáček se jakoby dusí a rozsvítí se diagnostika motoru. Když zhasnu motor a znovu nastartuji, diagnostika už se nerozsvítí. Počítač mi napsal čidlo klepání. Připadá mi, že svíčka na čtvrtém válci je černě začouzená a ostatní jsou čisté. Svíčky jsem měnil v prosinci.Prosím o radu. Děkuji.
Reklama
 

vdacny
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2013, 11:55

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od vdacny »

presne toto mi robi moje auto. keby niekto mohol napisat co mam spravit, pomohlo by nam to :)
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od ernst »

mohl by to být jen zapalovací kabel nebo zapalovací cívka...

případně by mohl být problém s hydroštely... pokud je na autě Egr, mívají tendenci se zanés nečistotami z oleje a tím se omezí jejich funkce ... taky jsem to řešil... u mě byly ale černé 2 svíčky..
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od denny »

U těchto motorů je velmi často závadou to,že je prasklé těsnění u sacího potrubí u 4.válce a saje si to falešný vzduch.Těsnění je za pár Kč a práce cca 1hod.
Ondra1975
Příspěvky: 24
Registrován: 01 čer 2010, 08:58

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Ondra1975 »

Zdravím. Opel Corsa B 1.0 12V. Také se mi občas rozsvítí vrtulníček. Současně ale začal blbnout rychloměr, ručička se občas cukne. První co chci zkusit, vyměnit svíčky. Poraďte mi prosím, jaký klíč na to potřebuji. Mám delší ořech 21, ale je moc tlustý, nestrčím ho tam. Jsem teda čuměl, jaký tam mám bordel, pod tím krytem svíček. Až to hezký není. Ani nevím, jaké svíčky správně vybrat, podle jakých parametrů. Za jízdy motor občas mírně cukne a téměř současně se rozsvítí ta kontrolka. Podle mne jedna ze svíček občas vynechá.
Ondra1975
Příspěvky: 24
Registrován: 01 čer 2010, 08:58

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Ondra1975 »

Tak bohužel svíčkama to není. Ty jsem vyměnil, zapalovací lištu taky. Procházel jsem i jiná fóra. Diagnostika mi vykazuje známou chybu P0505. To není dobrý. To může být krokový motorek, řídící jednotka, atd.
Jen doplním zkušenost, zapalovací cívku (lištu) jsem použil z Corsa C, je stejná jako v mé Corse B. Na vrakáči jsem za ni dal 700. (iautodily.cz za ni chtějí 800). Ale stejně jsem ji potřeboval vyměnit, protože při demontáži se potrhaly ty gumy, co jsou navléknutý na scvíčkách.
Ta řídící jednotka mne nepotěšila, je v prostoru motoru, takže totálně špinavá a zaprášená. A blbý přístup. Takže Něco odmontovat, abych se k tomu dostal, pak vyčistit, a teprve pak vytáhnout konektory z řídící jednotky a vymontovat jednotku. Navíc je vázaná na imobilizér. Zlatý Opel Kadett, ten měl jednotku v autě u pravé nohy spolujezdce, hezky v suchu a čistotě.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Kamarád měl taky CorB s tímhle motorem a přiházívalo se mu něco podobného - startovala na brnk, ale když chtěl (či bylo potřeba) při jízdě přidat trochu víc plyn, rozsvítila se kontrolka motoru MIL a motor přestal táhnout, po mírném ubrání plynu kontrolka zhasla a motor jel dobře. S plynovým pedálem se muselo opravdu citlivě jak s vajíčky, jinak to byla jízda za trest. Když se přidávalo opravdu citlivě a pořád dál a dál, auto se dokázalo postupně rozjet a jelo jako vítr. Nakonec vše vyřešila nová váha vzduchu - chod motoru za všech okolností naprosto bez problémů! :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Ondra1975
Příspěvky: 24
Registrován: 01 čer 2010, 08:58

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Ondra1975 »

Ondra1975 píše: 01 kvě 2022, 16:25 Zdravím. Opel Corsa B 1.0 12V. Také se mi občas rozsvítí vrtulníček...
Vyměnil jsem krokáč a autíčko opět spokojeně jezdí. :)
Fraňo
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2023, 16:39

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od Fraňo »

Mne začala svietiť kontrolka na astra j a bol to deravý výfuk. Našťastie
Odpovědět

Zpět na „Corsa B“