Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
navstevnik
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2021, 20:47

Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od navstevnik »

OPEL INSIGNIA 2016, 2.0 diesel 125kw (B20DTH), automat, cca 103.000km
Auto za jízdy vyhodilo psané hlášky informačního systému ve smyslu cca "vysoká teplota motoru, vypněte klimatizaci", vzápětí "hrozí přehřátí motoru, vypněte motor". Ukazatel teploty chladíci kapaliny začal rychle růst nahoru. Vozidlo ihned odstaveno. Odtah do servisu. Nerozsvítila se žádná jiná kontrolka. A to ani posléze v servisu při nastartování studeného motoru. Dle servisu dolito až 7l kapaliny = prý zcela prázdné chlazení. Dle tlakové zkoušky prasklá přetlaková nádržka. Vizuálně se mi nádržka zdála čistá, stejně tak olejové víčko na motoru, víc jsem neměl čas kontrolovat. čekám na výměnu nádržky a novou tlakovou zkoušku.
Má někdo podobnou zkušenost, je opravdu možné, že prasklá nádržka dospěje do stavu úplné ztráty chladící kapaliny a to aniž by došlo k nějaké signalizaci nízkého stavu chladící kapaliny?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od Colommbo »

Aho! Čidlo hladiny chladící kapaliny bývá umístěno přímo v expanzní nádobce (na jejím dně či nad ním) a pokud je prasklina nádobky výš než je rozsah čidla, mohlo se stát, že kapalina unikala aniž to čidlo zaregistrovalo... A že u Oplíků expanzky čas od času praskají, je stará vesta.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od Sunman »

ja myslím že od roku 2015 - t.j. ak to máš po facelifte - na Insignii nie je už snímač hladiny chladiacej kvapaliny.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od Colommbo »

Může být i tak, však toho o Insigniích víš opravdu hodně. ;) V tom případě by mě ale docela zajímalo, jak množství kapaliny systém hlídá...?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od vasekpetr1 »

Když se dívám do schemat v knize Jak na to pro Zafiru B (strana 280), tak například pro chlazení motoru (Z16XEP) jsou zakreslena tři čidla snímání teploty chladící kapaliny - B39, B39A a B39B, takže možná pomocí tohoto se hlídá následek úniku. Ale pokud máš na přístrojovce vyloženě oranžovou hlášku nízké hladiny chl. kapaliny, tak to netuším.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Ztrata chladici kapaliny insignia 2.0 diesel

Příspěvek od Brembo SV »

na Insigniách tie nádržky praskaju celkom nenápadne a praskliny často nie je vidno na prvý pohlad. Tiež mi praskla i miesto sa mi podarilo zistit len tak,že som tam nastiekal saponát a natlakoval. Bola prasknutá na 2 miestach zvrchu. Zatial som to len zalepil tekutým kovom. Na výmenu sa ale chzstám,len nebol ešte čas.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“