Insignia 1.6T vypaľovanie filtra spalín?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Insignia 1.6T vypaľovanie filtra spalín?

Příspěvek od Sunman »

Odborníci, ako sa prejavuje vypáľovanie filtra u benzínu?

U nafty som bol zvyknutý, že pri mojej prevádzke sa filter vypaloval ca každých 700÷800km a poznal som to podľa toho, že pri ubratí plynu spotreba neklesla na 0 l/h ale držala sa na nejakej hodnote, pri voľnobehu namiesto 0,4 l/h 4.5l/h a toto trvalo ca 10min.
U 1.6T sa objavuje rovnaký jav, t.j. po ubratí plynu má motor konštantnú spotrebu 2.0 l/h. toto trvá ca 40÷60km každých 200÷400km NA DIAĽNICI (teda 15÷30min). Čítam že vypaľovanie to určite nebude, pretože u benzínu vraj funguje zvýšenie teploty vo filtri naopak - ubratím paliva. Hm.
Má niekto vedomosť prečo tento motor funguje týmto spôsobom?
Reklama
 

Brembo SV
Příspěvky: 268
Registrován: 14 čer 2015, 10:28

Re: Insignia 1.6T vypaľovanie filtra spalín?

Příspěvek od Brembo SV »

tažko povedat,čo to je. Ale každých 200-400 km aby motor vpaloval filter 60 km je ozaj čudné. U benzínu sa filter vypaluje i pri jazde,pretože benzín má vysoku teplotu spalín a pri vyššej náhave hravo dosiahne teplotu vynietenia sadzí. Inak áno,u benzínu ochodobnením zmesi dochádza k vyššej teplote. Avšak chodobná zmes síce produkuje menej CO ale viacej PM. A taktiež chudobná zmes može poškodit motor. Je možné,že 1,6 má nastavenu tu zmes tak chudobnu,že už je na hrane,aby mohol motor normálne fungovat a tak sa inžinieri rozhodli vypalovat filter opačným sposobom. Ale na druhu stranu,aby sa to dialo každých cca 300 km?
Laky7777
Příspěvky: 79
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Insignia 1.6T vypaľovanie filtra spalín?

Příspěvek od Laky7777 »

Ta konstatna spotreba sa ako prejavuje na dialnici? resp. kedy? to plachtis s vyradenou rychlostou alebo ako?
Insignia B CountryTourer 2019 1,6 147kW AT6
baster
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2023, 20:59

Re: Insignia 1.6T vypaľovanie filtra spalín?

Příspěvek od baster »

Zdravím, jsem taky majitelem Insignie 1.6 147kw, dělá mi to stejný, zůstává jakoby vyset plyn. Když někdy pustím plyn, tak cítím že auto furt přidává, je to vidět i na ukazateli Eco rádce, že tam je jedna čárka plynu. Dělá to někdy, i když je vyřazeno. Když k tomuhle dochází, tak pak když prerazuji, tak člověk co na to není zvyklej, tak mu cukne lehce auto, tím že tam je trochu plynu.
Opel Insignia B GS 1.6 Turbo, 147 kW rv. 2018 MR2019
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“