Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Rambajz
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2023, 15:02

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od Rambajz »

Ahoj lidi, .... pred dvema dny sem prijel na nakup nakoupil a uz neodjel.. motor toci ale nenastartuje.. zkpusel jsem ruzna rele ale normalne cvakaj.. vetsinou si na tom udelam vse sam ale ted si nevim rady. Myslel jsem jestli me nedosla nafta, protoze ukazatel paliva si dela co chce nekdy blika a kdyz druhej den nastartuji tak mam klidne i crvrt nadrze.. takze, mohlo by to byt zavzdusneny?.. popripade jak to zjistit..jestli nekdo menil nekdy pal. Filtr netusim. Ja ne... pomoc prosim.. a jeste, dostal jsem radu at odpojim vahu vzduchu a do roury sani striknu cistic brenner a zkusim nastartovat ze si to prej nasaje ale uplne se me do toho nechce. Diky moc Rambajz
Reklama
 

Rambajz
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2023, 15:02

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od Rambajz »

Tak v poradku uz jezdim... byl to imobilizer... omlouvam se za blbej dotaz..:))).. vsem prejii stastne km... r.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od vasekpetr1 »

Pokud není signál z imobilizeru, tak bliká na přístrojovce tuším kontrolka elektroniky motoru a motor jde nastartovat, ale hned "zdechne". Ten blbnoucí ukazatel paliva mívá většinou problém v samotném plováku, kdy bývá vydřená dráha potenciometru v samotném čidle. Nevím jak u ropáka (jestli to není součást čerpadla v nádrži), na benzínu šel ten plovák samostatně vyměnit. Pak samozřejmě kontrola kabeláže od nádrže - před nádrží pod autem je konektor, který trpí vnějšími vlivy, tak ho také zkoukni a případně pročisti. ;)
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1811
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od Colommbo »

vasekpetr1 píše: 27 črc 2023, 16:29 ...bliká na přístrojovce tuším kontrolka elektroniky motoru a motor jde nastartovat, ale hned "zdechne"...
Ano, oranžový symbol autíčka s klíčem. A motor reaguje, jak je psáno, druhou variantou je, že nechytne vůbec. Každopádně kontrolka vždy bliká.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Rambajz
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2023, 15:02

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od Rambajz »

Moc dekuju za odpovedi, ja nestartoval vubec..prave vcera jsem zjistil ze auto prestalo reagovat na klic s dalkovym ovladanim.. jenze asi pred 4mi roky se mi to ovladani rozbylo tak sem ho z toho klice vyndal.. a tak sem vcera vzal nahradni klic a auto naskocilo.. hned sem jel do vyrobny klicu tam pan dal ten nahradni klic do ctecky a nesel nacist a ten puvodni ze ktereho jsem vyndal ten tistak s baterkou byl bez cipu... tak rikal ze to bude asi nejaka chyba v RJ v aute.. takze pry musim k nekomu kdo ma diagnostiku opel aby to nejak v RJ vypnul.. predstava ze prestane fungovat i ten druhy klic... sem v haji.. a pak hned zacnu resit dalsi neduhy astry..a ze jich neni malo.. dotedka to auto jezdilo super i kdyz toho zazilo fakt hodne.. ale jinak motor chodi krasne..
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od vasekpetr1 »

Jen aby nedošlo k mýlce: čip imobilizeru není na tišťáku dálkového ovládání, ale je to ta malá kostička, zasunutá v plastu vedle planžety klíče. Myslím si, že odblokování imobilizeru aby přestal blokovat start, jednoduše přes diagnostiku nepůjde. Oprava a naprogramování ovladače dálkového ovládání pro odemykání je něco jiného a to přeprogramovat jde. Ale třeba jsem tě jen nepochopil...
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Rambajz
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2023, 15:02

Re: Opel Astra G 1.7 cdti 59kw t98 - Nestartuje

Příspěvek od Rambajz »

Nn.. pochopil jsi me spravne, jen pan v klicich byl mimo.. a ja tomuhle nerozumim...kpukal jsem do toho klice a cip je pryc..:(.. ale prej kdyz si sezenu stejny klic nebo jen tu kosticku ktera mi chybi tak to prepise i kdyz nevim podle ceho kdyz ten druhy klic mu nesel nacist... zkratka bych chtel mit druhy funkcni klic, kdyby neco... moc dekuju za ochotu...
Odpovědět

Zpět na „Astra G“