Samovolné cukání a přidávání otáček motoru až ke třem tisícům

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Toli07
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2024, 18:38

Samovolné cukání a přidávání otáček motoru až ke třem tisícům

Příspěvek od Toli07 »

Dobrý den, synovi se před týdnem rozsvítilo abs, a pár dní na to začal motor samovolně přidávat a cukat při pomalé jízdě městem. Zajímavé je že pokud jedu s vyřazenou rychlostí pomalu z kopce, motoru skáčou otáčky 1-3 tisíce ot/s, stačí se jemně dotknout brzdového pedálu otáčky padnou, pustim pedál skáčou, závady auto nepíše žádné. Měl někdo podobný problém? Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Samovolné cukání a přidávání otáček motoru až ke třem tisícům

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Základní informace chybí - benzín, nafta, konkrétní motorizace...? U benzínového motoru může být příčinou popsaného chování váha vzduchu (vlastní zkušenost s Omegou Y26SE, avšak bez souvislosti s brzdovým pedálem)... A že auto nepíše žádné závady - jakou diagnostikou se četlo...?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Toli07
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2024, 18:38

Re: Samovolné cukání a přidávání otáček motoru až ke třem tisícům

Příspěvek od Toli07 »

Insignia 2011, 2,0 cdti, 118kW. Již jsem narazil na několik témat že problém s abs může souviset s chodem motoru, bohužel paměť bez závad, načítal jsem s delphi, s tou mi to nekomunikuje, pak tu mám elm32 a car scaner. Na váhu jsem měl také podezření, odpojil jsem ji a stejné, chybu to pak zapsalo.
Toli07
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2024, 18:38

Re: Samovolné cukání a přidávání otáček motoru až ke třem tisícům

Příspěvek od Toli07 »

Tak informace pro lidi které by to potkalo- závadu jsem odhalil, bylo to čidlo abs na levém předním kole, bere se z něj rychlost pro tachometr a zrovna tak pro řízení otáček motoru podle rychlosti auta. Senzor ještě nebyl úplně ko, proto to nezapsalo závadu do paměti, ukazoval ale již nepřesnou rychlost tachometru. Rovněž při sešlápnutí brzdového pedálu z kopce se motor vždy uklidnil do stabilních otáček, zřejmě se při brzdění funkce řízení otáček deaktivuje.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“