Rozvody Insignia-B

Moderátor: Moderátoři

sursur
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2022, 19:50
Bydliště: Brno

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od sursur »

Marty 730 píše: 17 led 2023, 01:04 Zdravím,čeká mě výměna rozvodů na mé Insignii 2,0 nafta 125kw,B20DTH,v autorizáku mi to nacenili na 19 tis.kč,což mi nepřijde úplně málo vzhledem k tomu že součástí rozvodu není vodní pumpa,má někdo výměnu za sebou a pamatuje si cenu?Jinak si dejte pozor i na řetěz pohonu vaček na druhé straně motoru,moje auto už má výměnu za sebou provedenou ještě v Německu při nájezdu 103 tis.km,kvůli přílišnému vytahání řetězu,výrobce výměnu nepředepisuje a asi to bude slabé místo těchto motorů.
Dobrý den, naprosto stejná zkušenost, má Insignia B 125 kw Nafta rok výroby 2017 Nyní najeto 140 000 Km. Na cenu rozvodů jsem se ptal v neautorizáku už v roce 2021 a byla nabídnuta za necelých 20 000 Kč. Neexistuje bohužel, pokud vím druhovýroba. Tedy vše je originál Opel France :lol:.
Ovšem nakonec jsem měnil rozvodový řemen až v lednu 2023. Kladky byly původně z plastu, a měly už po sobě "drážku" od řemenu. Nyní je Francouzi už vyrábějí z kovu.
Jelikož motor měl na volnoběhu takový "zvonivě klapavý zvuk" rozhodnul jsem se vyměnit i řetěz pohánějící vačky. Nedejte na informace, že se nemění. Je to kritický bod tohoto motoru. Bohužel je nutné odmontovat vstřiky, sundat hlavu motoru atd...
Byl to děs, řetěz byl samozřejmě natáhlý, a brousil doslova víko motoru. Nyní už se z motoru zvonivý zvuk neozývá. Vodní pumpa už není na rozvodu závislá, tedy není ji nutno při těchto úkonech měnit. Ale doporučuji vyměnit, když už je půl motoru venku, klasický řemen, co pohání mimo jiné alternátor. Ten už měl též nejlepší za sebou, a blbě se k němu dostává.
A co se týče celkové ceny za výše uvedenou opravu ? No jak se říká, pokud máš opičku, musíš mít i na banány. No prostě údržba mého předchozího modelu -Vectra C - byla procházka růžovým sadem, ta už se nevrátí.
Tak se mějte.
Reklama
 

Marty 730
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od Marty 730 »

Ty rozvody jsi dělal v autorizáku?Na kolik to celé ve finále vyšlo?Díky
sursur
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2022, 19:50
Bydliště: Brno

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od sursur »

Marty 730 píše: 10 úno 2023, 16:24 Ty rozvody jsi dělal v autorizáku?Na kolik to celé ve finále vyšlo?Díky
Ahoj, rozvody jsem nechal dělat v soukromé firmě. U nás je jen BS Auto a to ve mně důvěru nemá. Jsou to dle mých zkušeností měniči dílů.
Já za to dal skoro 40 000 kč, ale byly v tom i další činnosti.
Jak jsem zjišťoval pouze tento motor tedy nafta 128 kW - by měl mít tyto "zdvojené rozvody".
Ostatní motory by měly mít rozvody řetězové.
sursur
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2022, 19:50
Bydliště: Brno

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od sursur »

Ahoj
a tak doplním ještě pár fotek stavu původních rozvodů po výměně:
Insi B r.v.2017 2.0 l nafta najeto cca 135 000 km

Rozvod řetězový vaček
Jsou vidět vyhlodané drážky na plastovém napínáku,
a lehce obrané zuby kol od řetězu. Že je řetěz protažený, na vozidle neuvidíte, je to možno pouze porovnat s novým řetězem.
P2040099.JPG
P2040100.JPG

Rozvod řemenový
Zde jsou patrné opotřebované plastové kladky ale i lehce orvaný bok řemenu.
Nové kladky se již vyrábějí z kovu.
P2040106.JPG

Zdraví Michal
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od Sunman »

Myslím, že si to stihol dobre.
Nech ti slúži dobre ďalších 135 000 km až do ďalšej výmeny rozvodov :D
Marty 730
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2022, 23:49

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od Marty 730 »

Já jdu na rozvody ve středu,ten pohon vaček mě nečeká to měnil předchozí majitel ještě v Německu na 105 tis.km,je vidět že je to slabé místo těchto motorů
soumi1
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2020, 10:06

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od soumi1 »

Zdravím všechny tady. Ano je to přesně tak jak zde píše Míchal.Pokud někdo má tento typ motoru je lepší měnit při rozvodech i řetěz. Já mám Zafiru s tímto motorem a též jsem to teď dělal a byl taky na hraně životnosti. Najeto 150000km. Takže určitě doporučuju měnit. Jinak velký problém pak.
johny1
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2023, 06:48

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od johny1 »

Zdravím místní členy. Prosím, v kolika km (případně po kolika letech) je předepsaná výměna rozvodů u motoru 1.5 Turbo benzín 121 kW (MR2018)? Omlouvám se, pokud jsem na fóru toto info přehlédl. Díky
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 551
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od Astra - R@SAG »

6 let / 150 000km, co nastane dříve
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Evžen
Příspěvky: 1
Registrován: 25 dub 2023, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Rozvody Insignia-B

Příspěvek od Evžen »

Zdravím, prosím o doporučeni servisu v okolí Prahy na výměnu rozvodu, u autorizovaném servisu BS Auto mi to nacenili na 40tis :?
Děkuji za případné tipy.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Motory“