Astra x Tipo

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od sova »

mám takový dojem, že s příplatkama za "dorovnání" mé výbavy, by ten Fiat vyšel dráž než Astra ;)
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Sunman »

michalcrash píše:Měl jsem háčkovou Astru osm let a byl to prostě miláček, teď jsem se taky rozhodoval jestli koupit káčko, ale mě těch 300 stran opravdu odradilo a koupil jsem Tipo 1,4 70kw ....
Ty ale porovnávaš hrušky s jablkami. Čítaš vlákno s problémami o motore s priamym vstrekom 1.4T 92kW. Keby si kúpil Astru 1.4 74kW tak nemáš problémy tiež.
Prejdi si iné fóra o problémoch s motormi s priamym vstrekom počnúc BMW cez VW group a zistíš, že všetky automobilky mali/majú s týmto typom pohonov množstvo problémov a riešia ich lepšie alebo horšie roky.
Jazdil som s Punťom v lete týždeň 3500km - ale diesel - okrem toho že to bolo lenivé mi to na vozenie do práce prišlo normálne. Auto malo ale najazdené 20km tak ťažko povedať ako bude vyzerať pri 100 000km.
michalcrash
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2016, 09:12

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od michalcrash »

Promiň, nesnažím se porovnávat vůbec nic, jen píšu že jsem si koupil Tipo a vůbec nelituju :D
Samozřejmě, Astra určitě v interiéru působí hodnotnějším dojmem, o tom žádná, já jsem kupoval auto, aby bylo tzv jednoduché, bez všech těch dnešních vymožeností a různých ekologických hightech nesmyslů. Proto jsem volil tuhle motorizaci. Seděl jsem i v Astře samozřejmě a jak Tipo, tak Astra jsou naprosto rozdílná auta. Já bral prostě Tipo. Nehodlám někoho přesvědčovat o tom že je lepší než Astra, prostě jsem jen napsal svou zkušenost a že jsem spokojen. Každý ať si koupí co chce, pro mě při porovnání všech aspektů prostě vyhrálo Tipo :D kdokoliv jiný může porovnat a vyjde mu Astra jako lepší volba. Jak se říká : dle vkusu každého soudruha :D
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od xholy24 »

michalcrash píše:Promiň, nesnažím se porovnávat vůbec nic, jen píšu že jsem si koupil Tipo a vůbec nelituju :D
Samozřejmě, Astra určitě v interiéru působí hodnotnějším dojmem, o tom žádná, já jsem kupoval auto, aby bylo tzv jednoduché, bez všech těch dnešních vymožeností a různých ekologických hightech nesmyslů. Proto jsem volil tuhle motorizaci. Seděl jsem i v Astře samozřejmě a jak Tipo, tak Astra jsou naprosto rozdílná auta. Já bral prostě Tipo. Nehodlám někoho přesvědčovat o tom že je lepší než Astra, prostě jsem jen napsal svou zkušenost a že jsem spokojen. Každý ať si koupí co chce, pro mě při porovnání všech aspektů prostě vyhrálo Tipo :D kdokoliv jiný může porovnat a vyjde mu Astra jako lepší volba. Jak se říká : dle vkusu každého soudruha :D
Tak tak , každej má svůj vkus . Ted jsem měl pučený Tipo 1,4, ujel jsem v něm přes 200km a v pohodě. Astra mi akorát sedí víc. Nevýhoda Fiatu ze zkušenosti je větší spotřeba oproti astře to mám odzkoušený.
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od mattonecz »

Presvedcit ze Tipo je lepsi nez Astra je asi nerealne :lol:
V tech nejnizsich vybavach a motorech muze byt Tipo dost levne, ale to astra koneckoncu taky. Nevidim moc duvod pro Tipo, specialne v pripade 1.4i
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Joska »

Asi jedině ten design, i mě uchvátil, v modré metle to Tipu sluší, ten čumák i zadek se povedl, ale jak tu bylo zmíněno, cenově ve výbavě se blíží astře.

Mě se interér Tipa vůbec nelíbí...atd. to už pak záleží na soudruhovi, vše má své mouchy, jistě i Tipo
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od xholy24 »

Porovnavaci foto , tech co mame doma.
Přílohy
IMG_20160916_103712_HDR1.jpg
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
michalcrash
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2016, 09:12

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od michalcrash »

Pro mě byl jeden z hlavních důvodů to, že se jedná o vyzkoušený motor, který je ve fiatech montován už x let, pak neskutečná cenovka, na kterou jsem dosáhnul a šel jsem opravdu po jednoduchosti ve všech směrech.... Jak se píše v reklamních materiálech : Tipo je auto bez pozlátka, takových už je dnes ke koupi málo... Škodovka cenový nesmysl v poměru cena - kvalita - užitná hodnota, KIA ani Hyundai mě opravdu moc nesedí designově, ani jsem se při projizdce tak nějak úplně necítil v těch autech, zkoušel jsem ceed a i30, a je to takový že jsem v těch autech "nebyl doma"
Nemám důvod pomlouvat Opel, ani někoho odrazovat od jeho koupě, ják píšu výše, měl jsem Astru H osm let a celej koncern se může jit kvalitativně bodnout, když si vzpomenu co to auto odvedlo práce.... Prostě teď mám Tipo a taky nemám důvod ho hanět...
hans55
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017, 23:33
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od hans55 »

To "Joska"
Ta modrá metla vypadá výborně na bilbordech, ale realita je strašně tmavá, není to modrá "Mediteraneo" ale spíš "Mare negro" :!:
S kritikou interieru naprostý souhlas.
Jedná se mi o porovnání motorizací (1,4 turbo opel x fiat). 1.4 atm mám ve 3dv./6kvalt - pro kombi slabší, často jezdím s károu a dost naloženou. Ale žena je s ním spokojená.
tedˇStilo 1,6/77kW kombi
z oplů dříve Vectra B 2.0Di
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Sunman »

[quote="michalcrash"]Pro mě byl jeden z hlavních důvodů to, že se jedná o vyzkoušený motor, který je ve fiatech montován už x let...quote]

Mňa len pobavilo, že s H-čkom dlhé roky spokojnosť, potom prečítaš 300 strán o nepodarenom motore a namiesto toho aby si hľadal spoľahlivý motor 1.4 bez turba u Astry, kde píšeš že sa ti inak páčila ale "šáhneš" po značke úplne mimo.
Ale v pohode, verím že ti pár tisíc km vydrží a prajem ti to z celého srdca.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“