Astra x Tipo

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

hans55
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017, 23:33
Bydliště: Česká Sibiř

Astra x Tipo

Příspěvek od hans55 »

Zdravím a prosím o radu - váhám mezi astrou a tipem (1,4 turbo, benzin, kombi) při srovnatelné výbavě astra o cca 20tisíc dražší, mnohem hezčí interier, tipo se mi víc líbí zvenku. U astry mě zarazilo přes 300 stran problémů s motory 1,4(92kW)
Reklama
 

Uživatelský avatar
xholy24
Příspěvky: 93
Registrován: 18 zář 2016, 11:51
Bydliště: Nejdek

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od xholy24 »

My mame doma oba nové akorat 1,4 atmosfery. Ze zkušeností ja davam prednost astre. Pusobi na me kvalitneji a ma nizsi spotrebu a prijde mi i hezci. Jinak s atrou jsem naprosto spokojen po roce.
Opel Astra ST enjoy 1,4 74Kw
By holy
Uživatelský avatar
Loader
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2017, 21:18

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Loader »

Mám taky atmosféru, zastávám názor "co tam není, nemůže se rozbít" a 70%+ jízd bude po městě/krátké trasy.

S autem jsem hodně spokojen, jen trochu vrže interiér - palubka, obzvlášť teď když byli vysoké teploty a něco mi chrastí v B sloupku u řidiče. Pořád věřím že to vyřeší reklamace.

Rozhodoval jsem se mezi několika vozy a Astra u mě vyhrála hodně díky interiéru. Dnešní trend vertikálních linií a'la Hi-Fi věž s volantem - nic pro mě :) a to co ty uvidíš 99% času, co s autem strávíš, bude interiér :)
Opel Astra K ST / 1.4 74kW
moriarti

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od moriarti »

hans55 píše:Zdravím a prosím o radu - váhám mezi astrou a tipem (1,4 turbo, benzin, kombi) při srovnatelné výbavě astra o cca 20tisíc dražší, mnohem hezčí interier, tipo se mi víc líbí zvenku. U astry mě zarazilo přes 300 stran problémů s motory 1,4(92kW)
Teď už těch 300 stran můžeš jako zájemce o nový auto hodit za hlavu..MR 2017 problém vyřešen.. ;)
měl bych už jen starost jakou barvu a výbavu..
hans55
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2017, 23:33
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od hans55 »

A v čem teda byl problém? Olej, software nebo ještě něco jiného? A od kdy to funguje - znamená to vyhnout se "skladovkám"?
Kdysi jsem měl Vectru B v naftě a v kombíku, vcelku spokojenost, ale dnes už se mi nafta nevyplatí(ročně cca 25tisíc km)
tedˇStilo 1,6/77kW kombi
z oplů dříve Vectra B 2.0Di
Uživatelský avatar
CrazyPlum
Příspěvky: 59
Registrován: 24 kvě 2017, 23:21

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od CrazyPlum »

Ja mam Opel Astru 1.4 (92 kW) vyrobenu 07/2017 a uplne bez problemov s motorom. Je tam novy olej, mozno aj nieco ine ale o tom uz neviem.

Ten cenovy rozdiel nie je az taky velky, sprav si + a - ktore tieto auta maju a lepsi vyhrava :)
Opel Astra K ST, 1.4 benzin, 92kW, vyrobene 07/2017, vybava Innovation + Zimna sada 1 + Odhlucnovacia sada
Uživatelský avatar
Ghofig
Příspěvky: 104
Registrován: 24 bře 2017, 20:24
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Ghofig »

Zustal bych v klidu.
Taky jsem na vlakno o motorech narazil az po objednani auta na konci brezna...
Ted ho mam 3 mesice, najeto pres 10000 kilometru a ten motor je uplne super.
Vubec bych nevahal. U aktualnich modelu je to opravdu vyreseno.
Myslim hlavne, ze srovnavas dve uplne odlisna auta...
Astra K 1,4T 92kW, Innovation
Dodge Challenger R/T V8 5,7 HEMI, 280kW
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Ondráš1985 »

O Tipů by mělo cenu přemýšlet, kdyby bylo o 50 tisíc Kč levnější. V mém případě mě Astra stala stejné peníze, jako stejně vybavené Tipo po slevě , takže nebylo o čem.. U Tipa mě odradil hlavně interier
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
michalcrash
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2016, 09:12

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od michalcrash »

Měl jsem háčkovou Astru osm let a byl to prostě miláček, teď jsem se taky rozhodoval jestli koupit káčko, ale mě těch 300 stran opravdu odradilo a koupil jsem Tipo 1,4 70kw v kombíku a musím říct že vůbec nelituju.... Zatím mám najeto 12 tisíc km a absolutně bez problému. Nejvíc mě baví, když někoho svezu, že se hrozně diví : tohle je Fiat joooo???
Ondráš1985
Příspěvky: 202
Registrován: 01 bře 2017, 20:15
Bydliště: Brno

Re: Astra x Tipo

Příspěvek od Ondráš1985 »

Neříkám, že je Tipo spatne auto, ale mě prostě nesedí ten interiér. Před 10-ti lety by byl celkem ok, ale v současné době ne.. Aspoň pro mě ne
Opel Astra K Enjoy 1.4 74kw MY17,5 Bílá Summit, Komfortní sada 2 + Mlhovky
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“