problém s parkovacími senzormi

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Sunman »

nič nezblblo. Si prekročil pri tých 50m jazdy rýchlosť, pri ktorej sa zapína pípanie nezapnutých bezpečnostných pásov, t.j. 20kmh.
Pípanie do 20kmh je na senzory, nad 20kmh senzory vypínajú a pípajú nezapnuté pásy. Pásy ale zostávajú potom prioritne aj pri nižšej rýchlosti až do zapnutia pásu alebo opustenia sedadla.
Reklama
 

Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od pelito »

to viem...ale cudne bolo ze najprv pipali a potom v priebehu cuvania prestali a zacala signalizacia pasu
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od Sunman »

no to prave vobec nie je cudne. je to tak naprogramovane. nad 20kmh je priorita pas
Uživatelský avatar
pelito
Příspěvky: 173
Registrován: 15 led 2017, 20:41

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od pelito »

este raz, pas zacal signalizovat v priebehu cuvania, nie hned od zaciatku cuvania (vtedy este pipali senzory), ale nechajme to dostali sme sa mimo temu
Astra K 1.0T 77kw Innovation
Granite Grey
Uživatelský avatar
pub24
Příspěvky: 53
Registrován: 01 srp 2009, 19:50
Bydliště: PRAHA

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od pub24 »

Naoprosto souhlasim. Vetsi kravinu nez pouzivat pouze jeden vystup pro vsechny signalizace jsem nevidel. Nejdementnejsi je ze pipani pasu ma pri couvani vetsi prioritu nez senzory...takze je supr ze vis ze nejsi pripoutanej (navic pri couvani ani nemusis byt), ale to ze nabouras auto za sebou anebo nekoho srazis, to se ze signalizace nedovis...pac pipaj pasy... stejne tak nejdou ani smerovky.. Taky se mi to par krat stalo, ze jsem kousek popojel a potrebovaal zacouvat a nez jsem si uvedomil ze to vlastne signalizovat nebude, tak chybelo jen kousek abych trefil auto za sebou. Hlavne ze ty zkurvene senzory rvou jinak porad, i kdyz zatahnes rucku a chodis kolem auta anebo ti nekdo nastupuje do auta a zapomenes je vypnout...ten cudlik kvuli tomu za chvili asi promacknu jak me sere :)
branioli
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2017, 14:22

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od branioli »

Ďakujem za reakcie. Zatiaľ som s tým v servise nebol. Ak mám pravdu povedať, ako prišlo tak aj odišlo :D ťuk ťuk.... deň na to som jazdil normálne a chvála bohu sa to spamätalo. Nebudem to zatiaľ riešiť, v prípade že nastane opäť taká situácia tak pôjdem s tým do servisu nech sa na to pozrú. Do vtedy pokiaľ to ide, nebudem do toho babrať :) Vďaka chlapi za pomoc!
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, plná výbava okrem masážnych kresiel a bezkľúčové otváranie dverí
Corsa D, 1.2 63 kW
zluxa
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2022, 16:24
Bydliště: Přerov

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od zluxa »

Zdravím,
koupil jsem Astru K nedávno a bohužel mám obdobný problém s parkovacím asistentem, po nastartování napíše hlášku o zkontrolování bočního snímače a při překročení rychlosti 10km/h se rozsvítí v zrcátkách žluté symboly a svítí stále. Při parkování a zařazené zpátečce kamera funguje, ale pípání sensorů nefunguje ani vzadu ani vpředu. Bohužel jsem tady na foru nenašel nějaké řešení kromě přehrání softwaru.
Neví náhodou někdo objednací číslo na boční sensor případně návod na jeho kontrolu nebo výměnu případně jiné řešení problému.
Případně je někdo schopný kolem Přerova s diagnostikou.
Díky za radu.
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, 2017, AT6, plná výbava bez masážních křesel
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od mattonecz »

hele je to furt docela novy auto, asi bych jel do autorizaku
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
zluxa
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2022, 16:24
Bydliště: Přerov

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od zluxa »

Takže nakonec po zjištění závady v podobě uhnitých a přerušených kabelů v zadním svazku parkovacích čidel jsem zjistil cenu náhradního svazku v oplu asi 4200kč a zhodnocení toho, že by to dopadlo stejně špatně po dalších 4 letech provozu, jsem se pustil do opravy a pořádné ochrany kabelového svazku před solí, pískem a vodou která na to stříká..práce zhruba na 1/2dne ale výsledek předčil očekávání.
Najednou funguje jak zadní parkovací čidla tak se probudili i přední a hlídání mrtvého úhlu také funguje.
Naštěstí jsem přišel i na přerušený kabel u konektoru otevírání elektrického kufru nohou a ten také funguje.
Astra K Sports Tourer, 1.6 CDTI 100 kW, 2017, AT6, plná výbava bez masážních křesel
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: problém s parkovacími senzormi

Příspěvek od frenkyto »

Ak môžeš hod sem foto,kde sú tie kable a kde dochádza k poškodeniu,nech si to každý ošetrí skôr,ako k tomu dojde.Ak je to problém z dôvodu soli a vody na ceste. ...Vďaka:-)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“