PNEUMATIKY NA INSIGNII

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Ale no tak, kluci! Neříkejte, že takovou kravinu, jako je vůbec nějaké náhradní kolo, řeším jedině já :oops: a vám ostatním stačí lepítko.
Reklama
 

HonzaL
Příspěvky: 18
Registrován: 25 bře 2011, 23:22
Bydliště: Karviná

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od HonzaL »

Musím se zajít podívat do garáže co tam vůbec v autě mám. Koupil jsem plnohodnotnou rezervu, tak uvidím co mi tam dali.

Honza
Opel Insignia Cosmo Sports Tourer
2.0 Turbo 162kW (manuál) 4x4, r.v. 5/2011
erique
Příspěvky: 10
Registrován: 30 zář 2011, 06:01

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od erique »

[quote="Clone" Ale no tak, kluci! Neříkejte, že takovou kravinu, jako je vůbec nějaké náhradní kolo, řeším jedině já :oops: a vám ostatním stačí lepítko.[/quote]

Tak určite je lepšia rezerva ako lepitko...
A čo sa týka veľkosti tak ci je tam 16" alebo 20" disk obvod pneu musí byť rovnaký... tam sa mení akurát výška bočnej strany pneu.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

No právě. Netuším, kde je pes zakopán, když na normálním kole stojí auto samozřejmě normálně, a na tom dojezdovém to pomalu dře čumákem o zem, a to to ještě stojí, natož aby to jelo.
V každém případě - já tam nebudu mít při dodávce nic - a něco tam pořídit budu muset. Ale původní dojezdové kolo tam smysl nemá.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Lepítko je na hov..
Za polmelona km s Oplami som mal defekt vždy taký, že to bolo na výmenu pneu - roztrhnutý bok, prerazená pneu na jame, prerazený behúň kusom železa, defekt a po cca 3km jazde než som na to prišiel bolo po pneumatike. Takže jedine rezerva.

Bol som pozrieť rozmer dojazdovky: mám 245/45R18, dojazdovka je 125R17. Prešiel som na nej pár krát niekoľko sto kilometrov - tiež som myslel že to bude stáť hore nosom - montujem ju zásadne na zadnú nápravu. Ale bolo to úplne v pohode.
Širšia guma sa do kufra moc nezmestí, určite nie 245-ka. Tá je 2x tak široká. Bolo by treba kufor vyložiť napr. polystyrenom. Alebo kúpiť dno kufra od infinity systému, ktorý tam má basák. Väčší priemer sa tam zmestí.
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:24, celkem upraveno 1 x.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Miki11: Prosím tě, tak jaké to náhradní kolo vlastně máš? Jednou píšeš, že máš plnohodnotnou rezervu, podruhé píšeš o dojezdovém kole.
Jestli máš plnohodnotné kolo - tak jakého rozměru a tudíž - jak jsi to vyřešil s umístěním do kufru (s jeho šířkou = v kufru tedy vlastně výškou).
Jestli máš dojezdové - jaký máš rozměr toho kola?
Díky!
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od miki11 »

:arrow:
Naposledy upravil(a) miki11 dne 08 úno 2012, 00:25, celkem upraveno 1 x.
HonzaL
Příspěvky: 18
Registrován: 25 bře 2011, 23:22
Bydliště: Karviná

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od HonzaL »

Tak jsem se díval, mám plnohodnotnou rezervu 225/55 R17 Michelin.

Honza
Opel Insignia Cosmo Sports Tourer
2.0 Turbo 162kW (manuál) 4x4, r.v. 5/2011
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Honzo, a jak ti to vychází s tou šířkou (v kufru výškou) tohoto kola v originál díře v podlaze kufru? Trčí, netrčí, ještě to má vůli ke koberci, nebo na ní snad ještě něco leží pro vymezení vůle ke koberci?
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“