PNEUMATIKY NA INSIGNII

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Popravdě řečeno, už z toho začínám být guma. Bylo mi vysvětlováno, že celkový průměr kola (= největší průměr pneumatiky) prý MUSÍ zůstat stejný - kvůli tachometru třeba. Takže i když vezmu 225/50 NEBO 215/55 ............. přesto bude největší průměr kola pořád stejný. Prý 50 či 55 je jen procentuální poměr nějakého průměru (už nevím kterého), neboli 55 má "více gumy" od disku k okraji kola.
A ty teď píšeš, že 215/55 "vypadají" větší. Vypadají, nebo jsou??????
Reklama
 

erique
Příspěvky: 10
Registrován: 30 zář 2011, 06:01

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od erique »

Clone píše:Popravdě řečeno, už z toho začínám být guma. Bylo mi vysvětlováno, že celkový průměr kola (= největší průměr pneumatiky) prý MUSÍ zůstat stejný - kvůli tachometru třeba. Takže i když vezmu 225/50 NEBO 215/55 ............. přesto bude největší průměr kola pořád stejný. Prý 50 či 55 je jen procentuální poměr nějakého průměru (už nevím kterého), neboli 55 má "více gumy" od disku k okraji kola.
A ty teď píšeš, že 215/55 "vypadají" větší. Vypadají, nebo jsou??????
čo sa týka značenia pneu tak je to jednoduche...

guma 225/55/17

- 225 je šírka pneu v mm
- 55 je percentuálne vyjadrená výška bočnej steny pneu zo šírky
(225x0.55% je 123.75mm)
- 17 je na aký disk sa má pneu obuť
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

No tak super. A je teda ta 215/55 celkově větší než 225/50 nebo není?
215 x 0,55 = 118,25
225 x 0,50 = 112,5
Zjistili jsme, že výška boční stěny je rozdílná, to jo. Ale nějak nechápu, z jakého důvodu by měl na základě tohoto celkový průměr pneumatiky STEJNÝ. A asi je zase blbost, aby byl jiný - kvůli tomu tachometru.

A taky pořád nevím, jestli pro gumy 225/50 R17 - může být šířka disku jak 7, tak i 7,5? Nebo dokonce i 8?
erique
Příspěvky: 10
Registrován: 30 zář 2011, 06:01

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od erique »

Našiel som dobrú stránku ohladne info o pneumatikách.

Všeobecne info o pneu:
www.epneu.cz/tech_podpora.php

Výpočet obvodu originálnej a alternatívnej pneu:
www.epneu.cz/rozmery_pneu.php

Inak čo sa týka šírky tak neviem asi by som išiel podľa technicaku aby si potom nemal problémy s políciou...
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Pre tých ktorým sa nedarí nájsť zimné 17" pneu - objednal som:
- disky Dezent RE dark 7Jx17 ET41 (presne podľa TP), cena je cca 115 EUR.
- pneu 225/50 R17 98V GoodYear UG Performance 2, zase presne podľa TP.

oboje možno jednoducho nájsť napr. tu:
http://www.profipneuservis.sk
mystaken
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2011, 16:41

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od mystaken »

Ahoj vsichni, po vymene kol mi zustanou k dispozici 20" original OPEL alu kola na Insignii, nema nekdo zajem ?
Naposledy upravil(a) mystaken dne 13 říj 2011, 21:57, celkem upraveno 1 x.
Mystaken
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

Ahoj kluci.
Tak jsem pořídil disky 7,5Jx17" (v techničáku jsou jen 7Jx17"). Prodejce mi tvrdil, že to na Insignii klidně můžu dát, že na technické když se jim to nebude zdát, tak si kdesi na netu ověří, že je to homologované, a že v podstatě nemusím ani nic vyřizovat či zapisovat do techničáku.

Pak jsem kola vzal do Opla, abych je zkusil nasadit na auto, jestli je nasadím vůbec na šrouby, jestli třeba nedrhnou, prostě jestli mi prodejce vybral správně.
V Oplu mi však řekli, že v případě bouračky mi pojišťovna nedá ani korunu, protože tam ty kola prostě nesmí být - nejsou Oplem homologována. Samozřejmě ve mě hrklo jak ve starých hodinách. Tak jsem si říkal, že to prověřím a při nejhorším prodejci vrátím k výměně za jiné - správné.

Nicméně jsem začal pátrat na netu. Zjistil jsem, že všichni možní výrobci i prodejci kol (např. brock.de) po navolení Insignie nabízí spousty kol - např. ten brock přesně 22 různých kol, ale jenom jedno jediné 17", které je uvedené v techničáku. TO JE ALE DIVNÉ, CO???

Tak jsem pátral dál, a zjistil jsem, že se dají na auto nasadit opravdu všechny možné kola, ALE MUSÍ SE SPLNIT PODMÍNKY uvedené zde: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm

Bohužel je to běhání navíc, ale JDE TO!

Takže ve finále - pravdu nemá ani můj prodejce kol, ani v Oplu! To se to pak kupuje, co?

Takže to jen pro vaši informaci, kdyby někdo chtěl kola jiná než v techničáku uvedená. Mimochodem na toto jsem se v tomto vlákně kdysi ptal, ale nikdo mi neodpověděl.
Sunman
Příspěvky: 1337
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Sunman »

Tak odborný pneuservis, ktorý má najdrahšie pneu na trhu a je jediný povolený mojou leasingovkou tam presne objednal 7.5J
Že nie sú v techničáku ich ani trochu neznervózňovalo a keďže v TP nie som zapísaný ako držiteľ ja, tak to neznervózňuje ani mňa.
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od jgoldman »

Víš, ono jedna věc je prodejce který chce za každou cenu prodat (je to prostě obchod) a na druhé straně česká legislativa která chce být papežtější než sám Papež :lol: Je pravda že při nehodách vždy kontrolují rozměr pneu a píšou ho do zprávy o dopravní nehodě a to je přesně ten okamžik na který čeká pojišťovna aby nemusela platit. Většinou to projde ale je tu to ALE. Je opravdu lepší jit do rozměru který je vepsan ve velkém TP. Opel podmínky jasně navíc tyto kola řeší.
Clone
Příspěvky: 66
Registrován: 23 zář 2011, 10:42

Re: PNEUMATIKY NA INSIGNII

Příspěvek od Clone »

jgoldman píše: Opel podmínky jasně navíc tyto kola řeší.
- o kterých Opel podmínkách je prosím Tě řeč? Zatím žádné nemám, tak nevím. Ale přestože zatím nevím, myslím, že když se to do techničáku dopíše, neměl by být problém, ne?

A kluci - hlavně vy, co máte ty 19" a 20" kola.
Jak to máte vyřešené s dojezdovým kolem? Dá se někde sehnat větší? Nebo máte svoje kompletní náhradní kolo v kufru? Pokud to máte pod kobercem - zvedne to koberec! Jak to máte vyřešeno?????

Proč se na to ptám?
Mám objednanou taky sadu OPC Line (spojlerky kolem celého auta) a ta docela snižuje výšku auta. Pořád mi nebylo jasné, proč nemůžu od výrobce dostat VŮBEC dojezdové kolo. V pátek jsem přiměl prodejce, abychom tam zkusili na jejich předváděcí auto s OPC Line strčit dojezdové kolo z jiného auta - bez OPC. Když jsme to spustili na zem, tak ten čumák byl tak nízko, že už se nedivím, proč tam to dojezdové kolo nechtějí dát.
Nevím, jaký rozměr to vlastně mělo, ale mám dojem, že nějaké 17". Když jsem se ptal na možnost plnohodnotné rezervy, tak by mi prý stejně dodali 17" plechovou rezervu s nějakou gumou - ROZHODNĚ JINOU než všechny ostatní gumy na autě, na kterém budou 18" kola. Logika, co?
Nicméně mě napadlo, jestli by se nedalo sehnat to dojezdové kolo větší, aby můj čumák nejel po zemi. Protože STEJNĚ TO MUSÍM NĚJAK VYŘEŠIT. Lepící sada je tak akorát na dvě věci (všichni víme, na které). A když si tam dám do originál díry třeba letní kolo v zimě rozměru 245/45 R18 - zvedne mi to koberec. Musel bych asi zbytek kolem kola vyložit polystyrenem, abych udělal nějakou rovinu kufru. Dojezdové kolo většího rozměru by asi bylo lepší.

Takže - jak to řešíte vy ostatní, hlavně s těma 19" a 20" kolama?
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Kola a pneu“