Odmontování střešní antény?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
hejda.nikola
Příspěvky: 7
Registrován: 21 led 2023, 20:42

Odmontování střešní antény?

Příspěvek od hejda.nikola »

Zdravím, mám na střeše klasický prut antény a neumím ho sundat. Bojím se za to víc zabrat, aby se něco neurvalo, ale odšroubovat ani pootočit nejde. Dnes mi v servisu řekli, že možná není sundávací. Tak se chci zeptat tady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 959
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Odmontování střešní antény?

Příspěvek od milosh »

Zkusil bych striknout trosku WD40 a po chvili povolit, musi to jit.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1817
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Odmontování střešní antény?

Příspěvek od Colommbo »

hejda.nikola: Ahoj! Pokud by v servisu (doufám, že ne v autorizovaném) měli mít pravdu, nemohl bys s autem do myčky. Teda mohl, ale jen jednou. Prutovou anténu musí být možné demontovat, odšroubovat. Problém někdy bývá v kontaktu těch dvou spojených materiálů - šroub v závitu časem "zaroste" a povolení je velmi nesnadné a někdy nemožné. Zkus to wédéčko, jak radí kolega, chce to čas a trpělivost, v nejhorším případě budeš muset demontovat celou anténu a nahradit ji jinou "funkční".
W124 E320 R6 Coupé 1994
OnMi
Příspěvky: 466
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Odmontování střešní antény?

Příspěvek od OnMi »

Bojoval jsem s tim uplne stejne. Do mycky nejezdim, takze nebyl duvod ji sundavat. Az pak jsem musel nechat auto v praci ve stohovaci garazi a byl problem. Nakonec jsem to vyresil pomoci prave zminovaneho WDcka, ale bylo potreba vzit injekcni strikacku s jehlou. Spodni gumovy dil anteny funguje jako tesneni proti zakladne a jinak nebylo mozne WDcko do srouboveho spoje dostat. Pak jen chvili pockat a poradne zabrat celou rukou. Rozhodne moc nepacit. Zakladna anteny je pouze v plechu strechy a nema zadnou vyztuhu. Tak at nemusis shanet jeste lakyrnika.
Po rozdelani jsem zavit namazal vazelinou a snad uz je to navzdy vyresene.
Škoda Enyaq Sportline iV 80 MY2023
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
ex Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 216
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Odmontování střešní antény?

Příspěvek od Sandal »

Ja som to navždy vyriešil tak, že som prút demontoval a zaskrutkoval som tam nerezovú skrutku s polguľovou hlavou. Je tam klasický závit, teraz si nespomínam, či M5, alebo M6. Medenú skrutku som tam nedal kvôli zberateľom farebných kovov.
Okrem toho, že viacej počúvam MP3, tak rádio chytá signál perfektne.
Do umyvárky chodím bez toho, aby som musel demontovať.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“