Nefunkční posilovač řízení při nastartování - pouze v zimě

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Veronika P.
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2023, 14:38

Nefunkční posilovač řízení při nastartování - pouze v zimě

Příspěvek od Veronika P. »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá obdobnou zkušenost a nezná tak řešení na můj problém. Vlastním Opel Insignii a v období sychravého počasí (vlhko) a zimy se mi stává, že po nastartování se nezapne posilovač řízení a s autem nejde odjet. Nejde odblokovat elektrická ruční brzda, také hlášena chyba ABS. Vše jinak běží. Přikládám foto, jak vypadá palubka při problému. Minulý rok stačilo cca po minutě vypnout motor a zase nastartovat. A vše v normálu fungovalo. Letos už musím nechat auto cca 15 minut nastartované a pak najednou vše samo od sebe začne fungovat. Když problém „zmizí“, tak na palubce nesvítí už žádná kontrolka. Na diagnostice se nikdy nic neukáže a nejsem jejím vlastníkem, abychom mohla auto napíchnout v danou chvíli. Byli jsme již v několika autorizovaných servisech a nikde nám s problémem nedokáží poradit, prý se s tím nikdy nesetkali. Teď naposledy dokonce nastala situace, že auto v pohodě nastartovalo, vše fungovalo, ale najednou uprostřed jízdy začalo pípat (stejně jako při nezapnutí posilovače řízení) aniž by se rozsvítila jakákoli kontrolka či cokoli přestalo fungovat. Žádný vliv na jízdní vlastnosti. Pouze nepříjemný zvuk pípání po nějakou dobu (cca 5 minut), který pak samovolně utichl. Později při té samé jízdě probliklo "Servis ESC" (viz foto). Opět žádný vliv na jízdní vlastnosti. Ještě dodám, že výše uvedené nenastane v zimě při každém nastartování, ale pouze někdy. Přes léto problém nikdy nenastal, a to ani v deštivých dnech, proto se domnívám, že to nějak souvisí s nižšími teplotami (15 stupňů a níže). Neměl někdo stejný problém a neporadí co opravit/vyměnit?
Přílohy
400038887_1741843956331633_7618350368138568586_n.jpg
367187667_245237171905435_5525100559068031896_n.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 204
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Nefunkční posilovač řízení při nastartování - pouze v zimě

Příspěvek od vasekpetr1 »

Já bych asi prvně hledal problém v dobíjení, čili alternátor, baterka a kabeláž okolo. Překvapuje mne, že v autorizáku nejsou schopni napíchnout diagnostiku a z uložených závad něco vyčíst - tento rozsah signálek a poruch už musí v diagnostice něco zanechat.
Je to už otřepané klišé, ale jestli to nemáš daleko do Brna, kontaktoval bych Romana a ten by si už měl vědět rady. Jestli máš někoho schopného okolo sebe, co se vyzná v "elektrice", bylo by dobré vědět, co dělá palubní síť okamžiku problému. Čili napíchnout voltmetr na baterku či přímo pojistku pro posilovač a sledovat stav napětí.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Veronika P.
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2023, 14:38

Re: Nefunkční posilovač řízení při nastartování - pouze v zimě

Příspěvek od Veronika P. »

Děkuji moc za reakci. Bohužel na diagnostice právě není vůbec nic. Když po těch 15 minutách problém “zmizí”, zmizí i všechny kontrolky na palubce a v diagnostice také nic není. Je to podivné. Jednou jsme i překecali automechanika z autorizáku, aby rychle přijel to napíchnout v daný čas. Ale bohužel těsně před jeho příjezdem se auto zase rozhodlo být v pohodě. A to byl dojezd asi 10 minut. Jsme z Prahy, ale když bude nejhůře, tak Brno není zase tak daleko, když by tam byla vidina, že by auto jezdilo zase v pohodě. Zkusím se na někoho obrátit, jestli by mi mrknul na tu baterku, alternátor a vše co doporučujete.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“