při stání se pouští ABS

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Gizmo_CZ
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009, 23:51

při stání se pouští ABS

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Cus - už nevím kudy kam, prolezl sem fora, weby a našel stejné problémy co mám já ale né již to ja kto dotyčný vyřešil...

Zafira A rv 2001 Z18xe 92kw - diagnostika bez chyb, kontrolky nesvítí. (delphy, Opcom)

Pokud stojím na místě se zapnutým motorem a jemně se dotknu pedálu brzdy začne okamžitě fungovat ABS a kopat do pedálu - někdy když je to intenzivnější tak se rozbiká kontrolka TC( prakticky jen při stojícím vozidle a zatočením volantu doprava či doleva až do konce) a je to daleko silnější kopání Nejhorší to je když na místě při stojícím autě zatočím volantem - to dokonce poskočí i tachometr skoro až k 10km/h (opět auto stojí na místě nejede!!) Toto se děje naprosto nepravidelně. Někdy mohu točit s kolama doprava doleva a nic se neděje a stoho se spustí ABS pumpa.

Pak když jedu a dobržďuji na suchém asfaltu (cca kolem 10 -20km/h) se také občas spustí samovolně ABS a brzdový pedál brní.

Jelikož bylo vadné PP ložisko - začalo pískat, a celkově už v né moc dobrém stavu celá přední náprava, tak se udělala kompletní generálka přední nápravy - vše nové - obě ložiska s čidly abs, kosti, ramena silenbloky, tlumiče péra.

Bohužel ta výměna všech dílů nemá vliv na problém se samovolným zapínáním ABS. Problém i po tom co se vše ve předu vyměnilo je stejný. -

napadá mě že to bude něco ze předkem a zatáčením protože se to spouští vetšinou více když točím volantem (to poskočí i tachometr) popřípadě dobržduji. Pak tedy bych vyloučil zadní ABS čidla - (ložiska jsou nová cca rok po výměně a najeto cca 50tis).

Ještě mohu vyměnit jednotku ABS - mám druhou 100% funkční s vraku té samé zafiry a motorizace co mám na zahradě jako zdroj dílů.

No tak nad sem to popsal srozumitelně a teď nějaké rady?? Bo já už fakt nevím..
Reklama
 

Gizmo_CZ
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009, 23:51

Re: při stání se pouští ABS

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Tak vyřešeno.

Koukal sem po internetu a této závady je docela dost co to řešili ale už bez odpovědí jak se to vyřešilo. Nakonec byl špatný (velký přechodový odpor) v mezikabelu co vede podběhem. Opel OE 9131387 kabel senzoru ABS Po jeho výměně je po problému.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1808
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: při stání se pouští ABS

Příspěvek od Colommbo »

Dobrá práce, pane! :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Odpovědět

Zpět na „Zafira A“