Měknoucí spojkový pedál

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
scarabeusczech
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2022, 07:34

Měknoucí spojkový pedál

Příspěvek od scarabeusczech »

Zdravím všechny a předem děkuji všem za pomoc.

Už nějaký čas se potýkám s následujícím problémem. Mám OPEL / ASTRA J Sports Tourer / 1.6 CDTi a po delší trase se zařazenou a neměněnou rychlostí (např. na 6ku na dálnici) se mi stane, že mi změkne spojkový pedál (prostě klade výrazně menší odpor při sešlápnutí) a mám pak problém přeřadit rychlost. Zkrátka sešlápnu ho, chci podřadit a řadící páka drží v tom zařazeném rychlostním stupni. Zatím mi vždy pomohlo sešlápnout tu spojku několikrát a pak jsem bez násilí ten rychlostní stupeň změnil. Nicméně mám obavu, že jednoho krásného dne už mi ani tento trik nepomůže.

Zhruba před půl rokem se mi spojka rozbila úplně (to jsem tyto problémy ještě neměl) a v servisu mi ji vyměnili i se spojkový vedením (přehled prací a materiálu dávám do přílohy k příspěvku). Nicméně od té doby to začalo vždy po nějakém čase takto zlobit. V servisu mi ji vždy odvzdušnili, chvíli to bylo dobé, ale pak se zase dostanu do tohoto stavu. Jako poslední pokus došlo k výměně odvzdušňovacího ventilu (před měsícem), ale problém je zpět.

Nevíte někdo prosím, co by tomu mohlo být?
Přílohy
Screenshot_2.jpg
Screenshot_1.jpg
OPEL / ASTRA J Sports Tourer (P10) / 1.6 CDTi (35)
Reklama
 

Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 295
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Měknoucí spojkový pedál

Příspěvek od westler »

Jestli to začalo dělat až po opravě, tak bych v prvém řadě reklamoval tam kde to dělali... od toho je záruka.

Jinak z toho rozpisu mne zaujalo (s popsanou závadou to snad nesouvisí) - multi dctf 1l, to je převodový olej pro automat/DSG :shock:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
scarabeusczech
Příspěvky: 4
Registrován: 08 čer 2022, 07:34

Re: Měknoucí spojkový pedál

Příspěvek od scarabeusczech »

Tam to samozřejmě reklamuju, i když mezi opravou a problémem jsem najel cca 4 - 5 tis km, ale výsledek je ten, že to odvzdušní, pak to třeba 500 - 1000 km funguje a pak zase. Spíš hledám další možná řešení. Ten olej by mohl být problém? Já se přiznám, že se v tomto vůbec nevyznám.
OPEL / ASTRA J Sports Tourer (P10) / 1.6 CDTi (35)
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Motory“