kolísqání otáček

1994-

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
stenly07
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 22:14
Bydliště: frýdek-místek

kolísqání otáček

Příspěvek od stenly07 »

Zdar borci potřebuji poradit,kolísají mi otačky volnoběhu od 500 do2000 až2500 tisíc otáček
Reklama
 

fedrin
Příspěvky: 52
Registrován: 23 zář 2009, 14:01

Re: kolísqání otáček

Příspěvek od fedrin »

Zdravím

Typuju to na krokovej motorek. Koukni se tady na téma "zavíjení a chcípání na volnoběh". Je tam návod na vyčištění krokového motorku. Mě to teda zabralo a vyřešili se tím i jiné problémy.
stenly07
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2010, 22:14
Bydliště: frýdek-místek

Re: kolísání otáček

Příspěvek od stenly07 »

Zdar pane,mě to u těch otáček nechcípá ale ma to tendenci kolísání od 800otáček až do 2300otáček někdy to neděla a jede to jak má. mechanik neví co s tím
fedrin
Příspěvky: 52
Registrován: 23 zář 2009, 14:01

Re: kolísqání otáček

Příspěvek od fedrin »

Zdravím
Ono to chcípat nemusí, ale dělá to nejspíš po delší jízdě po městě kde se často rozjíždíš, když je motor víc zahřátej. Ten krokovej motorek alias volnoběžný ventil je složenej ze dvou dílů a jeden z nich (ten s konektorem) je elektromagnet ve kterým běhá nějaká hřídelka a ta bývá ulepená od spálenýho oleje a přestává běhat jak má, tím pádem to do řídící jednotky podává zkreslené hodnoty a ta začne nezřízeně přidávat plyn. Stačí tem elektro magnet vystříkat lihem, potom WDéčkem, párkrát s tím podélně zatřást a rok to zase jede dobře :-). Nevím možná je to i něčím jiným, ale každopádně bych to zkusil. Nic tím nepokazíš.

podrobný návod na vyčištění volnoběžného ventilu zde:
http://www.gm-club.cz/navody-opel/vycis ... ilu-a-sani
mirys.mirys
Příspěvky: 12
Registrován: 23 úno 2011, 08:41

Re: kolísqání otáček

Příspěvek od mirys.mirys »

ano i ja bych se priklanel na krokovi moturek neboli volnobezka je to ze strany u skrtici klapky smerem do predu :)
Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 168
Registrován: 12 úno 2010, 19:02
Bydliště: Brno

Re: kolísqání otáček

Příspěvek od Argo22 »

pak je dalsi vec potenciometr na skrtici klapce.... a nebo pokud to ma elektro pedal tak by to mohlo taky haprovat... pripadne udelat zakladni nastaceni skrtici klapky...
misto srdce motor, v gatích sřoubovák a v hlavě jenom ventily.....
Odpovědět

Zpět na „Omega“