Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Pokud kupujete nebo už jste koupili, podělte se o zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři

pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

Ahoj, zdravim vsechny priznivce znacky OPEL a obzvlaste Insignie.
Jmenuji se Petr, je mi 38 let a chtel bych touto cestou podekovat vsem, kteri utraceji svuj drahoceny cas pri psani (mj. moderovani) vsech tech prispevku a nezistne tak pomahaji ostatnim.
Po precteni celeho fora jsem se rozhodl taktez zaregistrovat a v budoucnu pripadne prispet svoji troskou do mlyna. V blizke budoucnosti nas ceka vymena naseho sluzebniho auta a verte, neverte zamiloval jsem se do Insignie. Ne ted, pri prvnim pohledu na 1. uverejnenou fotku :oops:
Po temer 12letem trapeni s frantikama (607 3.0 Pack, C4 Grand Picasso Exclusive) jsem se rozhodl pro zasadni zmenu. Musi to byt nemec, nebo japonec a to z jednoducheho duvodu a tim je spolehlivost (u toho nemce mam prece jenom trochu obavy). Dalsimi hlavnimi kriterii jsou 4x4, automat (jen kvuli manzelce, viz. dale) a cena mezi 700 - 800k (tady trochu narazim s Insignii). Nejradeji bych do sve garaze postavil nejakyho "zlutaka" jenze jakyho? Jedine auto, ktere prichazi v uvahu je Mazda CX7. To auto nema chybu! Najezdil jsem s ni skoro 1500km takze jsem ji trochu poznal. Jenze nema automat. Prusvih! No me by to vubec nevadilo, tahle mazda ma totiz super razeni jako ostatne vsechno. Ale vysvetlujte to zensky, ktera s tim bude jezdit denodenne do centra Prahy. Uznate, ze to nema cenu. Tak mi nezbyva nez hledat dal. Pote co jsem oblezl snad vsechny znacky v Praze me nahoda zavedla k Oplu, na ktery jsem tak trochu zapomnel. Sel jsem se podivat na novou Zafiru Tourer. Laska na 1. pohled. Super! Rikam si, sice to neni 4kolka, ale to se nejak vstreba. No zaciname s prodejcem kalkulovat a kdyz dojdeme k cene 800k rika prodejce: pockejte ale za to by byla krasna Insignie a navic ctyrkolka, nechtel byste radsi "I"? Ja mel za to, ze I je mnohem drazsi (ona taky je, cenikove - kdo tohle vymyslel tomu bych dal fakt medaili! :roll: ). A tak jsem se dostal za volant sve tajne lasky. A ejhle plne vybavena "I"ST 2.0CDTI Cosmo 4x4 AT6 po fleet sleve za 900k. Dobre. Ale co spolehlivost? Otazka na Vas panove. Tak neco jsem si samo precetl, a taky vim, ze neexistuje dokonale auto, ale docela by me zajimalo jestli byste mi ji mohli s klidnym srdcem doporucit. Manzelka o me rika, ze jsem rejpal a hnidopich a ze nebudu nikdy spokojenej a do jiste miry ma pravdu. Ale ja uz bych chtel mit konecne chvili klid od vsech tech hlasek na displeji nejde tohle nebo tamhle to, od sviticich kontrolek vseho druhu a barev, podelanych spojek, stavkujicich klimatizaci, el oken apod., ale hlavne bych chtel auto uzivat i na jinych silnicich nez jenom na te co vede k servisu a ze servisu resp. resit cim budu, budeme jezdit. Kdyz jsem u toho servisu, ma nekdo z Vas zkusenosti se Srba servis v Jilovisti? A co prodlouzena zaruka na 6 let a cele auto za cca 25.000,- (nejenom pohonne ustroji)? Ma to smysl, uznaj mi na to cokoliv (obavam se, ze se budou kroutit jako hadi az o neco pujde)? Dekuji za Vase pripadne postrehy a verim, ze zde budu castym hostem. Ne kvuli sobe, ale kvuli tem co to potrebuji.
Diky
S uctou
Petr
Naposledy upravil(a) pmspace dne 22 úno 2012, 21:05, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

Zdravím,

tak jsem si dneska v Praze sjel s "I" ST, Cosmo, 4x4, 2.0 CDTI 118 kw, AT, kterou bych rád koupil (fungl nová 12km), ale zarazil mě podivný zvuk a vibrace při rozjezdu vycházející z útrob vozu. Jakoby diferak. Vibrace se přenášely skrz sedačky až do těla. Přirovnal bych to jako kdybych obul na disky pneu s offroad vzorkem - ale jen chvíli. Po chvilce to ustoupilo do pozadí a bylo to opět více cítit při rozjezdu. Je možné, že to způsobuje sirovost auta? Máte s tím někdo zkušenosti? Navíc bylo auto obuto do 19" a úplně poskakovalo na silnici i přes zvolený tour na FlexRide. Zdály se mi extrémně tvrdé. Já teď jezdím na 18" 225/45 a ty jsou taky tvdé, ale zdaleka ne tolik. Máte s tímhle (Insignia na 19") někdo zkušenosti? Nepřidal tomu ani chrochtající diesel, který vibrace ještě umocňoval. Po lehkém zahřátí se brzy sklidnil.

Btw. prodejce se tvářil jakoby nic, že nic necítí a neví o čem mluvím (jela se mnou moje žena, která to pochopitelně cítila také!). I přes pozdější snahu se prodejci moje obavy rozptýlit nepodařilo.

Přiznám se, že mě to dost vyplašilo a znejistilo. Ještě jsem se s něčím takovým nikdy nesetkal a to jsem fungl nových aut řídil docela hodně. Nevím jestli je to normální, auto se zklidní při záběhu a vibrace zmizí, anebo se mám raději tomuhle kusu vyhnout obloukem.

Prosím o Vaše postřehy a názory.

Díky Petr
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od miki11 »

Ahoj Petře,

ono je fakt těžké ti radit, někteří najeli 150000 km a prej neměli problém, ale já jsem najel 93 000 km a jsem rád, že jsem se Insignie zbavil. Pokud chceš, jenom jezdit do servisu, tak si kup Insignií. To je pouze můj názor.

Lepší volba si myslím bude japonec.
jgoldman
Moderátor
Příspěvky: 295
Registrován: 03 led 2011, 00:26

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od jgoldman »

Je to i můj názor. Najeto 43 000 km a pořád samý problém.
Jezdil jsem na 19" kolech léto/zima s FlexRide a vibrace tam jsou. Řidič je cítí ale servis Opel NE :oops: . O neustálém kmitání volantu i přes vyvažování kol ani nemluvím.
Kup si jiné auto a ušetříš si dva roky života :roll: .
pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

Aha, a cim ted Miki jezdis? A u Jirky jsem myslel ze je spokojenej s Insignii.
pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

Jirko, muzes trochu bliz specifikovat svoje problemy?
pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

A poprosil bych i Mikiho...
...muzu vas ovsem ujistit ze u PSA to rozhodne neni lepsi, spis naopak. Jak jsem psal vyse, mam obavy, ze to nebude lepsi nikde. Vzpominam na kamose, ktery si pred rokem koupil novou Z4 a co myslite, hned v zabehu motor zacal zrat olej a skoncil v Italii na odtahovce a skoro 2 mesice mu "opravovali" pistni krouzek a to stylem ze mu objednali celej novej motor, ten motor rozebrali, pouzili blok a do nej namontovali vse co se dalo pouzit z toho puvodniho!!!!! Na prikaz z Mnichova!!!! Dalsi kamos problemy s prevodovkou v nove M3. atd.
Naposledy upravil(a) pmspace dne 22 úno 2012, 21:14, celkem upraveno 1 x.
Dix
Příspěvky: 118
Registrován: 31 říj 2010, 15:18
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od Dix »

Kamarád ji má,ale bez Flex-Ridu v sedanu,najeto 40 000 km a dobrý.Jinak ten rachot je uvolněnej kompresor klimy.Někde to tu bylo popsaný.Občas blbě řadí automat,ale to vyřešil až MY12.Jinak Flex-Ridu se vyhnout.Nikdo v republice na tom neumí nastavit geometrii.V servisování se vyhnout servisu v Olomouci.Drazí a světla ti nastaví na anglickej provoz....Jezdit do Olfin Caru v HK.Jgoldman a miki11 je už prodali.
pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

A cim ted oba jezdi?
pmspace
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2012, 21:59

Re: Spolehlivost, zkusenosti se servisem

Příspěvek od pmspace »

Ano cetl jsem to tady. Nekupovat full vybavu, pak je clovek jako pokusnej kralik....
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Insignii“