xenony vs klasika h7

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
carlos651
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013, 23:15
Bydliště: Praha

xenony vs klasika h7

Příspěvek od carlos651 »

Zdravim vsetkych,
viem ze s tym uz otravujem nejaku dobu, ale potrebujem sa na to opytat ludi so skusenostami.

Na svojej Vectra B 2.0i 16V (r.v.2000) mam xenony od vyroby. Svietia mizerne a pravy je zaspineny (zrejme zvnutra), vylestit Carexom sa mi ho nepodarilo. (O tej slabej svietivosti som sa dozvedel aj od inych majitelov tychto svetiel z for.) Uvazujem preto vymenit tieto svetla za nove - 'klasiku' s H7, taketo:
http://www.opel-forum.cz/download/file. ... &mode=view

Moja otazka je:
Stoji mi za to uvazovat o renovacii xenonov, ktora moze aj prekrocit cenu novych svetiel, a moze skoncit neurcitym vysledkom+ (negativum) vek svetiel ? (O tom uvazujem jedine, ze by bola aka taka garancia, ze tie xenony budu lepsie svietit nez nove svetla).

Alebo moznost 2 - nove svetla s H7 od Valea, kde by som si dal nejake lepsie ziarovky. (Navyse plus by pre mna je, ze sa mi tie cire svetlomety pacia viac nez originaly.) Svetla su Valeo - prvovyroba, bude problem s prehodenim motorcekov ?
Alebo inak, ked uz menit svetla vymenit aj motorceky za nove, alebo tie povodne budu mat dostatocnu zivotnost aby to
zvladali dalsich par rokov ? (trochu filozoficka otazka, ale myslim na mieste).

Jak sa finalne rozhodnem, tak celu tuto apokalypsu s vymenou svetiel asi niekde blognem...
Vsetkym pekny den.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jenicek
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2011, 03:51
Bydliště: K. Vary

Re: xenony vs klasika h7

Příspěvek od Jenicek »

Ja jsem na VeB pred facelift daval facelift svetla a nesvitily zle. Ted mam VW Prase s origo bixenon. svetly a byla to hruza. Jenze vyrobci svetel (Hella,Valeo,Autopal,Bosch) ty cocky svetel nedelaji zrovna trvalive. Casem se to zasere a hlavne zacne odchazet leskla (chromova) vrstva hliniku na parabole cocky. K tomu ta spina,prach a vysvicene vybojky. Pak se nikdo nedivy,proc jezdi poslepu. Jinak xenon.svetla kdyz jsou v kondici sviti paradne. Navic to mas legalne a ne jak spousta pitomcu co v normalnich parabolach sviti cinskymi Hid sadami. Na druhou stranu dat zasle svetla dohromady je docela rana. Pokud funguje naklapeni a nesviti to tri metry pred auto v nouzaku, tak nove vybojky, rozlestit kryty svetel a popripade nechat znovu pokovit paraboly cocek. Pak to musi zase svitit jako za mlada.
ex VeB X18XE nyní Prase 3BG AVF 4motion
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: xenony vs klasika h7

Příspěvek od Colommbo »

O Omegy jsem vyleštil zvnějšku zašlé krycí plasty světlometů (orig. Hella) pěkně šmirglem pod vodou postupně 1000, 1500 a 2000 a nakonec klasický Tempo na starý laky - dalo to trochu práce, ale výsledek je velmi dobrý. K tomu nové výbojky (nešetřil jsem na nich) a svítí to (téměř) jako zamlada... :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
carlos651
Příspěvky: 8
Registrován: 07 dub 2013, 23:15
Bydliště: Praha

Re: xenony vs klasika h7

Příspěvek od carlos651 »

Finty s lestenim som skusal. Mal som malu sadu od Carexu, aku vrtacku a stravil s tym pekny cas podla navodu, bez vysledku. Pred tyzdnom som si povedal, ze tomu este dam sancu a lestil to uz iba to Carex pastou.
Svetlo nachvilu zjasnelo, ale asi po minute ako keby sa zamlzilo zvnutra a bolo to tam, kde predtym.
Odpovědět

Zpět na „Vectra B“