Vrzání v přední části

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ljelencik
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2012, 21:10
Bydliště: UNL

Vrzání v přední části

Příspěvek od ljelencik »

Tipnu si že to bude u nás všech stejný - to nepříjemné vrzání se ozývá zespodu na přední nápravě někde v oblasti u nohou někdy vlevo někdy vpravo a v zimě nejvíce.

Děla jí to opotřebovaná uložení stabilizátoru:

http://www.automedik.cz/autodily.html?p ... uct=120287


Info servis opel UNL - svěsit motor - povolit rám - a nejspíše bude tyč již opotřebovaná - časově i finančně náročné

mám motor z12xe tak celkem dost místa

STRANA ŘIDIČE
nejdříve sehnat klíč očkový e12 (otočený torx)
nechat nasazené kolo
zespoda najít domeček a povolit šroub na domečku - ten je celkem snadný a rychlý
v motorové části najít potřebný šroub a povolit - co záběr to 0,25 závitu a je potřeba otáčet klíč ten zabere už víc času
sundat starý díl vše očistit a řádně promazat, nasadit nový díl, kontrola stavu tyče (rez, opotřebení) - dělal jsem zespoda
na montáž zpět je dobré si stabilizátor elektrikářskou páskou zajistit o poloosu stáhnout je k sobě co to jen jde
před nasazením jsem domeček trochu stáhl k sobě - nasadit domeček - řádně domáčknout - použít šroubovák
nejdříve vrchní šroub v části motoru
někdo druhý nám pomůže natlačit stabilizátor nahoru aby šel spodní šroub chytit do závitu
vše dotáhnout a je hotovo

STRANA SPOLUJEZDCE
opět nechat kolo
demontovat váhu vzduchu a hadici sání
demontovat plastový odtokový kanál
šroub je již přístupný
šroub zespodu je přístupný bez demontáže čehokoliv
guma i domeček jdou hůře sundat - málo místa
po nasazení nového dílu opět sesvorkovat stabilizátor k poloose a to co nejvíce co to jde
postup je stejný jak na druhé straně jen to chce více zručnosti díky menšímu místu na vložení dílů zpět


pokud budete chtít fotky tak by neměl být problém je udělat, ale myslím si že všichni víme o čem mluvím. Jsem z UNL tak není problém poradit v okolí osobně :D
Corsa C, z12xe, dodělané el.zrcátka, denní svícení
Reklama
 

mattysson
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2015, 10:46

Re: Vrzání v přední části

Příspěvek od mattysson »

já našel stablizátory na http://nahradni-dily.partes.cz/osobni/opel/ a už mám pokoj. Nic mi nevrže ;-)
Odpovědět

Zpět na „Corsa C“