Origo Alarm

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Origo Alarm

Příspěvek od norinco »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat majitelů Astry, kteří mají z fabriky namontovaný originální alarm, zda se jim nestalo něco podobného... Už dvakrát se mi v poslední době přihodilo, že jsem přijel domů, vypnu zapalování a vytáhnu klíček, vystoupím z auta a zavřu dveře, obejdu ho, abych vzal zavazadla ze sedačky spolujezdce a při otevření dveří u spolujezdce začne houkat siréna.... Vůbec to nechápu, čím to je, na co to reaguje...

Mimochodem houkačka má takový pískavý zvuk, předchozí Astry houkaly lépe.
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
modern
Příspěvky: 37
Registrován: 28 led 2016, 19:09
Bydliště: Opava

Re: Origo Alarm

Příspěvek od modern »

Mám origo alarm, zatím vše funguje jak má.
To co popisuješ, se u mne neděje.
Astra Innovation 1.4 benzin,110 kw, automat. převodovka, Navigace, parkovací automat, Zimní sada, zadní LED světla, zadní tmavá okna
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Origo Alarm

Příspěvek od norinco »

Tak dnes ve 4 hod ráno mě vzbudilo houkání Astry před domem na zahradě, tak tam ženu, ale auto nedotčené... Tak si myslím, že to byl planý poplach. Stalo se vám někdy, že zamčené auto spustilo bezdůvodně alarm?
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Origo Alarm

Příspěvek od Cinda »

Stávalo se mi to u ANTARY. Po dlouhém bádání techniků a páté návštěvě servisu, kdy předtím vyměnili již téměř vše, to dělalo otřesové čidlo které bylo umístěné pod sedačkou spolujezdce. Předpokládám, že to bude něco podobné...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Origo Alarm

Příspěvek od Colommbo »

U těchto nových vozů se alarm aktivuje vždy automaticky po uzamčení vozu...? Co vím, tož dřívější oplí modely (tedy nevím přesně, zda všechny, ale kupř. Omega B ano) to mají tak, že vůz lze buď jen uzamknout anebo uzamknout s aktivací alarmu... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: Origo Alarm

Příspěvek od palah »

Colommbo píše:U těchto nových vozů se alarm aktivuje vždy automaticky po uzamčení vozu...? Co vím, tož dřívější oplí modely (tedy nevím přesně, zda všechny, ale kupř. Omega B ano) to mají tak, že vůz lze buď jen uzamknout anebo uzamknout s aktivací alarmu... :?
Čo som pochopil z návodu, raz stlačenie zamknutia na dialkovom ovladači je iba uzamknuté a dvakrat stlačenie zamknutia na ovladaci je zamknutie s alarmom…
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1812
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Origo Alarm

Příspěvek od Colommbo »

Děkuju, tak to je stejné jako u Omegy - druhým stlačením tlačítka na DO nebo druhým pootočením klíče v zámku se aktivuje alarm a současně servomotorky ve dveřích posunou "závory" zabraňující vytažení zajišťovacích kolíků dveří třeba po rozbití skla dveří (ty ale Astra už asi nemá.)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Eisy
Příspěvky: 483
Registrován: 20 srp 2012, 20:11

Origo Alarm

Příspěvek od Eisy »

Obrázek

A takto u mna. !
Stlacim raz a aktivuje sa automaticky za 30sek.
Stlacim 2x a aktivuje sa okamzite plus tam je to zablokovanie ...
norinco
Příspěvky: 154
Registrován: 22 dub 2016, 14:03

Re: Origo Alarm

Příspěvek od norinco »

Ahoj, mám prosbu na vlastníka Astry K s továrním alarmem. Mohli byste vyzkoušet aktivovat alarm, resp. sirénu? Stačí zamknout auto s pootevřeným okénkem a strčit ruku do auta.

Jde mi o to, že v servisu mi tvrdí, že siréna alarmu používá klakson (jako v předchozích Astrách), mě ale houká evidentně něco jiného, má to takový písklavý zvuk. Bohužel v servisu nemají žádnou Astru s alarmem, aby se to dalo porovnat.

Auto mám v servisu, protože má alarm často plané poplachy.

Děkuju moc Nor
Astra K ST 1.4T 110kW Enjoy, 16" + další vychytávky.
LadaCR
Příspěvky: 9
Registrován: 15 kvě 2016, 11:44

Re: Origo Alarm

Příspěvek od LadaCR »

Ahoj,
odzkoušel jsem ten originální alarm. Nefunguje houkačka, tedy ta z volantu, ale houká jiná siréna s vysokým tónem.
Astra K 1.4T Innovation, 110kW
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“